Jaką echosondę wybrać?

/ 3 odpowiedzi
Zastanawiam się nad zakupem echosondy (budżet do 2.500). Waham się pomiędzy dwoma modelami Lowrance Elite 5X CHIRP oraz Humminbird 678cx HD DI, który model polecacie a może wybrać coś całkiem innego?
jimmi1234


Proponuję wybór modelu wyposażonego w GPS - Lowrance Elite 5 HDI. Obecna cena na allegro przekracza Twój budżet o niecałe 2 stówki. Wg mnie warto dopłacić. Elite 5 HDI posiada czteroczęstotliwościowy stożek tak jak Elite 5x Chirp a ponadto moduł GPS. GPS umożliwia kreślenie śladu, zaznaczenie miejscówek, podwodnych zawad, miejsc karmienia itp. Ponadto posiadając moduł GPS i mapę danego akwenu możemy śmiało eksplorować "nowe wody" nie martwiąc się że zgubimy się np. podczas gęstej mgły. Moim zdaniem największą zaletą tego modelu jest możliwość logowania danych na karcie pamięci. Taki log to zapis parametrów pomierzonych przez echo ostemplowany współrzędnymi geograficznymi. Można go później analizować w dedykowanym oprogramowaniu SonarViewer bądź zaimportować do aplikacji Dr Depth i stworzyć trójwymiarową mapę dna zbiornika. Taka mapa to nieocenione kompendium wiedzy. Ponadto można z takiego logu wygenerować w DrDepth izobaty i dołączyć je do naszej mapy rezydującej w echosondzie. Gdyby nieosiągalne były mapy dla Lowrance zbiorników wodnych które Cię interesują zawsze można samemu stworzyć taką mapę. Reasumując moim zdaniem warto dopłacić niecałe 2 stówki i kupić model z GPS. (2015/03/03 18:10)

wuran


zgadzam się z przedmówcą co do ogólnych zasad, ale może niech autor napisze do czego i gdzie chce tej echosondy używać. więcej danych i łatwiej będzie odpowiedzieć (2015/03/03 20:12)

Demens


https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/po-wodzie/nawigacjagpszechosonda/echomap-52dv/prod169412.html#gallery-dialog    Warto naprawdę warto (2015/03/04 14:14)