Jaka jest najlepsza metoda na karasia?

/ 18 odpowiedzi / 2 zdjęć

WITAM

mam mały problem jestem młodym wędkarzem i chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza metoda na karasia jaka jest na niego zanęta z góry dzieki

pozdrawiam

 

Sniper64


WITAM

mam mały problem jestem młodym wędkarzem i chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza metoda na karasia jaka jest na niego zanęta z góry dzieki

pozdrawiam

Witaj Szymon..:) Napisz jeszcze jakiego karasia i gdzie w jakim łowisku ,rzeka staw,jezioro? Możesz trochę również dać opisu tego łowiska - to będzie kolegom łatwiej Tobie doradzić!

(2011/05/18 18:25)

u?ytkownik28954


a kolega taki nie zdecydowany i nie wie o którą rybę zapytać jak się ją łapie ?? oj nie ładnie nie ładnie. (2011/05/18 18:25)

kargul


a kolega taki nie zdecydowany i nie wie o którą rybę zapytać jak się ją łapie ?? oj nie ładnie nie ładnie.


zapytal przeciez o karasia ? albo mi sie przewidzialo :D (2011/05/18 18:54)

laskaa1990


zanenc ziemia z pasza lub mielona kukurydza a łap na miekisz chleba  (2011/05/18 19:20)

bosman9090


czerwona zanęta na leszcza,czerwony robak i z gruntu czekasz  (2011/05/18 20:03)

Sniper64


zanenc ziemia z pasza lub mielona kukurydza a łap na miekisz chleba 


Przynęta stara jak świat ale na karasia złotego lina i karasia srebrzystego skuteczna..:) Dobrze do tej zanęty dodać jeszcze moczonego chleba,dobrze go wycisnąć rozdrobnić iwymieszać z ty wszystki co kolega napisał..jak są karasie to muszą brać:) (2011/05/18 20:07)

janus1997


ja na poczatku łapeałem karasie takie małe do 15 cm bez necenia na  kawałek czerwonego robaka spławik 0.8 grama haczyk 14  (2011/05/18 20:48)

Sniper64


U mnie na bagnach mam miliony karasi Takich i takich,przeważnie biorą takie od 18/20 cm ale jak trafi się dzień to potrafią takie ponad kilo walnąć,powiem też że biorą na wszystko co do wody wpada,kiedy zanęcę łowisko to już nie idzie nadążyć:) Co zauważyłem - Kiedy nęcę tylko zmoczonym chlebem to zaczynają podchodzić częściej złote karasie i linki...skubane są takie delikatne w braniach że trzeba wiedzieć kiedy zaciąć no i nie spóźnić się :) z tym! Używam wtedy bardzo delikatnego zestawu,nie łapię daleko na długość kija 4m..i tylko na jednego..nie da sie tu na bagnach wędkować na dwa..!!! Czasami bawiąc się tak złotem bagiennym podejdzie lin,wtedy już sprzęgło aż się dymi..:) (2011/05/18 20:59)

laskaa1990


miekisz ze swiezego chleba w kszltacie kulki jest skuteczniejszy niz czerwony ale to zalezy wszytsko od dnia... (2011/05/18 21:09)

czarnypum


Wszystko zależy od łowiska i upodobań ryb, karaś nie jest zbyt kapryśny, potrafi brać na ciasto, białe robaki, czerwone, kukurydzę, pęczak itp., metoda prób i błędów (2011/05/18 21:42)

gregi260


U mnie najlepiej biorą wieczorem na ciasto czosnkowe blisko brzegu grunt ok 1m. Największe sztuki biorą na początku lipca. (2011/08/10 16:28)

Zibi88


Witam. ja mam problem z panem karasiem. otóż cały dzień moczyłem kija i nic nawet brania. nagle rzut na jakieś nowe miejsce tak na odczepnego bez nęcenia, dwie minutki i łup branie. karaś piękny ponad 20 cm, tyle że choćbym nie wiem jakie czary odprawiał to kolejnego brania już nie ma :/ co ciekawe zalew malutki i siedzą skubańce w okolicach tamy. Dwa razy miałem taką akcję że złapałem je na granicy przepisowej odległości od tamy na głębszej wodzie. Na płyciźnie nie trafiło mi się. muszę spróbować zrobić kulki z chleba i może na to podejdą. do tej pory na dwa trzy białe robaczki się łakomiły. nęciłem przez kilka dni taką kupną zanęta uniwersalną i kukurydzą. trafił sie linek płotka, czasem jakiś okonek strzelił, a te karasie akoś nie hcą a fajnie im sie je łowi, można powalczyć podszkolić się do większych ryb a jakieś kapryśne. Mam jeszcze pytanko: w jakiej odległości od dna ustawiać im ta przynęte ? na dnie czy nad, jesli tak to ile ? na fotografii opisywane rybki:) (2011/08/10 21:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Zibi88


i druga, a właściwie pierwsza, bo złapana chyba trzy dni temu (2011/08/10 21:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darko1


Powiem Ci jak ja kombinuje żeby łapać karasie ale w każdym łowisku jest inaczej.

Poza kulkami chlebowymi, robię zanętę leszczową ze sporą ilością pęczaku, trochę płatków owsianych i sporo pinki. Na hak 8-10 zakładam od 5-7 białych (jak jest 2-3 to rzadko biorą mi te większe). Tylko te białe są dobę wcześniej odsiane i wsypane do mąki kukurydzianej z atraktorem waniliowym. Warunek drugi  to zmiana robaka max co 15-20 minut tak aby były pachnące i cały czas bardzo aktywne bo w innym przypadku od razu spada ilość brań. Ja wędkuję tylko na feedery ale kije muszą mieć bardzo delikatne szczytówki bo brania są minimalnie widoczne.

Za to podpatrzyłem jak to robi znajomy miejscowy wędkarz. Otóż on wywala do wody kilka sporych kul z miąższu chleba, spławik i 4-5g a hak chyba 4. Na haku ma kanpę z liku czerwonych i kilku białych (jak na suma) . Śmiesznie wygląda zacinanie w jego wykonaniu bo jak by suma ze 100m zacinał, ale ma efekty bo zazwyczaj siedzi dorodny karaś około 1kg albo i większy ;)

(2011/08/10 22:57)

Adddam


panowie mam pytanie tak jak mowiliscie na miekisz chleba ale jak go przygotowac i zalozyc dobrze na hak? (2013/07/18 14:10)

kolejorz16


ja łowie karaś na na grunt jako zanety używam najcześciej trapera lin karas lub jakąs inną karpiową za przynete służy mi kukurydza konserwowa na moim łowisku spisuje sie swietnie dzisiaj wraz z kolegą złapałem 21 karasi w wymiarach od 27 do 33 cm .  


pozdrawiam i życze połamania (2013/07/18 19:04)

kokos3


Polecam, kukurydze o smaku truskawkowym. 2-3 na haczyk i brania sa!. Sprawdzony sposób na wielu wielu łowiskach wod PZW. (2013/08/07 20:34)