Jak zrobić mormyszkę z cyny?

/ 8 odpowiedzi
Jak zrobić mormyszkę z cyny?
cykcyk97

a z czego zrobić formę (2012/02/20 20:58)

cykcyk97

a z czego zrobić formę (2012/02/20 20:58)

Zibi60

Temperatura topnienia cyny wynosi ok 230 stopni, a gdy ma domieszkę ołowiu można ją topić przy 180 stopniach Celsjusza.
Swego czasu robiłem takie eksperymenty; podgrzewałem lutownicą kawałek cyny na płaskiej powierzchni i wkładałem w "kroplę" odpowiednio przygotowany haczyk. Łopatkę i część poniżej niej matowiłem iglakiem i wstępnie cynowałem, używając pasty (jeszcze lepiej jak byś miał kwas do lutowania). Nie można zbyt długo nagrzewać haczyka, bo się rozhartuje.
Ponieważ zakładam, że nie jesteś dorosły, lepiej zaniechaj tych doświadczeń w praktyce,
są bardzo niebezpieczne.
Mormyszki są tak tanie, że nie ma sensu ich samemu produkować. (2012/02/20 21:15)

perwer

Temperatura topnienia cyny wynosi ok 230 stopni, a gdy ma domieszkę ołowiu można ją topić przy 180 stopniach Celsjusza.
Swego czasu robiłem takie eksperymenty; podgrzewałem lutownicą kawałek cyny na płaskiej powierzchni i wkładałem w "kroplę" odpowiednio przygotowany haczyk. Łopatkę i część poniżej niej matowiłem iglakiem i wstępnie cynowałem, używając pasty (jeszcze lepiej jak byś miał kwas do lutowania). Nie można zbyt długo nagrzewać haczyka, bo się rozhartuje.
Ponieważ zakładam, że nie jesteś dorosły, lepiej zaniechaj tych doświadczeń w praktyce,
są bardzo niebezpieczne.
Mormyszki są tak tanie, że nie ma sensu ich samemu produkować.

Zgadzam sie z Zibim ,jak już coś to weź 50 litrów baniaka i zacznij jakieś wino pędzić .Będzie z tego jakiś pożytek przynajmniej. (2012/02/20 21:24)

alibaba23

dokładnie jak mówią koledzy . kupisz wolframową juz za 5 zł . [jesli nie stracisz na rybkach to bedziesz miał ja długo :-) a jak chaczyk sie stępi to można wymienić :-) kiedyś odlewałem błystki teraz sie w to nie bawie bo nie ma sęsu (2012/02/20 21:36)

niutek40

Mormyszki są tak tanie, że nie ma sensu ich samemu produkować.
Dokładnie tak, nic dodać nić ująć. 
Tu kolega perwer też dobrze radzi 

Zgadzam sie z Zibim ,jak już coś to weź 50 litrów baniaka i zacznij jakieś wino pędzić .Będzie z tego jakiś pożytek przynajmniej. (2012/02/20 21:37)

niutek40

Coś tu się ostatnio pierdzieli, ciężko cokolwiek cytować . Te blockquotey jakaś tak durno wato wyglądają .  (2012/02/20 21:46)