Jaka metoda na karpia, lina, karasia, amura

/ 4 odpowiedzi
Witam niedługo wybieram się na ryby na  żwirownię 0,5 ha i 8 m głebokośći są tam liny,karpie,karasie,amury jeszcze nigdy tam nie byłem. Proszę was o pomoc jaką wybrać metodę grunt czy spławik jaki przypon(ile cm i mm),haczyk,i co założyć na haczyk i czym zanętać i w jakich miejscach łowić !!! Pomóżcie proszę !!
endriu1994


Łowij sobie na grunt :D
Albo na spławik nie można jednoznacznie odpowiedzieć jaką metodę wybrać bo to zależy głównie od upodobań danego wędkarza :D
Ja bym na ten przykład wybrał grunt zrobił zanętę w kolorze ciemnym,dodał bym do niej (z umiarem) kukurydzy oraz białych robaczków i odrobinę gliny żeby nie przesycić ryb ale utrzymać je w łowisku.
Jeżeli chodzi o sam zestaw to ja wybrał bym koszyczek bez obciażenia i bez rurki antysplątaniowej ,a zamiast niej użył bym krętlika z agrafką.
Co do żyłki to główna ok:0,16 do 0,20 w zależności od ryby na którą sie nastawiasz :D
A na przypon od 0,10 do 0,16
Haczyk jak najmniejszy a na niego biały robak albo kukurydza i biały  albo biały i czerwony :D

Gdzie łowić ? No najlepiej w miejscach najszybciej ogrzewających się bądź w takich w które wiatr znosi ciepłą wodę (stań i tam gdzie wieje w twarz będzie dobrze)
 
To tyle życzę połamania :D
Pamiętaj że wszystko może zmieniać sie w zależności od warunków atmosferycznych i od ryb pływających w łowisku,ale jedyne co jest według mnie najważniejsze to żeby złowione ryby wróciły do wody :D (2012/04/10 08:10)

krucyemen


Kolego ja bym łowił w pobliżu wysepek lub bliżej płycizny łowiąc na grunt.Haczyk pomiędzy 2-6, kukurydza, białe robaki, czerwony robak i warto zanęcić dzień wcześniej lub w trakcie łowienia  (2012/04/10 14:13)

xerinus


Witam!
Łowię na Starorzeczu. Złowiłem tam niedawno Lina 0,7kg. Byłem ostatnio kilka dni i nic nie chce się ruszyć. Jak zwabić Lina i przede wszystkim karpia, który tam jest tylko trzeba go jakoś podpuścić. WIęc macie jakieś sprawdzone sposoby na małe karpie i średnio-duże Liny? Będę próbował na ziemniaki, ale nie wiem czy coś jeszcze. (2012/04/10 14:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

endriu1994


haczyk 2 hehe :D
Ja stosuje taki do kulek 16 mm :D (2012/04/10 21:03)