Jaka kara za brak wpisu do rejestru ?

/ 48 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

JaroDaw


Panowie ogarnijcie się ! Po co te zaczepki ?  (2012/05/14 17:58)

kogutw68


To znaczy że jak się przyczepi to go trzeba utopic tak żeby nikt nie widział. A tak poważnie to z tymi rejestrami to lipa że nie wszędzie obowiązują, dlatego ludzie się denerwują dlaczego ja muszę a inni nie choc problem to nie wielki dopuki się nie zapomni (2012/05/14 17:59)

kogutw68


Ale musicie przyznac że sposób na wyciąganie pieniędzy od wędkarzy b.dobry (2012/05/14 18:03)

Jack14


Ja na żadne zaczepki słowne nie odpowiadam. Pisałem o "problemie" braku wpisu w rejestrze które to miało miejsce na tym forum i odbiło się wielkim echem.

Za (ponoć ) brak wpisu w rejestze kolega otrzymał nagrodę w postaci odebrania karty dożywotnio?

Czy ktoś może to potwierdzić ?

(2012/05/14 18:15)

beatark


Nie był to mój kolega, ale czytałam o tym precedensie w czasopiśmie wędkarskim. (2012/05/14 18:28)

kasztelan15


tak ja dostałem 200 zł. Za brak wpisu w pzw ciechanów  w zime na lodzie ,za to koleś za brak karty na tym samym łowisku też 200zł .Gzie sprawiedliwość,kontrol psr. (2012/05/14 18:29)

kogutw68


tak ja dostałem 200 zł. Za brak wpisu w pzw ciechanów  w zime na lodzie ,za to koleś za brak karty na tym samym łowisku też 200zł .Gzie sprawiedliwość,kontrol psr.


kupią za to rybek i wam wpuszczą

(2012/05/14 18:33)

kasztelan15


tak ja dostałem 200 zł. Za brak wpisu w pzw ciechanów  w zime na lodzie ,za to koleś za brak karty na tym samym łowisku też 200zł .Gzie sprawiedliwość,kontrol psr.


kupią za to rybek i wam wpuszczą



oby tak było. (2012/05/14 18:37)

Jack14


No tak było czy nie?

Straszne strony były

Odebrali dożywotnio czy na 2 lata jak to było? 

(2012/05/14 18:59)

MEGAPIOTR


Najlepszym rozwiązaniem jest potargać ten idiotyczny rejestr. (2012/05/14 22:29)

MEGAPIOTR


Kolego ja nie miałem nic z tego powodu powinienem jeszcze dostać medal że ich kultury nauczyłem popływali za friko  zaczęli mnie straszyć i tyle.Pozdrawiam dwóch baranów z okolicy Świętajna Mazury 2008(piwo to się pije w domu a nie w pracy) (2012/05/14 22:47)

khead


tak ja dostałem 200 zł. Za brak wpisu w pzw ciechanów  w zime na lodzie ,za to koleś za brak karty na tym samym łowisku też 200zł .Gzie sprawiedliwość,kontrol psr.


kupią za to rybek i wam wpuszczą


tak rybek, sledzi i flaszke. zal.pl za brak wpisu do rejestru 200. przeciez mozna isc na lowisko i ... kurcze dlugopis przestal pisac. za to, ze nie wpisze daty i gdzie lowie mam zaplacic 200pln? moj rejestr wyglada nastepujaco: data, nazwa lowiska i nr lowiska. tyle, zadnych ryb nie mam wpisanych, bo zadnych ryb nie zabieram.
moj brat w okregu poznanskim nie otrzymal rejestru. przyjezdza w rejon ZG i musi rejestr wypelniac. ja sie pytam gdzie ma go oddac? jak go odda w swoim kole w Poznaniu, to rejest wywala, bo co maja z nim zrobic? ktos uchwalil ustawe, ale oczywiscie nikt nie pomyslal, z czym to sie je. co z tego, ze wprowadzili jakies rejestry? kto je sprawdza? gdzie sa te dane z 2011 roku? ja rejestr oddalem pod koniec marca, jak kupowalem pozwolenie na 2012. mysliscie, ze moj rejestr trafil, tam gdzie powinien? :)
wg mnie rejestr jest zbedny, po prostu powod do wystawienia mandatu i napsucia krwi wedkarzowi. no ale lepiej scigac wedkarza, ktory nie ma wypelnionego rejestru, niz klusownika, ktory ciagnie ryby, az milo i wszyscy dookola o tym wiedza. (2012/05/15 09:04)

