Jak zwabić okonia w łowisko?

/ 7 odpowiedzi

Witam!

znacie jakieś zanęty albo sposoby zrobienia jej lubsposoby zwabienia okonia w łowisko

rusikus


kiedys czytalem o zawieszeniu na koniec zylki kilku wstazek - takich paskow srebrnych co swobodnie faluja w wodzie i rzucanie i sciaganie w kierunku lowiska, podobno okonie widza to jako lawice malych rybek
niestety nie sprawdzalem tej metody (2011/10/24 15:51)

Draq


Tak taka metoda jest skuteczna, ale wtedy musisz łowić na spławik i na robaka czerwonego albo jakiegoś małego żywca. Nie ma zanęty na okonia. Jest to drapieżnik za którym trzeba chodzić. Mniejsze jak i większe osobniki chodza stadami. Możesz przejść połowę jeziora i nie złapać żadnego, pójdziesz na następny pomost i złapiesz 20szt. Sam miałem taką sytuacje wiele razy. Taka pora roku jak jest teraz jest najlepsza, bo duży okoń podchodzi ławicami pod brzeg. Teraz jesienią wyciągnąłem największego grabuska 37cm, ale jeszcze trafi się większy. Aha, oczywiście spinning i małe woblerki oraz kopyta. Można paprochy, ale ja ich nie stosuję bo są mało skuteczne i czepia się mały okoń. (2011/10/24 16:01)

marek-debicki


W ubiegłym roku podejrzałem Kolegę jak przyciągnął i utrzymał w łowisku okonie przez dłuższy czas. Nęcił lekką zanętą łowisko ściągając drobnicę, na bacika łapał uklejki i płoteczki, które jako żywiec zakładał na okonie. Obrobinkę więcej na te temat pod adresem http://bit.ly/re9a1V   Pozdrawiam. (2011/10/24 18:16)

GhostRider89


Nie wiem czy to bedzie dobry sposób ale mozesz spróbować ja tak zrobiłem i spłyneły się okonie tylko ze małe. Suszona krew, szczątki ryb, fileciki.   (2011/10/24 20:10)

ryukon1975


Znam.Czy to łowienie na żywczyka czy na spinning u mnie najlepiej się sprawdza znalezienie naturalnego żerowiska.Nie znam zanęty która to zastąpi. (2011/10/24 20:20)

splaw


Jeśli łowisko jest płytkie (do 2m) to można rzucić samej ziemi (z brzegu). To nie przyciąga okonia ale pobudza go do żerowania. (2011/10/24 20:37)

u?ytkownik93695


próbował już ktoś spinningować z atraktorem bo chcę kupić a nie wiem czy jest skuteczny (2011/10/24 20:45)