Jaką dobrać zanętę do jakiego typu jeziora?

/ 2 odpowiedzi
Mam małe pytanko, a mianowicie za tydzień będę miał zawody na jeziorze KONIN wlkp. W związku z tym chciałbym zrobić sobie z gotowych komponętów jakąś fajną zanętę na tą pore 1 maja . Jezioro jest II klasy czystości (woda po wzmonceniu niezbyt ładniue pachnie )i na dnie zalega do 5 cm mułu .Ryba która tam przeważa to płoć i leszcz ,leszcze są naprawde dorodne i mam problem jaki zapach , komponety na taką wode i jak podawać bo twarde kule wpadaja w muł . Niewiem co robić prosze o pomoc
MAVER61

Witam,jeziora nie znam ale.... proponuję , woda jest jeszcze chłodna więc nie nastawiaj się na rewelacyjne brania.Ze względu że na dnie zalega muł proponuję ok. 0,5 kg ochotki zanętowej(jokersa)rozprowadzić w 2kg ziemi Bełchatowskiej.Na początek łowienia wrzuć w miejsce nęcenia przesianą wcześniej przez sito wędkarskie(średnie) zwykłą czarną ziemię ogrodniczą tak żeby wystarczyło na ok. 15 kul.Stworzysz przez to na dnie dywan na który wrzucisz centralnie kule zanęty spożywczej, nie więcej jak 3-4 na to podasz 3 kulki ziemi Bełchatowskiej z jokersem.W trakcie łowienia dożucaj co 15min po kulce tego i tego.Co do zanęty to sprubój zanęt Lorenca z serii Grand Prix -Bremes i Roach ,prędzej roach z prażoną konopią (mieloną) dodatkiem SS epiciene i zapachem wanilli.Pozdrawiam. (2009/04/26 18:58)

użytkownik8278

MAVER61 ślicznie dziękuje za podpowiedz. Informacje napewno mi sie przydadza bo też coś podobnego trener mi powiedział tylko musze sie nastawić na zawodniczego leszcza bo taki teraz tam bierze a płoć prawie wogóle ni chyba ze taka do 10 cm i tak właśnie zrobie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. o efektach napisze po zawodach. (2009/04/29 08:42)