Jaka będzie zima 2015/2016 ?

/ 31 odpowiedzi / 8 zdjęć
Witajcie, czekam już na zimę. Ciekawe jaka będzie? Mam nadzieję że mroźna. Niedawno kupiłem kombinezon pływający seafox za 419zł.
Jakub Woś

Witajcie, czekam już na zimę. Ciekawe jaka będzie? Mam nadzieję że mroźna. Niedawno kupiłem kombinezon pływający seafox za 419zł.

Ja mam nadzieję, że ciepła. Wszędzie jest tak mało wody, ze kilka cm lodu i przyducha wybije ryby we wszystkich dołkach. Myślę, że strata nie będzie rzędu 419zł
(2015/11/13 00:41)

SVT

Chwalisz się i czekasz na oklaski? Nie będzie zimy, choć lekkie przymrozki by się przydały, a kombinezon wykorzystaj w feriee na wypad na narty. ;) (2015/11/13 06:02)

luxxxis

Dzwoniłem przed chwilą do Ministerstwa Słońca i Pogody-zima ma być do bani,tj lekka i znośna,z małą ilością śniegu aby mi mrozy i pośniegówka nie utrudniały ganiania potokowców:)
Jesli komuś marzy się przerębelbelbel albo pochasanie w nówka zimowym gajerku to na PW podam numer konta i za drobną opłatą zobaczę co da się zrobić w tym temacie-tylko po kolei i nie pchać się....:)
(2015/11/13 09:37)

użytkownik97760

Zima w tym roku zapowiada sie ciepła i wietrzna. To za sprawą coraz większej aktywności elnino. Wg prognoz szczyt aktywności przypada na grudzień i styczeń (2015/11/13 14:40)

MarcinMarcin

Może i ciepła. Ale niektóre źródła podają  że ma być to zima stulecia. (2015/11/13 21:08)

Jakub Woś

Byłem sobie trochę pobiegać i właśnie wróciłem. Na chodnikach mnóstwo dżdżownic. Chyba to rychłej zimy nie zapowiada (2015/11/15 21:26)

pstrag222

Dzwoniłem przed chwilą do Ministerstwa Słońca i Pogody-zima ma być do bani,tj lekka i znośna,z małą ilością śniegu aby mi mrozy i pośniegówka nie utrudniały ganiania potokowców:)
Jesli komuś marzy się przerębelbelbel albo pochasanie w nówka zimowym gajerku to na PW podam numer konta i za drobną opłatą zobaczę co da się zrobić w tym temacie-tylko po kolei i nie pchać się....:)
Luxxis Pogadaj tam , aby były mrozy chociaż w styczniu i lutym i to duze:)

(2015/11/16 05:47)

Sith

Byłem sobie trochę pobiegać i właśnie wróciłem. Na chodnikach mnóstwo dżdżownic. Chyba to rychłej zimy nie zapowiada

Dokładnie. Krety też robią nowe kopczyki, więc zima będzie pewnie taka jak ubiegłoroczna. Dziś rano 7'C, a przecież to już druga połowa listopada.
(2015/11/16 06:09)

kapitol

Może i ciepła. Ale niektóre źródła podają  że ma być to zima stulecia.

Może i zima stulecia - ale nie zostało powiedziane pod jakim kątem. Będzie najcieplejsza, najzimniejsza a może najbardziej obfita w śnieg?

Ja mam nadzieje że jednak trochę mrozu będzie. W tamtym roku chciałem rozpocząć swoją przygodę z podlodówką, ale lód u nas tylko na środku jeziora był, z brzegu w ogóle nie zamarzło. W tym roku już się podlodówka robi, pierzchnie już mam i powiedziałem sobie że jeśli będzie w tym roku chociażby 2-3-5 cm lodu to idę na pomosty i będę z pomostów pod lodem łowił.
(2015/11/17 22:43)

slaweczek43

A ja mrozu nie znoszę bo zmarźluch zemnie. Wolę zimę bez lodu bo u mnie na Warcie w Gorzowie do grudnia sandacze dobrze na gumy gryzą. Później też jest dobrze bo dorodne klenie tropię aż do wiosny. (2015/11/18 00:09)

