Zaloguj się do konta

Jaka karma na szczupaka ?

utworzono: 2011/07/08 20:27
xzibit

Jaką karmę najlepiej wybrac na szczupaki. Proszę podac przepis lub napisac jaką [2011-07-08 20:27]

Draq

szczupaka sie nie neci
[2011-07-08 20:38]

Gencio


Szczupaki to najlepiej łapie się na spining :) Pozdrawiam i połamania kija
[2011-07-08 20:38]

Nie istnieje "karma na szczupaka". [2011-07-08 20:40]

piotrbokserorg

płatki owsiane
[2011-07-08 20:50]

micb

Nie wytrzymam... Karma na szczupaki... Jeszcze trochę to zaczną pytać jaką muzykę puścić nad wodą by brały konkretne gatunki. Skąd ludziom do głowy takie pytania przychodzą? [2011-07-08 21:08]

Wedkarz60

najlepiej to wiadro żywców i co jakiś czas wypuszczać , może zanęcą się :) . pozro
[2011-07-08 21:14]

Owczarb

Najlepsza płoteczka [2011-07-08 21:23]

micb

Nie wytrzymam... Karma na szczupaki... Jeszcze trochę to zaczną pytać jaką muzykę puścić nad wodą by brały konkretne gatunki. Skąd ludziom do głowy takie pytania przychodzą? [2011-07-08 21:23]

marek-debicki

Szanowny Patryku!

Drzewiej bywało tak, że praktykant u mistrza najpierw nosił narzędzia lub je podawał, przyglądał sie uważnie co mistrz robi, może sobie coś notował. Dopiero po jakimś czasie dostawał narzędzie do ręki. Obecnie internet, sprzęt wysokiej klasy i ...... no właśnie. Dlaczego taki nudny wywód? Otóż dlatego, że w niektórych przypadkach musimy zaczynać pracę u podstaw. Niekoniecznie trzeba zaczynać od książki, można sięgnąć do internetu, jest dużo kolorowej prasy wędkarskiej, są filmy szkoleniowe - materiałów bez liku. Jednak trzeba chcieć. Najpierw wypada poczytać na temat ryby, środowiska w jakim żyje, w jakich partiach wody lubi przebywać, jak i na czym żeruje. Dalej trzeba do danego gatunku ryby dobrać odpowiedni sprzęt. Wędkę, kołowrotek, żyłkę, spławiki, zanęty i przynęty. Czyli jak widzisz droga do sukcesu jest długa, ale nie wolno się zniechęcać. Ważne, że masz chęci, trochę cierpliwości i pracy, trochę wyjazdów nad wodę, a sukcesy napewno wcześniej czy póżniej przyjdą. Pozdrawiam.

[2011-07-08 22:12]

FriQ

Ja proponuje zrobić taki przepis:

- 0,3 kg owsa
- 0,2 kg karmy dla psów
- 0,5 puszki karmy dla kotów
- kilka plasterków kiełbasy.

Wszystko wymieszać i do wody, szczupaki gwarantowane. Najlepsza karma pod słońcem szczupaki się najedzą i jeszcze wpłyną do siatki z wdzięczności.

@sorry za takie chamski post, ale mnie ku***ca trafia... Ludzie no bez przesady, jak wy macie karty wędkarskie jak pytacie się o "karmę dla szczupaków". Sam zaczynałem wędkować, bo nie pytałem się o karmy itp Tylko podglądałem u innych wędkarzy, to coś o kolegi ojca. No sorry, jedź człowieku nad wodę, popytaj, porozglądaj się a nie z każdą pierdoła na forum i jeszcze tekst "karma dla szczupaków".... Rozumiem ktoś jest początkujący, pyta się o sprzęt, zanętę. Ale masz w zainteresowaniach "Filmy wędkarskie" to skoro oglądasz takie filmy to powinieneś widzieć, że nie ma "karmy na szczupaki" Może jestem chamski, ale nie wytrzymuje jak już pisałem. Z każdą pierdolą każdy leci na forum, wnet będziecie się pytać co zjeść na obiad lub jakiego papieru toaletowego używać.
[2011-07-08 22:21]

Panowie nie ładnie Nie wyśmiewajcie młodego adepta bo go możecie zniechęcić do rybaczenia 
[2011-07-08 22:26]

piotrcarp

nie ma zanety na szczupaka jakiejs specjalnej ale mozna necic drobnice sama bulka tarta zeby plywala kolo zywca to pomaga zwiekszony ruch drobnicy moze zainteresowac szczupaka moja zona zlapala na bata szczupaka 70cm ktury kilkukrotnie atakowal wyciagana plotke lapalem okonie necac tarta bulka bo lawica uklei krecila sie kolo mojego zywca wiec jest to jakis sposob warto sprobowac
[2011-07-08 22:58]