Jaką echosondę polecicie?

/ 4 odpowiedzi
Witam Kolegow Wedkarzy. Przymierzam sie do zakupu echosondy(fishfindera) . Potrzebowal bym rady, a mianowicie  jaki model kupic. Zamierzam ja zamontowac na stale  przy lodzi. Wedkuje glownie na wiekszych glebokosciach oraz musi sie sprawdzic w Norwegii na fiordach. Chodzi mi o to , zeby pokazywala autentycznie rybe ,(mam teraz taka zwykla co pokazuje mi rybe nawet jak jej nie ma , a jak jest to jej nie pokazuje :)   ) . Cena powiedzmy okolo 2000zl. Prosze o dokladne modele i marki . Dzieki
fkuzi555


Witamsam posiadam Eagle Fishmark 500c i działa naprawdę nieźle. Trzeba tylko się wgryźć w menu i odpowiednio ją poustawiać. Wadą wg mnie jest GPS, który działa dość śmalazarnie i przez to używam zewnętrznego. 
p.s. super są sondy z DSI, ale pokazują bardzo mały wycinek dna, więc trzeba by mieć na łodzi 2 różne sondy - jedną zwykłą i drugą z DSI i taki zestawik mam zamiar na przyszły sezon skompletować :) (2011/08/12 15:50)

bzyk355


jak to czytam to mmnie trzesie po co echosonda wal pan na akwen od razu z trawlerem i jeziora pana (2011/08/12 18:54)

siwy-aland


Dzieki jak narazie ale cos mnie ten Eagle nie za bardzo przekonuje , bo na eaglu sie zrazilem, gdy mi sie bardzo szybko zepsul,
Czekam dalej na jakies podpowiedzi . (2011/08/18 18:52)

celkowski


Witam kolego mogę ci śmiało polecić Echosonde Humminbird  570 DI.
Jest to echosonda opisywana na łamach gazety "Wędkarski Świat"miałem przyjemność z niej korzystać :) Ma dość duży czarno-biały wyświetlacz,a na nim dwa odczyty jednocześnie(ekran dzielony na pół) jeden tradycyjnie pokazuje ukształtowanie dna, drugi jest tak dokładny jak byś zrobił zdjęcie kamerą podwodną dna,a obraz jest pokazany w 3D.Działa to tak dokładnie jak boczny sonar,dla wtajemniczonych maniaków wiadomo o co chodzi ;-) Kosztuje tylko 2200zł.  za boczny sonar trzeba dużo grubsze pieniądze zapłacić i przy tym ma dużą zaletę dodatkową,wyświetlacz jest czarno biały,a co za tym idzie nie ma tak szybkiego zużycia prądu jak przy tych kolorowych.A jest naprawdę dokładna.

Masz kolego linka do firmy która ma tą echosąde,jesli jesteś nią zainteresowany
Połamania kija! ;-)

http://www.bass-sklep.pl/echosonda-humminbird-570-di.html
(2011/08/18 20:49)