Jak plecionka?

/ 7 odpowiedzi
Koledzy, co sądzicie o plecionce ,,Berkley Whiplash Pro". Czy ma taką wytrzymałośc jaka jest podawana? np. (0,06- 10.6kg?) lub Prower Pro? Jaka jest ich wytrzymałośc na węzłach?
Zdzichu


"Barkleya" nie polecam, z własnego doświadczenia.Rwała mi się, być może, że była zleżała.A z tą wytrzymałością to przesadzają! Proponuję "Guide Select fluo" firmy "Dragon", droga ale warto.Posiada powłokę ochronną i co ważne jest okrągła.0,12mm/9,40kg/150m/ok.60-70zł.Takiej używam. Lub "Invisible Braid" też tej firmy, prawie niewidoczna, a podobno pełną niewidoczność osiąga po zanurzeniu w wodzie (piszę podobno bo jeszcze jej nie miałem).Cena ok. jak wyżej. Pozdro ... (2009/02/14 22:31)

stiven 48


Witam. Dziękuję Koledze za wyczerpującą dla mnie informację, pomimo już słusznego wieku dopiero teraz zaczynam, tak naprawdę spiningowac. Ale muszę zaczynac od początku.
. Pozdrawiam. (2009/02/20 13:28)

Szalona


Nie polecam Ci tej plecionki. Te małe średnice są niesamowicie przekłamane!! Dodatkowo plecionka w kolorze białym ( Crystal) zaraz zólknie po kontakcie z wodą. Ja miałam chyba 0,06 lub 0,08 i w rzeczywistości dostałam płaską linkę i srednicy nawet jak zyłka 0,18!! Jeśli potrzeba porzadnej plecionki na szczupaki to polecam power pro. Jesli zas szuka Pan plecionki cienkiej np. do polowu sandaczy to polecam Sufix Performance Braid. Np. 0,17 to jest rzeczywiście 0,17. Jest okrągła w przekroju, nie słychac jej na przelotkach i ich nie tnie. Wytzrymalosc ma 6,8 kg i jest to rzeczywista ,sprawdzona wytrzymalosc. Robiłam testy i puszczała na 7 kg. Pozdrawiam (2009/02/20 13:54)

rysiek38


dzieki za rady mi tez sie przydaja - mam zamiar w tym roku zaczac na nie lowic -do tej pory uzywalem tylko zylek - pozdrawiam (2009/02/20 14:02)

Homegeon


Zajrzyj na allegro do aspius_aspius (Paweł Psułek) lub na jego stronę http://aspius.pl/ i zamów sobie Power Pro bądź Strena. Na pewno sie nie zawiedziesz. Nie ryzykował bym Dragona, raz że to drogie plecionki, dwa że Dragon Techno ~0,12mm(nie pamiętam dokładnie przybliżonej średnicy) strzępił się tak że odchodziły zwoje i rwał się w rękach. (2009/02/22 00:17)

Homegeon


dodam, że stren to przede wszystkim model STREN SONIC BRAID (2009/02/22 11:38)

GERDA


Witam.Rowniez polecam plecionkę Power Pro jakosciowo jest najlepsza a co do wytrzymalosci to wszystkie plecionki na naszym rynku sa grubo oszukane.Mialem plecionke kupiona w Kanadzie o srednicy 0,11 a jej wytrzymalosc to nie cale 4kg a ta sama plecionka u nas ma kolo 10kg i komu tu wierzyc?Ja uzywam Power pro 0,13 ale 0,17 byla by jak znalazl. Zycze sukceow i polamania kija na rybie oczywiscie. (2009/02/22 12:27)