Zaloguj się do konta

Jaka kara za brak wpisu do rejestru ?

utworzono: 2012/05/13 16:52

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Krzysiek11

jaka kara za brak wpisu  daty i łowiska   Bo w PZW Ciechanów strażniki ssr  nakładają po 200 zł ;czy jest to zgodne z prawem PZW
[2012-05-13 16:52]

to nie jest prawo PZW tylko obowiązek ustawowy. kara jak najbardziej zgodna z prawem.
Tylko czy konieczna ....
[2012-05-11 21:09]

jogi

Strażnik SSRyb nie ma prawa nakładać żadnej kary pieniężnej. Tylko PSRyb. ma te uprawnienia.Jeżeli masz jakieś wątpliwości zapytaj na PW. Kol. Roberta Kucyka. (rkucyk) [2012-05-11 21:12]

camelot

to nie jest prawo PZW tylko obowiązek ustawowy. kara jak najbardziej zgodna z prawem.
Tylko czy konieczna ....

Jeśli faktycznie tak jest jak twierdzisz , to bardzo jestem ciekaw ?  - Chętnie zobaczyłbym tę Ustawę ?  - Konkretnie : - Dziennik Ustaw , - Artykuł nr. , i paragraf nr.   ? [2012-05-12 12:35]

MASTINO

Bezczelne kłamstwo grubymi nićmi szyte. Tylko po co? Żeby znowu na forum SSR na schaby wjechać? A jak to kogoś interesuje, ustawa, paragraf, podstawa prawna itd, to do PSR polecam wykonanie telefonu. [2012-05-13 21:13]

Bezczelne kłamstwo grubymi nićmi szyte. Tylko po co? Żeby znowu na forum SSR na schaby wjechać? A jak to kogoś interesuje, ustawa, paragraf, podstawa prawna itd, to do PSR polecam wykonanie telefonu.

dokładnie polecam to samo lub znaleźć sobie w przepisach to nic trudnego... [2012-05-13 21:22]

aquilon

Ja dostałem 20 pln. Mogli sobie odpuścić bo byliśmy tydzień czasu w jednym miejscu. Przedłużyliśmy pobyt o jeden dzień i rano jak wstaliśmy to akurat podjechali.
Nie dało im się wytłumaczyć, mało tego szwagier zapomniał karty w domu ( rejestr i legitymację miał ). To powiedzieli, że mamy się cieszyć, że poczekają aż jego żona przywiezie kartę a nie od razu dodatkowe 200 pln za brak.
Tak więc może chodzi o brak karty a nie niewypisany rejestr...
Dodam, że była to PSR
[2012-05-13 21:29]

Lutii

Witam,bylo nie przyjac mandatu jak nie mial karty przy sobie,pozniej sie pokazuje i uniewazniaja mandat
[2012-05-13 21:46]

kogutw68

Mic nie napiszę obiecałem sobie, tu nie wolno nic pisac na ten temat. POŁAMANIA KIJA tylko nie na kolanie [2012-05-13 22:14]

aquilon

Luti mandat był tylko za brak wpisu do rejestru. Karta została dowieziona na łowisko.
[2012-05-13 22:20]

nata

Czasem SSR się czepia detali, to fakt. Byliśmy z kolegą na dwu dniowej zasiadce w rejestrze kolega wpisał dwa wpisy 01-05 oraz 02-05, kontrola była oczywiście 01-05 i było że bla bla bla bla błąd że takie wypełnianie do przodu to mandat itd.. ostatecznie odpuścili sobie ale myślę sobie że te wszystkie kontrole bardziej powinny się skupić na wymiarach i okresach ochronnych czyli na faktycznej ochronie ryb a nie na sprawach papierkowych. Czy te rejestry są aż tak niezbędne że za brak wpisu mandat 200 zł ? Czy to kolejny sposób na wyciągnięcie kasy ? Co ciekawe to rejestry połowów obowiązują tylko w wybranych okręgach więc jak widać można funkcjonować bez zbędnych papierków.
[2012-05-13 23:12]

