Zaloguj się do konta

Jaka długośc plecionki?

utworzono: 2013/04/05 22:19
Esox_lucius1988

Hej. Ostatnio skusiłem sie na zakup odczepiacza v-free, slyszalem o nim wiele dobrego i teraz przyszedł czas by zakupic do niego jakas linke. Zdecydowałem sie na plecionke 0,50 Berkleya do 75kg ktora jest sprzedawana na metry. Mysle ze te 75kg w zupelnosci wystarczy. Łowie na Odrze i oczywiste jest ze bede wyrywał takze zaczepy z nurtu i tu nachodzi pytanie, ile metrów plecionki bedzie optymalnym rozwiazaniem? Nie chciałbym się kiedys znalesc w sytuacji gdy ciezarek nie doszedł jeszcze do przynety a mi zabrakło plecionki. Prosze o pomoc wedkarzy bardziej doswiadczonych niz ja;) [2013-04-05 22:19]

Romuald55

Jeżeli Kolego,Twoja przynęta utknie dwa kilometry od główki z której łowisz to potrzeba Ci dwa kilometry plecionki +- jeden metr.Jeżeli bliżej to proporcjonalnie mniej. [2013-04-05 22:33]

Esox_lucius1988

no tak ale jakims cudem 2 km;p lekka przesada;p [2013-04-05 22:43]

n-glass

Koledze chodziło o to że jak rzucasz jakaś ilość plecionki schodzi ci ze szpuli no powiedzmy 30-50 jak puścisz w nurt 70 i dolicz 5m zapasu i wszystko w tym temacie. Pomyśl jak daleko rzycasz i ile wybiera ci plecionki lub żyłki i dodaj zapas. Pozdrawiam i polecam stosowanie logiki :)
[2013-04-05 23:41]

kazik

Ja bym tak nie podchodził . Faktycznie dobrze jest znać na jaką odległość wyrzucamy przynętę gdyż to ustala minimum żyłki na szpuli . Do tego należy dodać hol ryby , bo może się trafić okaz i żyłki zabraknie , czyli gdzieś z 20 m . Dlaczego 20 , a no dlatego że taka ryba jak sum (większych rozmiarów) , czy coś podobnego potrafi i 20 m wyciągnąć plecionki na początku , chyba że masz aż tak wytrzymały sprzęt i nie dasz szans rybie na walkę . Lepiej mieć trochę zapasu niż martwić się że podczas holu żyłki zabraknie . Zresztą jeżeli decydujesz się na plecionkę o wytrzymałości do 75 kg to również pomyśl ile taka ryba potrafi wyciągnąć żyłki , bo mi się wydaje że sporo .   Ja bym raczej się decydował na minimum 100m plecionkę . [2013-04-06 07:51]

Zibi60

Napór nurtu na żyłkę powoduje, że odczepiacz będzie skuteczny (uzyska kontakt z przynętą) tylko na małej odległości - załóżmy do 15 metrów przy małym uciągu wody. Na wodzie stojącej można skutecznie odczepić z większej odległości. Myślę, że 20 metrów będzie dobrym zakupem.
[2013-04-06 08:04]

Iras1975

Jeżeli Kolego,Twoja przynęta utknie dwa kilometry od główki z której łowisz to potrzeba Ci dwa kilometry plecionki +- jeden metr.Jeżeli bliżej to proporcjonalnie mniej.

Mądra odpowiedź na głupie pytanie. :) Użytkownicy tego forum przerażają mnie "kreatywnością" w zakładaniu wątków i zadawaniu śmiesznych pytań.
:)
[2013-04-06 09:33]

Robert1911

Ja bym tak nie podchodził . Faktycznie dobrze jest znać na jaką odległość wyrzucamy przynętę gdyż to ustala minimum żyłki na szpuli . Do tego należy dodać hol ryby , bo może się trafić okaz i żyłki zabraknie , czyli gdzieś z 20 m . Dlaczego 20 , a no dlatego że taka ryba jak sum (większych rozmiarów) , czy coś podobnego potrafi i 20 m wyciągnąć plecionki na początku , chyba że masz aż tak wytrzymały sprzęt i nie dasz szans rybie na walkę . Lepiej mieć trochę zapasu niż martwić się że podczas holu żyłki zabraknie . Zresztą jeżeli decydujesz się na plecionkę o wytrzymałości do 75 kg to również pomyśl ile taka ryba potrafi wyciągnąć żyłki , bo mi się wydaje że sporo .   Ja bym raczej się decydował na minimum 100m plecionkę .

przeczytaj jeszcze raz o co chodzi :)
[2013-04-06 10:19]

Bernard51

Napór nurtu na żyłkę powoduje, że odczepiacz będzie skuteczny (uzyska kontakt z przynętą) tylko na małej odległości - załóżmy do 15 metrów przy małym uciągu wody. Na wodzie stojącej można skutecznie odczepić z większej odległości. Myślę, że 20 metrów będzie dobrym zakupem.