endzi63


rok czy dwa lata temu na tym forum strażnik PSR opisywał jak to w jeden weekend złapał 50-ciu frajerów na braku wpisu, ci co byli cicho symbolicznie po 50 zł, stawiający się do 200 zł, dwa trzy miesiące wstecz tego wpisu szukałem, ale nie mogłem znaleźć, ciekawe jaką prowizję od mandatu ma strażnik PSR, musi mieć bo zachowują się skandalicznie, rok temu stał obok mnie wędkarz ,a w zasadzie dziadek 83 letni, spędziliśmy razem kilka godzin, po czym starszy pan odjechał do domu prosząc mnie, abym mu przez noc przetrzymać jego miejscówkę, zapewniał że będzie z samego rana,  co do minuty zjawił się z samego rana, po kilku godzinach zjawiła się PSR, i dziadkowi za brak wpisu 100 zł, starszy pan prosił a w zasadzie błagał aby mu darowali, zgodzili się na 50 zł, po chwili nie wytrzymałem i stanąłem w obronie starszego pana, posypały się z mojej strony ostre słowa, więc wzięli się za mnie , za znieważanie o obrażanie strażnika państwowego, nałożyli mi mandat w wysokości 200 zł,  mandatu nie przyjąłem ,mam do tego prawo i poprosiłem o skierowanie sprawy do sądu grodzkiego, tak też zrobili, dodam tylko że do dnie dzisiejszego nie dostałem wezwania, a starszego pana wspominam do dziś, i jego prośby o odstąpienie od mandatu.
Na koniec powiem tak to WIELKIE SKURWYSYŃSTWO, najprościej złapać wędkarza na braku wpisu, niż po nocach łapać kłusoli, najważniejsze że statystyki w łapaniu kłusoli rosną, a brak wpisu to nic innego jak kłusownictwo.
POZDROWIENIA (2012/05/15 09:42)

Robert1911


da się chyba zrozumieć, jest obowiązek treba go przestrzegać. Za zapominalstwo jest kara. trudno też nie lubie papierkowej roboty na rybach. Pozdrawiam.

 

(2012/05/15 10:01)

pawelz


da się chyba zrozumieć, jest obowiązek treba go przestrzegać. Za zapominalstwo jest kara. trudno też nie lubie papierkowej roboty na rybach. Pozdrawiam.

 


Tyle tylko, ze wysokosc kary powinna byc wspolmierna do popelnionego czynu i jego szkodliwosci.
Zalozmy, ze nie wpisalem do rejestru daty i miejsca. Wszystkie zlowione ryby wypuszczam. Jaka szkode wyrzadzilem lowisku, nie wpisujac tej daty ?.
Rejestry OK. Niech by sobie byly. Ale powinno to wygladac tak.
Jade na lowisko i mam zamiar zabierac ryby, to po pierwszej zlowionej robie wpis i wpisuje kazda nastepna. Jest kontrola, mam wpisy, mam ryby, wszystko OK. Mam ryby, brak wpisow, kara.
Nie mam ryb, wogole nie powinni sprawdzac rejestru, bo po co ?.
Czytam, ze co zrobic jesli dlugopis sie skonczyl nad woda ?. W mojej wersji lowic i nie zabierac ryb. A jesli ktos koniecznie chce zabierac musi postarac sie o pisadlo albo zwinac manatki. (2012/05/15 10:15)

aigor


Prawo jest prawem. Jest ustawowy obowiązek posiadania rejestru (wpis) i nie ma co dyskutować. A jesli jeden z drugim już dostaliście karę pieniężną to przyjmijcie to na klate jak prawdziwi faceci, a nie jęczycie jak nie przymierzając .....Pozdrawiam (2012/05/15 10:54)

kasztelan15


Prawo jest prawem. Jest ustawowy obowiązek posiadania rejestru (wpis) i nie ma co dyskutować. A jesli jeden z drugim już dostaliście karę pieniężną to przyjmijcie to na klate jak prawdziwi faceci, a nie jęczycie jak nie przymierzając .....Pozdrawiam


prawo prawem rozumiem,ale mandaty są od 50 zł do200zł zł mogli by wypisać ten miejszy ,za brak karty  te 200zł ale za brak wpisu. (2012/05/15 12:44)