Zaloguj się do konta

Jak zrobić pływadełko?

utworzono: 2012/03/11 13:10
Artur z Ketrzyna

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem pływadełka. Na alegro znalazłem tylko jedną ofertę, zaś w sklepach są jeszcze droższe. Pomyślałem czy sobie samemu czegoś takiego nie wykombinować. I przypomniało mi się jak za małolata jak z dętki od ciągnika o metalowej miski, robiliśmy mini pontony. I wędkowaliśmy z nich, jak też poprostu wygłupialiśmy się.
Mam do Was pytanie, czy ktoś próbował coś takiego zrobić? Z jakim skutkiem? I z jakich materiałów?
[2012-03-11 13:10]

okonilowca

ja allegro widziałem te pływadełko, a właściwie Belly Boat. Było też jedno handmade za ok 200zł. Zrobione z dętki od ciągnika, i w oparciu była pianka od wypełniania mebli. Wszystko zgrabnie oprawione w pokrowiec.
[2012-03-11 13:21]

radek123

sum i pływadełko:)

https://www.youtube.com/watch?v=9h14hVAJvtI [2012-03-11 13:37]

egzekutor

moja propozycja jest tansza [2012-03-11 13:56]

egzekutor

dodam tylko, że za te poswięcenie złapalem szczupaka [2012-03-11 14:03]

QBS

moja propozycja jest tansza

A jak to wozić ?
[2012-03-11 15:23]

marek-debicki

Generalnie nie szkodzi, że nie widać numerów rejestracyjnych. Jednak dla większej stabilności środka pływającego,  dodał bym po bokach małe bojki (co najmniej jedną) na wsięgnikach. Sam pomysł rewelacja. Ach, jeszcze jedno. Do dolnika wędki wskazany sznureczek z pływakiem. Niezbędny w przypaku wywrotki, gdyż pomaga w odnalezieniu sprzętu. Pozdrawiam. [2012-03-11 19:14]

Artur z Ketrzyna

W internecie wyszukałem coś w stylu roweru wodnego. Tyle że w pomieszczeniu, i jak widać napęd to też nogi, a dokładniej płetwy na nich.
Ma ktoś z Was schemat napędu śrubowego, takiego jaki był stosowany w pod podobnych rowerach wodnych? [2012-03-11 20:59]

troc

Generalnie nie szkodzi, że nie widać numerów rejestracyjnych. Jednak dla większej stabilności środka pływającego,  dodał bym po bokach małe bojki (co najmniej jedną) na wsięgnikach. Sam pomysł rewelacja. Ach, jeszcze jedno. Do dolnika wędki wskazany sznureczek z pływakiem. Niezbędny w przypaku wywrotki, gdyż pomaga w odnalezieniu sprzętu. Pozdrawiam.

Dołożył bym koło ratunkowe, kapok oraz dulki do wioseł.....

[2012-04-04 22:52]