nata

Pomyślcie co by było gdyby w środkach komunikacji miejskiej wprowadzono taki rejestr gdzie pasażer by musiał wpisywać kiedy i którym autobusem jechał, gdzie wsiadał i wysiadał. A my wędkarze godzimy się na takie absurdy. Kasę wydaną na druk i dystrybucje tych rejestrów można wydać w sposób bardziej zasadny np. na badania dotyczące zarybiania. Było by fachowo, profesjonalnie i bez dręczenia wędkarzy papierkami. [2012-05-13 23:30]

Sniper64

Cześć wszystkim:)
No i znowu ormo:))) SSR wątpię by wręczyła mandat - ponieważ nie ma nawet druków mandatowych co dopiero mówić o prawie nakładania kar mandatowych! Co do rejestrów..dobrze powiedziane zdanie...Dla czego my wędkarze godzimy się na to..!!! Tak tylko nie tu to się powinno o tym mówić lecz na walnych zebraniach,wysyłając delegatów powinni wiedzieć o co walczyć...w imieniu wędkarzy,a jak jest:) Ktoś to wymyślił i jest więc trzeba się do tego odnieś i wypełniać,w jednych okręgach one są w innych nie ma widocznie można załatwić sprawę tych rejestrów..! Co do czepiania się SSR do wpisów :) nie jest tak od razu że krają,mają długopisy i często je użyczają by wędkarz mógł sobie wpisać zapomniany wpis!Co do braku dokumentów podczas wędkowania,nie jest tak że kiedy się nie ma przy sobie kompletu dokumentów i ulegnie to karze można później dowieźć pokazać i po sprawie!Anulowanie - nie ma podstaw..fakt w danej chwili braku dokumentu został stwierdzony..czynności wykonane! Może zdarzyć się tak że strażnicy mają na tyle czasu że poczekają na dowóz w krótkim czasie dokumentów,wtedy sprawa się zakończy! Czasami zachowanie wielkiego rozsądku i kultura rozmowy obu stron pozwala na wiele więcej jak nie przyjemne sytuację nad łowiskiem..:) Pozdrawiam
[2012-05-14 09:00]

jurek

Informuję wszystkich , że obraźliwe posty i nie związane z tematem będą przeze mnie usuwane .

Rejestr Połowu Ryb obowiązywał już od 2005 roku . Od 27 listopada 2010 r reguluje go Znowelizowana Ustawa Państwowa zgodna z Unią Europejską ( tylko w kilku Okręgach nie obowiązuje ) , więc trzeba liczyć się z tym , że za brak wpisu jest mandat od 50-200 złotych .
[2012-05-14 12:31]

rafiks

ja uważam że jest to wyciąganie kasy moim wpisywać powinno się złapane ryby  [2012-05-14 13:48]

maras74

witam,ja mam takie pytanko: Czy każda ryba, która jest w siatce musi być wpisana do rejestru zaraz po odhaczeniu i wrzuceniu do owej siatki, czy wpisujemy ryby dopiero po zakończeniu wędkowania i tylko te które zabieramy do konsumpcji? pzdr. [2012-05-14 14:13]

jurek

W moim Okręgu jest tak , że po przybyciu na łowisko wędkarz wpisuje tylko datę połowu i nazwę łowiska , resztę , tj. ryby może wpisać na koniec łowienia lub w domu  i wpisujemy tylko ryby zabrane do domu .

A ryby wrzucone do siatki wędkarskiej , uważa się za zabrane , więc też należy je wpisać w rejestr .

Są w Polsce Okręgi , gdzie trzeba wpisywać na początku każdą rybę drapieżną , są też takie , że należy wpisywać zawsze złowioną rybę i dopiero znów łowić .

