Zaloguj się do konta

Jak zrobić zestaw feederowy-film

utworzono: 2013/11/26 08:04
MFISHING

Witam w tym odcinku pokaże wam jak zrobić zestaw na feeder.Jaka wędka żyłka kołowrotek.Zapraszam do oglądania.






Pozdrawiam Mariusz MFISHING
[2013-11-26 08:04]

michal17

Dla początkującego bardzo dobry filmik. [2013-11-26 12:12]

Arcymisiek

Dla początkującego bardzo dobry filmik.




No raczej dla początkujących, ale nic dobrego w nim nie zauważyłem.:)
Prosty zestaw z długą plastikową rurką, stosuje większość amatorów przy każdym montażu, czy to do zwykłej gruntówki, czy też do feedera. Ja osobiście już dawno zrezygnowałem z tego typu montażu, ponieważ zauważyłem, że w niektórych okolicznościach ta długa rurka płoszy.
Czasami stosuje przelotowy z kawałkiem cieniutkiej rureczki anti-tangle carp olovium, (modyfikowany), lub zestaw typu paternoster.

Np. Nie dogina się szczytówek palcem, a raczej łapie z odwrotnej strony  i ta która jest najbardziej miękka, najbardziej się odchyli.

Kołowrotek też nie musi mieć wcale duża szpule, bo z tego co Brytyjscy experci piszą... "Połow feederem jest najbardziej efektywny do 40 metrów - chodzi o czułość zestawu i przekaz brań.
Tu już wcześniej jeden z forumowych kolegów pisał, że łowiąc feederem na długich odległościach zestaw traci na czułości, a wtedy lepiej zastosować zestaw "samozacinający", tak jak przeważnie robią karpiarze , bo oni w sumie przeważnie łowią na dużych odległościach.
Te porady uważam (jak dla mnie) na niezbyt wartościowe, aczkolwiek tu raczej chodzi o odwiedzanie kanału i subskrypcje

Tutaj jakby kogoś ciekawiło jest filmik na którym autor pokazuje ciekawe zestawy feederowe - jest mistrzem Czeskiej ligi feederowej.
https://www.youtube.com/watch?v=x4NuGigXSmw


[2013-11-26 14:02]

MFISHING

W formie wyjasnienia ten filmik jest dla poczatkujacych dlatego taki zestaw.A dlaczego palcem nie mozna sprawdzac szczytowek?hmm ciekawe.Przeciez kazdy wielki znawca nie szuka filmikow na yt jak zrobic zestaw bo wszystko najlepiej wie... [2013-11-26 23:06]

Arcymisiek

W formie wyjasnienia ten filmik jest dla poczatkujacych dlatego taki zestaw.A dlaczego palcem nie mozna sprawdzac szczytowek?hmm ciekawe.Przeciez kazdy wielki znawca nie szuka filmikow na yt jak zrobic zestaw bo wszystko najlepiej wie...



Opisałem tylko swoje spostrzeżenia co do filmu. Według mnie mógłbyś się bardziej przyłożyć, radząc młodym co i jak. No ale jak dla początkującego wędkarza, to coś tam "sprzedałeś."

Co zaś do palca... Palcem można wiele rzeczy sprawdzic, czasami nawet dobrze zrobić. :)

[2013-11-26 23:51]

narniahawk

@Arcymisiek:Jak się dokładniej nazywa tamten "krętlik" ( bo nie wiem to nazwać )Chciałbym coś takiego kupić ponieważ nie lubię wiązać przyponów. [2013-12-11 18:32]

Arcymisiek

Jaki krętlik? Może łącznik?














O to ci chodziło?
[2013-12-11 22:46]

robert-lowi

Fajny filmik. Dzięki ;) [2013-12-12 09:47]

narniahawk

Dzięki za informację, już to kupiłem :) [2013-12-27 09:07]