Zaloguj się do konta

Jaka jest technika prowadzenia paprocha?

utworzono: 2011/12/13 20:52
pawel1247

Witam.Mam prośbę czy ktoś mógłby mi doradzić jaka technika prowadzenia paprocha jest najlepsza na jeziora,rzeki sam narazie prowadze paprocha jednostajnie także obrotówki ale chciałbym doskonalić efektywność prowadzenia paprocha.
[2011-12-13 20:52]

89krzysztof

Kręć raz szybciej, raz wolniej. Czasami przestań kręcić na chwilę. Innym razem zamiast kręcić pracują wędką - góra, dół, w bok. Na forum techniki spinningu się nie nauczysz, na to trzeba lat. Dużo lat praktyki.  [2011-12-13 21:03]

msjack

Co wędkarz to inna technika. Ta najlepsza , która najbardziej skuteczna . Oj kolego, będziesz
musiał  sam zdecydować (a przyjdzie to z czasem). Uwierz mi, tak jest najlepiej. Wiele razy podpatrywanie innych nic mi nie dało .Trzeba samemu metodycznie eksperymentować i do różnych warunków (pogoda, pora roku, łowisko itd) dostosować odpowiednią technikę.
Taka jest moja rada .
Połamania.
[2011-12-13 21:13]

mlodystm

ja prowadze kazda przynete czy to wobler czy paproch , dwa uderzenia wedka w bok i zwijanie, dwa uderzenia w bok i zwijanie :)
[2011-12-13 23:12]

tomiczek22

Generalnie najlepsze wyniki miałem łowiąc paprochami z opadu, czasami tak, by przynęta nie dotknęła dna, a czasem podwójny, potrójny opad z uderzeniem o dno. Są dni kiedy skuteczne jest również szuranie bądź małe kilkucentymetrowe skakanie po dnie, niczym łowienie na mormyszkę. W zimne pory roku staram się jak najmniej używać kołowrotka. Wszelkie ruchy przynętą wykonuję szczytówką. Kołowrotkiem zbieram tylko luz. Ciemne paprochy, wszelkie odcienie fioletu, motoroil i czerni stosuję cały rok jednak szczególna uwaga należy im się w okolicach lipca i sierpnia, kiedy raki zaczynają linieć. Lepsze efekty miałem gdy nie stosowałem przyponu wolframowego, ale sytuacja do tego zmuszała. Dobrze jest również pomalować główkę jigową (np. niebieski - sprawdzone). Nie zapomnij o regulacji hamulca. Trafiały się przyłowy bolka i to nie małego :) Pozdrawiam
[2011-12-14 16:12]

Kręć raz szybciej, raz wolniej. Czasami przestań kręcić na chwilę. Innym razem zamiast kręcić pracują wędką - góra, dół, w bok. Na forum techniki spinningu się nie nauczysz, na to trzeba lat. Dużo lat praktyki. 
Dokładnie tak. Czasem jest to tak nieprzewidywalne, że aż niewiarygodne. Z ciekawych przypadków nadmienię, że kiedyś miałem brania z TYLKO pierwszego opadu w pół wody. W tym roku pozostawiałem gumę jakieś 3-5 sekund nieruchomo na dnie i wtedy okonie naginały szczytówkę jak w pickerze - normalnie zbierały paprocha z dna jak robala... :) Kombinuj jak my wszyscy ;) 

[2011-12-14 17:43]

pawel1247

ok dzięki chłopaki.
[2011-12-15 16:17]