Sith

W tym roku chyba nie połowisz, bo jeśli zatruta woda z Poznania dotrze do Ciebie, to będzie "lipa"... (2015/11/18 07:44)

luxxxis

Luxxis Pogadaj tam , aby były mrozy chociaż w styczniu i lutym i to duze:)

Tydzień mrozu-150zł :)tanio,jak w Biedronce.
A tak na poważnie to tegoroczną zimę cienko widzę-ludzie jeszcze u mnie na grzyby chodzą,komary latają,jakieś kwiatki kwitną,krety harcują,po deszczu chodniki dżdżownicami usłane...Kiepski początek póki co.
A taka lekka zimka z powiedzmy piateczką mrozu i białym puchem do kostek by się przydała,łowienie potokowców w takiej scenerii ma coś z magii..Wszystko pięknie lśni,czysty śnieżek,lekki mrozek szczypie,woda klarowna...mogę wtedy iść cały dzień nawet bez bicia ryby chłonąc oczami każdy nawis,zakret czy kipiel za kamieniem w nurcie...to lepsze niż sex ......:)
Zimy w stylu 2014 są drętwe,brudne,wszystko szare i przemokłe,wody zawsze trącone,ryby jakieś ospałe,idziesz przez krzaki to ci kapie za koszulę,tereny wokół rzek odwiecznie podmokłe...ech...do dupy w sumie taka zima,nawet z dzieciakami nie można na sankach poszaleć.....
Poniżej mój pierwszy tegoroczny potok z 1.01.2015-sceneria jesienna,jakieś ziele kwitnie w tle,kupa zmokłych liści wokół,i gdyby z dziesięć lat temu ktoś mi powiedział że ta fotka pochodzi ze stycznia,z północy polski to napewno bym nie uwierzył.Niedługo o śniegu i mrozie będziemy dzieciom opowiadać w formie bajek na dobranoc...
(2015/11/18 08:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis

I dla odmiany pierwszy potok sprzed czterech lat-fotka dziadosko mała ale tylko taką mam po zmniejszaniu.Śniegu było ponad metr,mróz około 10st,brzegi skute lodem na metr wgłab nurtu,kij wbity w śnieg (2015/11/18 09:09)

luxxxis

Drugi z tego dnia,strach było wyjąć aparat,telefonem pykałem,marsz wzdłuż rzeki w neoprenach był katorgą z uwagi na zaspy (2015/11/18 09:11)

pstrag222

A taka lekka zimka z powiedzmy piateczką mrozu i białym puchem do kostek by się przydała,łowienie potokowców w takiej scenerii ma coś z magii..Wszystko pięknie lśni,czysty śnieżek,lekki mrozek szczypie,woda klarowna...mogę wtedy iść cały dzień nawet bez bicia ryby chłonąc oczami każdy nawis,zakret czy kipiel za kamieniem w nurcie...to lepsze niż sex ......:)
Zimy w stylu 2014 są drętwe,brudne,wszystko szare i przemokłe,wody zawsze trącone,ryby jakieś ospałe,idziesz przez krzaki to ci kapie za koszulę,tereny wokół rzek odwiecznie podmokłe...ech...do dupy w sumie taka zima,nawet z dzieciakami nie można na sankach poszaleć.....

zGDZA SIĘ  ale chyba w tym roku to tylko deszcze bedą zamiast śniegu , ryby głupieja mietusy nie zerują tak jak powinny teraz .
A póżniej w lutym zamiast przedzierać się przez zaspy, bedziemy mokli w bagienkach

