Zaloguj się do konta

Jaką echosądę polecacie do 1500 zł?

utworzono: 2011/06/19 20:28
Irlandia Wedkarstwo

Jaką echosondę polecacie? Przymierzam się do kupna nowej i proszę o rady i opinię. Kwota którą mam do dyspozycji to 1500zł.
[2011-06-19 20:28]

KrisMekar

Jaką echosondę polecacie? Przymierzam się do kupna nowej i proszę o rady i opinię. Kwota którą mam do dyspozycji to 1500zł.

Mam, a zanim kupiłem w zeszłym roku, temat dogłębnie wertowałem. Wiec, kupiłem i polecam Lowrance MARK-5x PRO

Danych nie przytaczam bo tego jest dużo w necie. Dodam tylko że sprzedawana w zestawie posiada fajną skrzynkę do której przykręca się monitor, a w skrzynce jest akumulator żelowy 7 Ah. To wszystko jest w dobrym poręcznym pokrowcu, z którego wystaje wtyczka do podłączenia zasilacza na czas ładowania.



[2011-06-19 23:58]

Eagle FishMark 320  [2011-06-20 01:06]

irex

Humminbird 717 lub wyższe numery.Cena ok 1300 ze wszystkimi niezbędnymi dodatkami
[2011-06-20 19:13]

Irlandia Wedkarstwo

Hej. Dziękuję za pomoc. Napiszcie coś jeszcze o tym jak one się sprawują, czy łatwo dzięki nim np: zlokalizować ławicę drobnicy, albo stada okoni? Na jak długo wystarcza bateria ? Chciałbym kupić coś więcej niż tylko przyrząd do pomiaru głębokości.
[2011-06-22 00:15]

KrisMekar

Hej. Dziękuję za pomoc. Napiszcie coś jeszcze o tym jak one się sprawują, czy łatwo dzięki nim np: zlokalizować ławicę drobnicy, albo stada okoni? Na jak długo wystarcza bateria ? Chciałbym kupić coś więcej niż tylko przyrząd do pomiaru głębokości.


Lowrance MARK-5x PRO widzi na 10 metrach rippera 8 cm na 11 metrach głębokości. Może na większych tez widzi, ale nie miałem jak sprawdzić. Ale nie łudz się że tym sposobem poprawisz wyniki wędkarskie. Echo nie rozróżnia ripperta od twistera, płoci od okoni, sandacza od karpia itd. Echo służy przede wszystkim do zorientowania się w ukształtowaniu dna jego struktury, jego głębokości, itd.. A jak poznasz przyzwyczajenia ryb, to nauczysz się gdzie i na co się ustawić, ale to tez nie gwarantuje wyników. [2011-06-22 07:26]

Irlandia Wedkarstwo




Lowrance MARK-5x PRO widzi na 10 metrach rippera 8 cm na 11 metrach głębokości. Może na większych tez widzi, ale nie miałem jak sprawdzić. Ale nie łudz się że tym sposobem poprawisz wyniki wędkarskie. Echo nie rozróżnia ripperta od twistera, płoci od okoni, sandacza od karpia itd. Echo służy przede wszystkim do zorientowania się w ukształtowaniu dna jego struktury, jego głębokości, itd.. A jak poznasz przyzwyczajenia ryb, to nauczysz się gdzie i na co się ustawić, ale to tez nie gwarantuje wyników.



OK. Rozumie, że echosonda to nie kamera:).
 Ja używam modelu EAGLE CUDA 300, i miałem okazję też krótko łowić na nieco lepszych więc wiem że jest spora różnica jeśli chodzi o dokładność. Na swojej również czasem widzę przynętę, ale nie zawsze więc wiem że nie jest precyzyjna i powtarzalna. Jeśli chodzi o te okonie to często się zdarza ,że wyciągam je z 10-15m, praktycznie z pod łodzi a na ekranie nic nie widać. Na innych widać je nawet na 6m.
[2011-06-22 22:05]

KrisMekar

OK. Jeśli chodzi o te okonie to często się zdarza ,że wyciągam je z 10-15m, praktycznie z pod łodzi a na ekranie nic nie widać. Na innych widać je nawet na 6m.


A ja mam tak że widzę ryby i nie wyciągam żadnej :-) Oczywiście fajnie że echo pokazuje ryby, ale dla mnie najistotniejszą informacją jest głębokość i ukształtowanie dna, przeszkody na dnie. I czasami myślę że te wszystkie wodotryski za które się płaci są zbędne. A Lowrance MARK-5x PRO ma ich od groma. Np. przepłynąłeś szybko ciekawy odcinek, to nie musisz się cofać łódką by zobaczyć to jeszcze raz, tylko cofasz ten fragment na echo, który zapisuje się w pamięci. I tym sposobem stwierdzasz czy warto tam wracać czy nie. Ale żeby mieć pełny obraz dna, to i tak trzeba wracać i zrobić koło lub i dwa. Najistotniejszymi plusami tego echa dla mnie to, silny i szybki sygnał sonaru, precyzja i jego czułość, dwa stożki, 60 i 120st, duży wyraźny o dużej rozdzielczości dzielony wyświetlacz z zumem, który jest bardzo wyraźny i w dzień słoneczny i wieczór. [2011-06-23 10:14]

kaczkojad

hej koledzy prosze o pomoc przy wyborze echo do 1500zł,garmin,lowrance co lepsze?będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi [2018-03-03 21:22]

przemyslaw-misi

japier.... ja kupiłem lowrenca x125 używkę, za 200 zł z akiem, torbą i uchwytem do łodzi i pokazuje mi ławice, szczupaki, glębokośc i termoklinę ^^ mi to starczy ! pozdro [2018-03-05 19:25]