Jaką karpiówkę wybrać ?

/ 3 odpowiedzi

Witam! W tym roku chciałbym rozpocząć moja przygodę z karpiami, jednakże mam problemy z doborem sprzętu. Chciałbym aby był zestaw w miare uniwesalny... ( który sprawdziłby sie także na rzece ). Ale główny nacisk stawiam na rybki karpiowate. Łowię na różnych łowiskach ( często mocno porośniętych trzcina a także bują roślinością podwodną). Chciałbym zeby to była wędka raczej do dalekich rzutów, z którą nie bede miał problemu wyholowania ryby i bedzie służyc kilka obfitych sezonów.

Myślełem nad wędziskiem:

DAIWA Black Widow Carp 3,60 m 3,00 lb 3 składy

Tandem Baits Challenger Travel 3,60m 3,5 lb 3 składy

Shimano Alivio CX Specimen 3.66m 3.00lbs 3 składy

oraz kołowrotki:

Cormoran  UK CARP BR XL 7Pi 6000

Anaconda Distance Carp 8000

Mistrall Carp X4 Power 600.

Czekam tez na inne propozycje. Być może tańsze. 

Chciałbym sie zamknąć w przedziale 350 - 500 zł na zestaw.

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.



u?ytkownik5494


Z kołowrotków, które podałeś, wybrałbym Andzię, zbiera dobre opinie, super gwarancja.


A co do kijków, to Daiwa i Shimano, które podałeś nie za bardzo nadają się do dalekich rzutów :/ Nie wiem jak jest z tym TB :(

(2012/04/15 13:50)

Sensej1990


Ja stałem przed takim samym wyborem miesiąc temu z wędek zastanawiałem się między daiwa black widow a shimano alivio.Większość doradzała daiwe. ale akurat znajomy sprzedawał 2 alivki . 2 razy byłem z nim nad wodą rzuca się przyjemnie, nie miałem przyjemności holować ryby niestety ale wraz z kołowrotkami OKUMA POWER-LINER Pl-860 . Jest to super zestw na ryby karpiowate jak i na drapieżniki naszych wód.Wybór należy do Ciebie a jak byś nie zrobił zawsze będziesz sobie myślał że mogłeś wybrac lepiej:)  (2012/04/15 14:38)

robert1713


a co myślicie o tym kołowrotku:

Mikado Sensei 9000 FD,

Moglibyście podać ewentualne nazwy jakiś odległościówek w rozsadnej cenie.

Dzięki

(2012/04/15 15:24)