(2015/11/18 10:15)

luxxxis

Miętusy powiadasz...ja raz,jeden jedyny raz w swojej dwudziestokilkuletniej wędkarskiej karierze wybrałem się w listopadzie na miętusy... Było ze mną jeszcze dwóch kolegów po kiju,po południu zbiórka u mnie,pogawędki,montaż zestawów,gdy się szaro zrobiło-idziemy.Pogoda jak pod koniec listopada-minus trzy,wiatr,śnieg z deszczem na przemian...do rzeki mamy z kilometr,a więc idziemy...Nastroje przy wyjściu bojowe-my złapiemy,pociagniemy,takie kozaki jak my to mowy nawet nie ma o bezrybiu...
Ostatnie 500m jakie nam pozostało było udręką,wicher prosto w beret,śniegowodeszczowa ciapa ,pizga jak diabli... Nastroje z każdym metrem słabną...ale jest dobrze,bo widać już zarys rzeki...
Fajnie,z dziesięć metrów od punktu 0-brzegu,słyszę głos kolegi-a wpizdu z mietusami.....:) czekałem na to:) trzeci kompan też....
Nastąpił w tył zwrot i czymprędzej do domu...
Nigdy więcej miętusów nie łowiłem:) ale ze łzą w oku wspominam tamtą półwyprawę,grę wstępną bez ściagania spodni:)
Podziwiam miętusowych łowców za samozaparcie.
(2015/11/18 11:03)

pstrag222

Moje poczatki były podobne , przybór wody wiosną wciągu kilku godzin odciął nam powrót do samochodu trza było sie z moczyć co przy - 5 nie było przyjemną rzeczą:)))
Łowy zajebiste, ludzi nie ma , pustki nad rzeką...
No i ten klimacik (2015/11/18 12:59)

luxxxis

Moje poczatki były podobne , przybór wody wiosną wciągu kilku godzin odciął nam powrót do samochodu trza było sie z moczyć co przy - 5 nie było przyjemną rzeczą:)))
Łowy zajebiste, ludzi nie ma , pustki nad rzeką...
No i ten klimacik

Klimacik? survival :)
(2015/11/18 16:28)

rudy120

Wszystko wskazuje na to, że będzie łagodna. Żadnych mrozów, śniegów... trochę lipa przyznam szczerze. 
Powiem szczerze, że zaczynam powoli wierzyć w ocieplenie klimatu  (2015/12/06 10:58)

luxxxis

Piękne widoki na fociach,ja już nawet słabo pamiętam takie zimy.Dzieciom ostatnio opowiadałem jak to jest gdy leży metr śniegu przez dwa miesiące,słuchały tego jak kolejnej bajki a mają 4 i 7 lat.Wszystko się zmienia,na moich wodach sukcesywnie zaniża się lustro,nie widuję już jak kiedyś masowego wylotu chrabąszczy,o rójce jętki gdy nad rzeką biało było już nie wspomnę.... (2015/12/06 15:54)

kapitol

Do mnie zima w końcu zawitała (co niezwykle mnie cieszy, bo kocham zimę), ale jak pokazuje pogoda to nie na długo. Rzeka skuta lodem, na jeziorze jeszcze nie byłem ale się przejdę z ciekawości. Może jeszcze nie wszystko stracone! (2016/01/03 20:49)

kostu

Jaka by nie była to i tak na pewno zaszkoczy naszych drogowców:) Osobiście nie jestem fanem łowienia o tej porze roku, ale życzę powodzenia! (2016/01/03 23:07)

Artur z Ketrzyna

Koledzy zima się zbliża ku końcowi. Tak więc może jakoeś podsumowanie?

U mnie jeszcze nie odpuściła do końca, i nie ma warunków do wedkowania oprucz reczek.

(2016/03/01 07:55)

Sith

Artur, mamy przedwiośnie. Typowo marcowa pogoda.Zima jaka była każdy widzi - jest co podsumowywać? (2016/03/01 08:09)

Przemas83

1 Marca na Żuławach , dzisiaj rano przeżyłem szok , za oknek śnieg! Wygląda na to, że w tym roku pomimo braku ostrej zimy, poziom wód w rzekach nie będzie tak drastycznie niski jak w latach ubiegłych. 

(2016/03/01 14:53)