Jaka karpiówka do 300 PLN ?

/ 11 odpowiedzi

Witam,

Zwracam się do Was z prośbą o poradę w temacie wyboru wędziska do połowu karpi, choć nie tylko. Chciałbym kupić wędki które będą nadawały się do holu dużych osobników (tu przeważnia łowienie z wywózki) jak również dobre byłyby do połowu metodą "na ciężko" np. w rzece z obciążeniem do 100g, lub w zbiorniku z mniejszym obiążeniem (50-70g) ale dalekim wyrzutem.

Wiem że nie jest łatwo dobrac uniwersalne wędzisko do połowu różnych ryb różną metodą ale może coś takiego posiadacie lub jesteście w stanie doradzić.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Paweł

Jackass96


Może Daiwa Black widow ? (2012/05/02 12:35)

Pawelski13


Dzięki Jackaas96 za podpowiedź -Jesteś kolejnym wędkarzem który właśnie poleca tą wędkę:) - z opisów wygląda interesująco.

 

(2012/05/02 14:50)

Karwi


Jezeli bedziesz glownie lowil wywozka to nie musisz miec wedki bardzo sztywnej czyli dobrym wyborem by bylo wedzisko o akcji progresywnej na ktorej i bedziesz mogl rzucic na mala badz srednia odleglosc, a i fajnie bedzie czuc rybke.Ja osobiscie polece Tandem Baits Phantom 13 ft 3lb, jedynym minusem o ile sie nie myle jest brak servisu, ale z drugiej strony jak czesto psuje sie wedka? :D (2012/05/02 15:08)

Pawelski13


Jezeli bedziesz glownie lowil wywozka to nie musisz miec wedki bardzo sztywnej czyli dobrym wyborem by bylo wedzisko o akcji progresywnej na ktorej i bedziesz mogl rzucic na mala badz srednia odleglosc, a i fajnie bedzie czuc rybke. Ja osobiscie polece Tandem Baits Phantom 13 ft 3lb, jedynym minusem o ile sie nie myle jest brak servisu, ale z drugiej strony jak czesto psuje sie wedka? :D


Jeżeli chodzi o karpie to rzeczywiście połowy będę głownie z wywózki, jednakże chciałbym kupić wędkę którą będę mógł bezpiecznie i daleko rzucić obciążeniem ok 100g - metoda gruntowa. (2012/05/02 16:08)

Pawelski13


Jezeli bedziesz glownie lowil wywozka to nie musisz miec wedki bardzo sztywnej czyli dobrym wyborem by bylo wedzisko o akcji progresywnej na ktorej i bedziesz mogl rzucic na mala badz srednia odleglosc, a i fajnie bedzie czuc rybke. Ja osobiscie polece Tandem Baits Phantom 13 ft 3lb, jedynym minusem o ile sie nie myle jest brak servisu, ale z drugiej strony jak czesto psuje sie wedka? :D


Jeżeli chodzi o karpie to rzeczywiście połowy będę głownie z wywózki, jednakże chciałbym kupić wędkę którą będę mógł bezpiecznie i daleko rzucić obciążeniem ok 100g - metoda gruntowa.


Daiwa wygląda interesująco, minusem jest to że składa się z dwóch części i długość transportowa to 2,00m:(. Może jakiś inny kij zaproponujecie składający się z 3 części?

Pozdrawiam
Paweł (2012/05/03 11:43)

bart89


3 czesciowe tez sa:) moze shimano alivio cx ?? (2012/05/03 12:11)

FTRjin


Daiwa Black widow sa robione 2 i 3 skladowe :) poszukaj 3 skladowej (cena okolo 180 zl ) lub jesli chcesz wydac do tych 300 to sanger anaconda base spelni swoja role :) (2012/05/03 12:18)

Pawelski13


Dzieki Panowie za podpowiedzi:) będę szukał (2012/05/04 12:41)

Sensej1990


Polecam shimano alivio 3.0 lbs cx  . Dla mnie rewelka (2012/05/04 14:16)

Pawelski13


Zostały dwie do wyboru: Daiwa Black Widow 3,90 i Shimano Alivio cx 3,96. Cóż trzeba się poświęcić dla rybek i transportować jakoś te długie wędki:) długość transportowa 2,0m. Zdecydowałem się na długość 3,90m po rozmowach z kolegami którzy mają karpiówki i polecają właśnie tą długość zamiast 3,60m - chodzi oczywiście o odległość i swobodę wyrzutu.

(2012/05/04 14:49)