Jak zrobić czeburaszkę?

/ 6 odpowiedzi
Witam. Skończyły mi się czeburaszki a nie mam ani formy i ani jednej sztuki na wzór by coś zakombinować. Niestety siedzę w UK a tego tutaj nie dostanę. Chciałem się poradzić doświadczonych wędkarzy jak z tym sobie poradzić. Ołowiu tu mam pod dostatkiem. Interesuje mnie wykonanie takich o wadze 15,20,25,30,35 i 40 gram. Również interesuje mnie w zasadzie bardziej kwestia oczek czy one muszą być pod kątem 90 stopni czy mogą być normalnie w prostej lini?? A może jeszcze inny kąt ustawienia oczek? Oczywiście łowię tylko i wyłącznie w morzu bo mam rzut \" beretem\" . Dziękuję z góry za pomoc i porady. Pozdrawiam
luxxxis


Wersja dla leniwych-urżnij hak od główki jigowej,dołóż agrafkę,wpinaj w to samo oczko.Nie jest powiedziane że czeburaszka musi być mimośrodowa,centryczna itd....Kupę czasu jechałem na tych z wersji "leniwej" tnąc stare,tępe czy jakościowo kiepskie główki i było ok. (2016/08/30 17:46)

marcin27


Czyli spokojnie mogę również wykorzystać ciężarki przelotowe te z otworem.Naciąć i ulokować kawał druta z oczkami a na końcu to wszystko zakleić czy tam lutownicą potopić i gitara. A czy kolega Luxxis może podrzucić jakąś fotkę jak przerabia główki jigowe? Dzięki za pomoc wiem co robić dalej. (2016/09/03 21:56)

grisza-78


Wpisz w wyszukiwarce e-bay  słowo  "cheburashka" i gotowe. Większość jest z Polski. (2016/09/04 09:30)

luxxxis


Czyli spokojnie mogę również wykorzystać ciężarki przelotowe te z otworem.Naciąć i ulokować kawał druta z oczkami a na końcu to wszystko zakleić czy tam lutownicą potopić i gitara. A czy kolega Luxxis może podrzucić jakąś fotkę jak przerabia główki jigowe? Dzięki za pomoc wiem co robić dalej.

Chyba nie mam takowych,idę po łatwiżnie-obcinka haka,zostaje oczko na główce---dokładam mu agrafkę do której podpinam przynety a całość wieszam na agrafce od "zestawu" za pośrednictwem tego samego otworu:) magii brak.... (2016/09/04 16:50)

maro


W UK masz duży wybór form aluminiowych w cenie 10-20 funtów.
Co prawda do typowych główek jigowych, ale przy normalnych zdolnościach manualnych i za pomocą wiertarki, pilnika i odrobiny modeliny można z tego zrobić doskonałą formę do czeburaszek.
Link do pierwszego z brzegu sklepu, ta forma zawiera chyba większość potrzebnych ci gramatur: https://www.fishingmegastore.com/cjt-5-in-1-ball-jig-mould~4408.html

Można też samemu z gipsu formy robić, spokojnie dają radę na kilkadziesiąt sztuk odlewu, sam takie robię do kształtów inne niż typowa kula:

Nie mogę zdjęć wkleić, link do albumu: http://pl.tinypic.com/a/a9lca9/4



  (2016/09/27 08:50)