Jak zrobić własny staw

/ 5 odpowiedzi
Witam posiadam własny staw okolo 50na 30 metry, od kilku lat sie nim nie zajmowałem kosiłem tylko w koło raz do roku i łapałem rybki. W stawie mam szczupaki i okonie, powinny tam tez byc spore liny ale nie nastawialem sie na nie specjalnie. Obecnie połowa stawu jest zarośnięta trzcinami oraz innymi wodnymi roslinkami głębokość jest okolo 1.5 metra podłoże to glina ale obecnie jest z 30 cm mułu od gliny, jak staw był kopany to bylo 3 nawet 4 metry miejscami 2 razy wiecej wody niz teraz. Moje pytanie do was jest takie czy to przez suche lato teraz jest duzo mniej wody czemu się tak zamulił staw, ale najwazniejsze to czy jak wpuszcze amura do stawu to czy szczupak go nie zje oraz okon nie okaleczy, chciałbym się pozbyc ziela i tych trzcin, szczupaka jest w stawie duzo w najlepsze dni to zdarzało się ze łapałem okolo 8 sztuk na zywca w kilka godzin ale zawsze wpuszczałem je z powrotem okoni takze jest sporo jak jest sloneczni dzien to widac jak plywaja szczupaki sa najwieksze podejzewam ze okolo 75 cm ale sredni wymiar to tak kolo 50 cm takich jest najwiecej okonie to roznie duzo jest małych ale tez takie kolo 40 cm sie zdarzaja. Przed wpuszczeniem szczupaka do stawu mialem plage japonców i sumikow teraz juz zostały tylko szczupaki i okonie. Prosił bym o propozycje co najlepszego moge teraz zrobic z tym stawem czy go poglebiac tzn wybrac ten muł czy sprobowac siatka wyłapac szczupaki i wpuscic amura juz sam nie wiem. 
tutaj pod tym linkiem wysyłam zdjecie stawu z przed 2 lat nie mam aktualnego ale chce pokazac jak to mniej wiecej wygladahttp://www29.speedyshare.com/uVwjp/download/DSC00352.JPG
teraz prawa strona jest prawie cala zarosnieta trzcina jest duzo tej roslinnosci teraz ktora jest na tym zdjeciu na dole lewa strona stawu tez jest mocno zarosnieta trzcina ktorej nie widac a takze mniej wody
Wedkarstwomazowieckie

Myślę że duża ilość amura by pomogła ale jak już to wpuszczaj amury po 50 cm,lub większe aby ci szczupły nie wyjadł (2013/11/01 19:12)

Cywaa

a jak to jest ze szczupakiem jak wpuszcze duzo amura to on potraktuje go jako dokarmienie i zje go w mig czy amur sie nie da albo szczupak go nie zechce, kolega tutaj mi napisal zeby duze wpiscic, ja slyszalem ze duze amury sa leniwe i ze najlepiej to male wpuszczac wtedy najlepsze efekty (2013/11/02 17:29)

augusto2

Kurczę jak czytam to forum to niekiedy mam wrażenie, że ryby pochodzą z cyrku i są tresowane :/ Szczupak napewno zje narybek, może nie cały gdy wpuścisz znaczną ilość ale i tak bym nie ryzykował w dodatku gdy w stawie okonie czyli sam drapieżnik. mimo, że amur rośnie szybko ( u mnie przez 4 miesiące z ok 10.cm urósł ok. 35). Jeśli staw mocno zamulony to możesz go oczyścić a potem zarybiać od nowa ale koszta rzędu kilkunastu tysięcy, odłów drapieżnika też wątpliwy bo przecież nie wyłowisz co od jednego chyba, że możesz spuścić wodę a wtedy zarybiać narybkiem od nowa ale co zrobisz z taką ilością dużych ryb ? Wpuść odchowane amury, teraz sezon świąteczny to kupisz je bez problemu w cenach ok. 14zł/kg będą miały spokojnie po 50cm. Pomyślałbym jeszcze o kilku sztukach tołpygi. (2013/11/03 22:34)