Więc najlepszym rozwiązaniem jest wpisywanie tylko daty połowu i nazwy łowiska , a rybki zabrane uzupełniamy potem ------------------ tak powinno być wszędzie ( tylko potrzeba rozmów w Okręgach na ten temat  )
[2012-05-14 15:09]

Jack14

No i tak na przyszłość ! Czytałem o jednym takim koledze (na tym forum) któremu za brak wpisu zabrali dożywotnio kartę wędkarską !

Ponoć autentyk!

[2012-05-14 15:56]

jogi

W ustawie o rybactwie śródlądowym wprowadzono dwa rodzaje środka karnego dotyczącego karty wędkarskiej i to niezależnie od tego, czy popełniono wykroczenie z art. 27a ust. 1 lub art. 27b ust. 1, czy przestępstwo z art. 27c ust. 1. Ustawodawca przewiduje:  

– trwałe odebranie karty wędkarskiej bądź  

– przekazanie do depozytu sądowego na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, do czasu złożenia przez osobę ukaraną ponownego egzaminu z wynikiem pozytywnym.  

[2012-05-14 16:46]

jogi

Różnica pomiędzy wskazanymi powyżej środkami karnymi sprowadza się do tego, że w pierwszym z wymienionych przypadków karta wędkarska zostaje unieważniona, zaś w drugim przypadku do sytuacji takiej nie dochodzi. Innymi słowy, po upływie określonego czasu osoba, której trwale odebrano kartę wędkarską, będzie musiała ubiegać się o wydanie nowego dokumentu. Z kolei osoba, której kartę zatrzymano w depozycie, po upływie określonego czasu odzyska ten sam dokument. Pozostaje kwestia wyjaśnienia sprawy „określonego czasu”. W przypadku zatrzymania karty w depozycie ustawa o rybactwie śródlądowym wyraźnie wskazuje okres 12 miesięcy. W sytuacji trwałego odebrania nie wskazuje takiego okresu, co absolutnie nie oznacza, że nie można takiego okresu ustalić. Wystarczy w tym wypadku odwołać się do opisywanych przeze mnie ostatnio kwestii związanych z zatarciem skazania. Kwestie zatarcia skazania regulują odpowiednio przepisy art. 107 Kodeksu karnego i art. 46 Kodeksu wykroczeń. W praktyce instytucja zatarcia skazania powoduje, że skazanie uważa się za niebyłe, a skazanego za osobę niekaraną. Oczywiście, by instytucja ta mogła znaleźć swoje zastosowanie, niezbędny jest upływ czasu oraz spełnienie innych przesłanek, określonych we wskazanych powyżej przepisach art. 107 Kodeksu karnego i art. 46 Kodeksu wykroczeń.  

[2012-05-14 16:55]

Jack14

I wszystko jasne :)

Czyli pytający powinien się jeszcze cieszyć, że nie odebrano mu karty w sądzie.

Pozdrawiam.

[2012-05-14 17:05]

ola86

Dzień dobry .
No nie.
1.Karta opłacona .
2.Ryb nie ma.
3.Rejestr jest kilku okręgach.
4. Gdzie  jest sprawiedliwość .
i
5.  200 zł  za co ?????????
[2012-05-14 17:29]

jogi

- Naruszenie nietykalności cielesnej strażnika S.S.R. jest przestępstwem z art. 222 § 1 kodeksu karnego zagrożonym grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech [2012-05-14 17:50]

JaroDaw

Panowie ogarnijcie się ! Po co te zaczepki ?  [2012-05-14 17:58]

kogutw68

To znaczy że jak się przyczepi to go trzeba utopic tak żeby nikt nie widział. A tak poważnie to z tymi rejestrami to lipa że nie wszędzie obowiązują, dlatego ludzie się denerwują dlaczego ja muszę a inni nie choc problem to nie wielki dopuki się nie zapomni [2012-05-14 17:59]

kogutw68

Ale musicie przyznac że sposób na wyciąganie pieniędzy od wędkarzy b.dobry [2012-05-14 18:03]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia