Zaloguj się do konta

Jak zrobić przypon systemik na trupka

utworzono: 2013/06/04 00:13
siawes

Panowie , jak w temacie . Nigdzie nie mogę znaleźć krok po kroku jak zrobić przypon , systemik, na trupka lub żywca żeby na końcu przyponu był hak pojedynczy który bym wbijał w pusk żywca lub trupa a kilka cm wczesniej podwójna kotwica , lub na początku zamist pojedynczego haka dam podwójny hak . Przypony mają słuzyć mi do łowienia z gruntu sandacza. Będę bardzo wdzięczny za jakieś foty lub linki do nich jak robić takie przypony z fluorocarbonu lub za opis jak krok po kroku taki zestaw zmontować. Mam nadzieję że któryś z kolegów pomoże :).. Pozdrawiam [2013-06-04 00:13]

Bernard51

Taki sposób zbrojenia jest zabroniony.
[2013-06-04 05:07]

grzesiek35

http://rybybezkitu.pl/zbrojenie_zywca.html  moze tu cos znajdziesz
[2013-06-04 06:00]

siawes

Taki sposób zbrojenia jest zabroniony.

a niby dla czego zabroniony ? zabronione jest łowić na wiecej niż jedna potrójna kotwica ale o podwójnych hakach badz kotwicach nie slyszalem ;)


[2013-06-04 07:30]

siawes

grzesiek35 , na tej stronce nie bardzo jest opisane jak zrobić taki przypon więc dalej czekam na podpowiedzi ;) pozdrawiam [2013-06-04 07:33]

mirek788w

To jest zabronione na wodach PZW kłania się regulamin.

IV. ZASADY WĘDKOWANIA

1. Wędka

 

Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości co najmniej 30

cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:

a) jednym haczykiem z przynętą albo

b) w metodzie muchowej, nie więcej niż dwoma haczykami, każdy ze sztuczną przynętą, przy czym

 

każdy haczyk może mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały

one poza obwód koła o średnicy 30 mm albo

c) w metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa

 

haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie

wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm,

d) przy połowie ryb spod lodu:

 

- jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie może mieć więcej niż trzy ostrza,

rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód kola o średnicy 20 mm albo

sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć

nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o

średnicy 20 mm.

 

[2013-06-04 09:01]

grzesiu92

Panowie , jak w temacie . Nigdzie nie mogę znaleźć krok po kroku jak zrobić przypon , systemik, na trupka lub żywca żeby na końcu przyponu był hak pojedynczy który bym wbijał w pusk żywca lub trupa a kilka cm wczesniej podwójna kotwica , lub na początku zamist pojedynczego haka dam podwójny hak . Przypony mają słuzyć mi do łowienia z gruntu sandacza. Będę bardzo wdzięczny za jakieś foty lub linki do nich jak robić takie przypony z fluorocarbonu lub za opis jak krok po kroku taki zestaw zmontować. Mam nadzieję że któryś z kolegów pomoże :).. Pozdrawiam



Nie iwem cyz dokaldnei o to Ci chodzi, wiążesz 1 hak albo kotwice " na szesnastkę", zostawiasz ile zylki Ci potrzeb i do tego kawalka dowiazujesz znowu kotwice czy hak. Wroce z pracy do domu to uwiąże i ci pokaze czy o takie cos ci chodzi.
[2013-06-04 09:19]

siawes

grzesiu chodzi mi o to zeby z tej podwojnej kotwicy odstawal taki jakby wlos karpiowy na ktorego koncu pojedynczy hak bedzie i odleglosm miedzy nimi max 10cm, taki system na trupka albo zywca na sandacza
[2013-06-04 10:09]

grzesiu92

Wiem juz o co chodzi. Zrobie i kolo 19 wrzuce.
[2013-06-04 10:15]

89krzysztof

grzesiu chodzi mi o to zeby z tej podwojnej kotwicy odstawal taki jakby wlos karpiowy na ktorego koncu pojedynczy hak bedzie i odleglosm miedzy nimi max 10cm, taki system na trupka albo zywca na sandacza

Wytłumaczyli Ci wyżej, że ta metoda jest niedozwolona, a Ty dalej swoje...
[2013-06-04 10:34]

siawes

grzesiu chodzi mi o to zeby z tej podwojnej kotwicy odstawal taki jakby wlos karpiowy na ktorego koncu pojedynczy hak bedzie i odleglosm miedzy nimi max 10cm, taki system na trupka albo zywca na sandacza

Wytłumaczyli Ci wyżej, że ta metoda jest niedozwolona, a Ty dalej swoje...


A jak Tobie ten temat nie pasuje to się nie udzielaj i tyle .. czekam grzesiu na Twoj opis ,a najlpeij podeslij na mejla bo widze ze uzytkownicy sie bulwersuja ..

A swoja drogą to chce taki system stosowac zeby zacinac wczesniej poki ryba nie polknela gleboko przynety i zeby miala szanse wrocic do wody .. tyle w temacie

pozdrawiam


[2013-06-04 12:46]

siawes

grzesiu92 to moj mejl frontside1@wp.pl [2013-06-04 12:47]

mirek788w

grzesiu chodzi mi o to zeby z tej podwojnej kotwicy odstawal taki jakby wlos karpiowy na ktorego koncu pojedynczy hak bedzie i odleglosm miedzy nimi max 10cm, taki system na trupka albo zywca na sandacza

Wytłumaczyli Ci wyżej, że ta metoda jest niedozwolona, a Ty dalej swoje...


A jak Tobie ten temat nie pasuje to się nie udzielaj i tyle .. czekam grzesiu na Twoj opis ,a najlpeij podeslij na mejla bo widze ze uzytkownicy sie bulwersuja ..

A swoja drogą to chce taki system stosowac zeby zacinac wczesniej poki ryba nie polknela gleboko przynety i zeby miala szanse wrocic do wody .. tyle w temacie

pozdrawiam

To stosuj sobie ten systemik u siebie w stawie lub oczku wodnym, i nierób więcej tematów o metodach kłusowniczych. Stosując ową metodę na wodach PZW wedle naszego prawa stajesz się kłusownikiem .


[2013-06-04 13:01]

siawes

A mi się wydaje że podwójny hak bądz podwojna kotwica plus pojedynczy hak nie jest naruszaniem regulaminu ;) a jak będzie to ja sie bedę przed straznikami tlumaczyl ;) dlatego prosiłbym o odpowiedzi dotyczące tematu. a tak na marginesie to wlasnie chce dodac ze bede lowil we wlasnym stawie i dlatego inetresuje mnie ten systemik zeby "swoich" ryb nie kaleczyc .. jak nie znacie tematu do konca to nie wychylajcie sie z RAPR itp .. pozdrawiam [2013-06-04 13:53]

89krzysztof

Najlepiej napisać, że będzie się łowić w swoim stawie. Wg tego w Polsce co trzeci wędkarz posiada swój staw, w którym pływają sumy, sandacze, szczupaki i masa drobnicy :)
[2013-06-04 14:06]