W zupełności się ze Zbyszkiem zgadzam przy dużym uciągu to na większych odległościach odczepiacz możesz sobie do gumowca włożyć , jeżeli będziesz korzystał z łodzi ,pontonu to podpłewając pod zaczep ma sens.
[2013-04-06 10:28]

Bernard51

Ja bym tak nie podchodził . Faktycznie dobrze jest znać na jaką odległość wyrzucamy przynętę gdyż to ustala minimum żyłki na szpuli . Do tego należy dodać hol ryby , bo może się trafić okaz i żyłki zabraknie , czyli gdzieś z 20 m . Dlaczego 20 , a no dlatego że taka ryba jak sum (większych rozmiarów) , czy coś podobnego potrafi i 20 m wyciągnąć plecionki na początku , chyba że masz aż tak wytrzymały sprzęt i nie dasz szans rybie na walkę . Lepiej mieć trochę zapasu niż martwić się że podczas holu żyłki zabraknie . Zresztą jeżeli decydujesz się na plecionkę o wytrzymałości do 75 kg to również pomyśl ile taka ryba potrafi wyciągnąć żyłki , bo mi się wydaje że sporo .   Ja bym raczej się decydował na minimum 100m plecionkę .

przeczytaj jeszcze raz o co chodzi :)

Przeczytałem też dokładnie i nie wiem o co Kazikowi chodzi??

[2013-04-06 10:31]

Esox_lucius1988

pff.. nie zrozumielismy sie całkowicie w temacie. podaje przykład rzucam w nurt, czekam az opadnie, sciagam, trafia sie zaczep i na tym chyba koniec no bo zamykam kabłak i nurt nie ma prawa sciagnac mi przynety gdzies dalej, chociazby z tego powodu ze przyneta tkwi w miejscu a kabłak jest zamkniety. wiec sciagniecie przynety przez nurt jeszcze 1,5 km w dol rzeki jest absurdem.

i prosba do kolegi Iras1975, prosze nie mow mi o kreatywnosci skoro sam nie potrafisz kreatywnie odpowiedziec na moje pytanie. 2 sprawa naucz sie czytac ze zrozumieniem.

[2013-04-06 10:35]

Grzesiek75

Mariusz niestety Irek ma rację, niektóre zakładane tematy są takie durnowate że człowiekowi odechciewa się udzielac i odpowiadac, niestety twoje pytanie do takich też należy, wiadomo przecież że czym więcej mocnej linki przy odczepiaczu tym lepiej i to jest wszystko,. [2013-04-06 10:47]

Esox_lucius1988

W zupełności się ze Zbyszkiem zgadzam przy dużym uciągu to na większych odległościach odczepiacz możesz sobie do gumowca włożyć , jeżeli będziesz korzystał z łodzi ,pontonu to podpłewając pod zaczep ma sens.

kol. Bernard51 rozumiem Cie doskonale, no ale gdyby uwalniacz miał 200 gramowe obciazenie, mysle ze dałby rade w silnym nurcie. zgodzisz sie z tym? [2013-04-06 10:48]

Esox_lucius1988

Mariusz niestety Irek ma rację, niektóre zakładane tematy są takie durnowate że człowiekowi odechciewa się udzielac i odpowiadac, niestety twoje pytanie do takich też należy, wiadomo przecież że czym więcej mocnej linki przy odczepiaczu tym lepiej i to jest wszystko,.

dlatego zapytałem o jej długosc. bo glupie by było kupowac 2 km plecionki prawda. chciałem sie dowiedziec ile wg was było by optymalnym rozwiazaniem, czy 100m czy 200, a moze tylko 50. moje pytanie moze wzbudzac wlasnie takie skrajne emocje ale pytam wlasnie o to dlatego ze zawsze miałem problemy z ocenianiem odległosci przynety ode mnie. [2013-04-06 10:54]

Iras1975

pff.. nie zrozumielismy sie całkowicie w temacie. podaje przykład rzucam w nurt, czekam az opadnie, sciagam, trafia sie zaczep i na tym chyba koniec no bo zamykam kabłak i nurt nie ma prawa sciagnac mi przynety gdzies dalej, chociazby z tego powodu ze przyneta tkwi w miejscu a kabłak jest zamkniety. wiec sciagniecie przynety przez nurt jeszcze 1,5 km w dol rzeki jest absurdem.

i prosba do kolegi Iras1975, prosze nie mow mi o kreatywnosci skoro sam nie potrafisz kreatywnie odpowiedziec na moje pytanie. 2 sprawa naucz sie czytac ze zrozumieniem.

:) Pozwolę sobie więcej nie odpowiadać.

Miłego dnia.

[2013-04-06 11:00]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia