Jak zrobić uchwyt parasola do fotela wędkarskiego

/ 7 odpowiedzi
Witam ! Mam problem , otóż niemam pomysłu jak zrobić uchwyt do fotela wędkarskiego ELEKTROSTATYK F5R tak żeby zamocować parasol wędkarski , chodzi o takie mocowanie jak się mocuje do kosza wędkarskiego , tylko ten problem że ja musze zamontować do podłokietnika więc jeden otwór musi być pionowo a drugi poziomo i dlatego właśnie musze sam coś wykombinować :) Dajcie jakieś pomysły jak to zrobić bo ja myśle i myśle i niemoge nic dosłownie wymyśleć :) a potrzebuje takie mocowanie jak łowie na kamienistej główce i niemoge wbić parasola w ziemie bo są same kamienie :) wtedy mocuje parasol do podłokietnika i na ziemi obkładam dookoła kamieniami i stoji :) Dodaje Foto mojego fotela :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

owczarki


dlaczego bez wersji uchwyt do wędki? (2012/06/14 18:46)

owczarki


są takie specjalne opsaki zaciskowe (aluminiowe) do mocowania okrągłych rur niestety wydaje mi się że w tym fotelu są małe średnice tych rurek i bez przeróbki to nieda rady (2012/06/14 18:49)

goryl25


są takie specjalne opsaki zaciskowe (aluminiowe) do mocowania okrągłych rur niestety wydaje mi się że w tym fotelu są małe średnice tych rurek i bez przeróbki to nieda rady

Nie wiem już sam co na to myśleć :P (2012/06/14 19:22)

goryl25


są takie specjalne opsaki zaciskowe (aluminiowe) do mocowania okrągłych rur niestety wydaje mi się że w tym fotelu są małe średnice tych rurek i bez przeróbki to nieda rady

Nie wiem już sam co na to myśleć :P 

Zmierzyłem średnice tych rurek i wynosi ona 1,3cm :) (2012/06/14 20:21)

przemek-bialy


Może pokombinuj coś z uchwytów do rur takich metalowych wkręcanych w ścianę.Popytaj i porozglądaj się w hydraulicznych lub marketach budowlanych.Myślę,że coś dopasujesz. (2012/06/14 20:59)

goryl25


Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?? (2012/06/15 12:41)

goryl25


Dziś pojechałem na rybki i jadąc na moje miejsce zobaczyłem wędkarza który ma zamocowany parasol właśnie do takiego fotela jak ja :) i podpatrzałem i bardzo fajnie miał to zrobione więc zrobiłem tak samo :) można zobaczyć na foto :) więc teraz opisze dla tych którzy chcieli by też zamocować parasol do fotela :)
1) Wyciągłem zaślepke od podłokietnika 2) znalazłem i dopasowałem kołek do wewnętrznej średnicy rurki podłokietnika .3) wywierciłem otwór w kołku4) kupiłem kołek rozporowy do mocowania linki (jak na foto)5) Wkręciłem kołek w wcześniej wywiercony otwór 6) wcisnęłem zmontowany uchwyt do rurki podłokietnika7) żeby parasol nie latał na boki wcisnęłem otuline do rur :)
I gotowe :) efekt widoczny na FOTO :) (2012/06/18 21:11)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.