Zaloguj się do konta

Jaka błyskotka na spinning?

utworzono: 2012/09/23 22:21

Cześć ;) jestem początkujący w spinningu dopiero dzisiaj złapałem swoją pierwszą rybke na blache był to okoń.
Otóż w stawie są szczupaki 30-60cm ale więcej tych mniejszych dużo czcin i bardzo bardzo dużo okonia . I otóż mam takie pytanie jaka guma/błyskotka/wobler na Okonia a jaki na szczupaka mam zamiar troche po spinningować na szczupaka a troche na okonia .
Poprostu powiem prosto z mosto co na Okonia ? co na szczupaka ?.
A i bym zapomniał jest też troche pstrąga możecie też mi polecić jakiegoś woblera jaki najlepiej kolor itd.
Zrozumcie mnie nie wiedziałem jak to wszystko nazwać i jak napisać ten temat bez krytyki . [2012-09-23 22:21]

Są tysiące o ile nie miliony przynęt spinningowych. Najbardziej podstawowy podział dzieli je na trzy grupy: gumy, błystki i woblery. Są setki odmian, konfiguracji i połączeń tych podstawowych grup. Przynęty te ewoluowały w takim stopniu że można dobrać przynętę z każdej z grup na każdą drapieżną rybę. Jako spinningista nie powinieneś ograniczać się do tylko np. woblerów. Jeśli myślisz o tym poważnie to powinieneś mieć spory arsenał przynęt spinningowych, wiele rodzai kształtów i kolorów bo nigdy nie wiadomo jaki ryba ma gust i humor. Dobry i odpowiedni sprzęt to połowa sukcesu, a może nawet mniejsza połowa. Trzeba mieć odpowiednią wiedzę i umiejętności co do dobierania przynęt techniki prowadzenia itd. aby osiągać znaczne efekty. Nie można powiedzieć że np. "czerwono-zielona guma dragona nr. 6 świetnie prowokuje do brań szczupaki" bo na jednym łowisku to będzie się sprawdzać a na drugim będzie to kompletna porażka. Dlatego jak najwięcej eksperymentuj, sprawdzaj nowe przynęty wszystkich typów i prowadź przynętę różnymi sposobami. Co do pytania co na okonia co na szczupaka to można łowić je wszystkimi rodzajami przynęt. Chociaż są wędkarze który łowią np. tylko gumami a innej przynęty do ręki nie wezmą ni mówiąc o łowieniu. No i oczywiście na okonia mniejsze przynęty, a na szczupaka analogicznie większe. [2012-09-23 23:34]

MateuszR86

Woblery bym dobrał w kolorach okoń i płoć w zalezno0sci od tego czy ma być to szczupak czy okoń to wielkości między 5 -12 cm.
Blachy to już różnie. na okonki to między 00 a 1, a na szczupłego 2 - 5. Na początek polecam zwykłe wahadłówki w kolorze srebrnym np, gnomy 0,1,2 i algi 1,2,3.
okonia możesz też próbować odławiać na boczny trok na paprochy tak do 4 cm.
[2012-09-24 09:59]

jamaha1

ja osobiście mam trochę przynęt spinningowych ale najwięcej ryb łowię na błystkę. szczupłe jak i okonie. na pstrąga proponuję małej-średniej wielkości wobki. Ale różnie to bywa.. :) połamania

                                                                                                        Mati
[2012-09-24 19:40]

grzesiu92

Sproboj na 5-7 cm gumy. Wg. mnie sa uniwersalne na te oba gatunki. Skoro mowisz ze w wodzie jest sporo trzcin zawsze mozesz zalozyc glowki z antyzaczepem.
[2012-09-24 19:58]