Jak zwabić karasia z bardzo zarośniętego stawu?

/ 14 odpowiedzi
Drodzy koledzy. mam fajny staw na oku lecz jest bardzo zarośnięty i ciężko wydostać z tamtąd dużego karasia. Jak tam łowiłem to sama drobnica. wiosną było dobrze brał duży karaś a teraz jakby skończył żerować. liczę na waszą pomoc.
Raziel


Witam kolege hmmm ciekawa sprawa karaś ogólnie żeruje cały czas bo to mało wybredna rybka i bardzo pospolita. Odnośnie stawu to musiałbym wiedzieć jak sytuacja wygląda kiedy łowiłeś ostatnio z jakimi wynikami jakiej używałeś przynęty zanęty itp. Wstępnie mogę powiedzieć że jeśli jest bardzo zarośnięty staw to muisz znaleść po prostu oczka miejsce gdzie nie ma glonów grążeli itp gdzie można położyć spławik i wyczekiwać brania. (2010/07/19 21:28)

Raziel


aha istotne jest jeszcze jaki jest głeboki ten staw no i jak z rybostanem napisałeś że łowiłeś drobnicę ważne jest jakie to były rybki?? (2010/07/19 21:30)

Alios5


łowiłem na dżownice kukurydzę i chleb. zanęta na lina i karasia o zapachu karmelowym. łowiłem małe karasie tak ok 9 cm i żaden większy nie podchodzi. tych małych karasi aż się tam gotuje. (2010/07/20 11:18)

Alios5


a głębokość stawu 1.50 a z drugej strony 2.30 (2010/07/20 11:23)

u?ytkownik47292


Spróbuj zanęcić gotowanym jęczmieniem  a łów na czerownego robaka z gnoju . Istnieje duże prawdopodobieństwo że ryby mające pokarmu w bród a zarazem też uzupełniające swoją dietę nasionami roślin z rodziny wiechlinowatych ( trawy w tym również trzcina i mozga trzcinowata ) zareagują na taką zanętę . Na takich łowiskach często sprawdzają się przynęty i zanęty jak najprostsze . Nik tutaj bowiem nie wali kilogramów proteinowych cudów , sypie się parę garści zanęty i czeka na swoją rybę . (2010/07/20 12:31)

Alios5


ok dzięki wszystkim za pomoc. (2010/07/20 13:21)

Matys24


Uważaj na czerwone robaki bo to właśnie na nie lubią brać też te mniejsze. Nie powinny tego już prubować na kuku i to na nią najlepiej spróbój.pozdrawiam (2010/07/20 16:06)

sagaris


Ja zeby mi sie drobnica nie dobierala to zastosowalem haczyki z wlosem i na wlos mala kulke pywajaca a na hak robaka. Dziala bo nie dosc ze kulka unosi robaka nad mul i glony to male karaski sie nie pokusza na kulke bo za duza. proponuje sprobowac a napewno zadziala. (2010/07/20 18:55)

idepozapalki


Dziś miałem podobny problem, wybrałem się na taki malutki staw z chlebem kukurydzą i czerwonymi robakami. Żeby wyeliminować drobne rybki założyłem duży hak (nr 4 Sato ). Efekt był taki że spławik (3gr) pływał sobie w te i w tamtą, ale zacięcia były puste. Na haczyku był czerwony robak. Po wymianie zestawu na delikatny (spławik 0.8g i haczyk nr 10) większość karasi udało się wyciągnąć ze stawu. Próba z dużą kukurydzą też nie okazała się skuteczna bo na największe ziarno kukurydzy jakie udało mi się znaleźć w słoiku (średnica ok 1cm) połakomił się o ironio losu 8cm karaś. Długo go objadał, a po wyciągnięciu z wody miał w pysku jeszcze łupinę z ziarna. Żeby było śmieszniej największy karaś (27cm) skusił się na małą resztkę po czerwonym robaku którego nie chciało mi się zdejmować z małego haczyka i wrzuciłem go do wody żeby objadła go drobnica. Przy okazji na robaki skusiło się kilka niewielkich linów. Jeżeli mógłbym coś doradzić polecałbym jakaś większą rosówkę bo kolejnym razem zamierzam spróbować właśnie tak. (2010/07/20 23:29)

wojtek75


witam

polecam sposob nietypowy:) kiedys z bratem konczylismy wedkowanie bo juz dosc dlugo rybki nie braly.postanowilismy wyszyscic troszke miejscowke z galezi itp.bo bylo dosc duzo uwadow w tym miejscu i tym samym miec lowisko gotowe na dzien nastepny. sila rzeczt wzruszylismy dno i zmacilismy wode.brat zarzucil tak dla picu i zaczelo sie.braly jak szalone:)mysle ze wzruszenie dna zmobilizowalo je do pobierania pokarmu. sposob nic nie kosztujacy oprocz moczenia gaci:) ew mozna cos uczepic do linki.zero ryzyka.w najgorszym razie bedziecie miec fajna miejscowke:)                        pozdrawiam

                                                                       

(2010/07/21 22:28)

GERARD-D-


Rub tak zrub zanęty dzień przed łowieniem wysyp ją w wybranym miejscu i na drugi dzień w to miejsce zarzucasz i mi brały że chocho a robak biały czerwony kukurydza a jak jeszcze gotowaną kukurydzą rzucisz w to miejsce to branie za braniem.Miłego wędkowania. (2010/08/30 17:07)

Quintrix


Niby karaś nie jest wybredną rybą ale jak ja łowiłem na stawie to kukurydzy wędkarskiej o smaku waniliowym ani tknął a na kawałeczek rosówki (ok 1cm ) brały takie po 25 cm xD (2010/08/31 15:47)

dus300


Karaś lubi zarośnięte miejsca[tam żeruje].Najlepiej jest wybrać odpowiednie miejsce i tam nęcić i rzucać (2010/09/07 17:57)

sauber


jakieś 20lat temu jak byłem młodym chłopakiem to karasie na takich stawach brały na prawie wszystko miąsz chleba,pół cm czerwonego robaka,lub nawet na sam pusty hak ,teraz jest trochę inaczej ryby się wycwaniły ale trzeba próbować wszystkiego (2010/09/07 18:34)