Jak zrobić głębokie oczko wodne ?

/ 20 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam.
Niebawem planuję zrobić na swojej działce oczko wodne niedużych rozmiarów ok.4x5m. O głębokości większej niż 1,10m. Mam niedaleko drugie o tych samych wymiarach na ryby japońskie. Tu chcę zrobić taki swój mini stawik na ryby słodkowodne jeziorowe. Zależy mi dlatego na trochę większej głębokości. I tu pojawia się pytanie. Jak je zrobić? Jedni powiedzą koparką. Ja powiem, że te urządzenie wychodzi z gry, usługa droga, trudno koparce będzie wjechać na moją działkę i w końcu jest duże prawdopodobieństwo, że zryje mi trawę i nie wiadomo co jeszcze. Był też sposób by wypompowywać trochę wody pompą, tak też robiłem, ale nie pomogło zbyt dużo. Wody zawsze jest na spodzie, a pompa nie dojdzie do takiego niskiego poziomu wody. Więc tu jest moje pytanie. Znacie jakiś inny sposób na wykopanie lub zrobienie głębokiej/głębszej dziury?


szogun1


Ale to nachodzi ci woda?jak kopiesz? (2012/02/08 21:27)

mario1973


Witam.
Niebawem planuję zrobić na swojej działce oczko wodne niedużych rozmiarów ok.4x5m. O głębokości większej niż 1,10m. Mam niedaleko drugie o tych samych wymiarach na ryby japońskie. Tu chcę zrobić taki swój mini stawik na ryby słodkowodne jeziorowe. Zależy mi dlatego na trochę większej głębokości. I tu pojawia się pytanie. Jak je zrobić? Jedni powiedzą koparką. Ja powiem, że te urządzenie wychodzi z gry, usługa droga, trudno koparce będzie wjechać na moją działkę i w końcu jest duże prawdopodobieństwo, że zryje mi trawę i nie wiadomo co jeszcze. Był też sposób by wypompowywać trochę wody pompą, tak też robiłem, ale nie pomogło zbyt dużo. Wody zawsze jest na spodzie, a pompa nie dojdzie do takiego niskiego poziomu wody. Więc tu jest moje pytanie. Znacie jakiś inny sposób na wykopanie lub zrobienie głębokiej/głębszej dziury?

Ładunek wybuchowy;)

(2012/02/08 21:40)

89krzysztof


Taka mała minikoparka za bardzo trawy nie zrujnuje. Zapłacisz za pół godziny kopania. z 50zł, nie aż tak wiele. Jeśli nie to, może spróbujesz jednak kopać ręcznie ? Ale nie kop do skosu tylko pionowo w dół.  (2012/02/08 21:41)

mario1973


Są mini koparki. Ostatnio dość często spotykane. (2012/02/08 21:43)

CZzesio


Zawsze jest jakieś wyjście alternatywne ..... kop teraz jak jest mróz i ziemia zmarznięta ,
koparka nie będzie się zapadać i problem wody rozwiązany ... ;) (2012/02/08 21:58)

u?ytkownik70140


No właśnie pozostaje mi raczej tylko kopać ręcznie szpadlem, ponieważ nawet jak bym chciał taką kopareczkę małą to by mi się przez furtkę nie zmieściła na działkę :) Pomagając będę musiał sobie pompą, ale ona do sucha mi nie wybierze w dziurze wody (Ziemia się będzie dostawać do urządzenia). I tu robi się koło niestety. :( (2012/02/08 22:24)

u?ytkownik70140


Ale to nachodzi ci woda?jak kopiesz?


Tak. To jest tzw. woda gruntowa. Nachodzi przy kopaniu większego dołu. Ze względu na położenie mojej działki niestety troszkę jej jest, ale i tak beznadziejnej sytuacji nie ma. Do 1 metra dam rade, ale dalej... (2012/02/08 22:27)

u?ytkownik65689


Jest na to prosta rada.
Zbierz ze czterech gości „spod sklepu”, kup dwie skrzynki wina „markowego” i obiecaj, że po robocie będzie nagroda, a zobaczysz, co będzie się działo.
 „Mówię” poważnie, sposób sprawdzony…. (2012/02/08 23:14)

CZzesio


Nie wiem jaka pompą dysponujesz , ale ja swoje oczko kopałem w taki sposób jak na rys.
Jak pojawiła się woda gruntowa , wykopałem głębszy dołek, włożyłem do niego plastikowe wiadro z powierconymi dookoła otworami ,żeby napływała swobodnie woda ,do wiadra włożyłem pompę z pływakiem  i po sprawie . Wody gruntowe napływały do dołka , dziurami do wiadra ,włączała się pompa i wodę automatycznie wypompowywała a ja mogłem spokojnie kopać .Potem manewr ten powtarzałem , pogłębiałem ten dołek i dalej i głębiej .Pompę zabezpieczało wiadro przed ewentualnym zassaniem kamyka czy dużej ilości piachu . (2012/02/08 23:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik65689


Czesio jak coś napisze to „cukierek”. :-))))))))))) Bardzo fajny i sprytny sposób.

A na marginesie, napracowałeś się, żeby pomóc koledze, …fajnie, że jest tu ktoś kto dobrze doradzi i ....czasami z humorem! 

Pozdrawiam!!!

(2012/02/08 23:41)

jacek placekkk


mikro koparka się zmieści przez bramkę małą u mnie zmieściła się do furtki kumpel ma taką mini koparkę co mieści się w metrze ma metr szerokości powiedzmy jest bardzo lekka i nie narobi Ci dużych szkód a godzina kopania taką koparką u mnie kosztuje 80zł a za godzinę kopania sporo wybierze ziemi  a jak masz znajomości to tylko flaszka i na paliwo  hehe :D i po problemie  a jest bardzo dużo tych koparek wystarczy poszukać w okolicy napewo ktoś ma :)
Pozdrawiam :) (2012/02/09 01:33)

u?ytkownik70140


Nie wiem jaka pompą dysponujesz , ale ja swoje oczko kopałem w taki sposób jak na rys.
Jak pojawiła się woda gruntowa , wykopałem głębszy dołek, włożyłem do niego plastikowe wiadro z powierconymi dookoła otworami ,żeby napływała swobodnie woda ,do wiadra włożyłem pompę z pływakiem  i po sprawie . Wody gruntowe napływały do dołka , dziurami do wiadra ,włączała się pompa i wodę automatycznie wypompowywała a ja mogłem spokojnie kopać .Potem manewr ten powtarzałem , pogłębiałem ten dołek i dalej i głębiej .Pompę zabezpieczało wiadro przed ewentualnym zassaniem kamyka czy dużej ilości piachu .


Wielkie dzięki kolego CZesio. Właśnie o takie coś mi chodziło. Myślę, że sprawa rozwiązana. Tak właśnie zrobię. Jeszcze trochę i praca pójdzie w ruch. Jakie będą efekty ? Zobaczymy. Jak wykonam podeślę zdjęcia.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. (2012/02/09 08:32)

u?ytkownik70140


A jeszcze jak pozwolicie spytam się... Jaką wasze (jeżeli każdy ma) oczka mają głębokość ? (2012/02/09 08:35)

mario1973


Moje w najgłębszym miejscu ma ok 80 cm. Nie zdarzyło się jeszcze aby rybki zamarzły (karaś ,sumik). (2012/02/09 09:48)

u?ytkownik70140


Ja na działeczce w moim pierwszym oczku mam głębokość do 1 m. Rybki jakie tam pływają to: a)30 ryb japońskich;
b)2 karpie (0,5kg i 1kg);
c)30 karasi;
d)1 lin;
e)2 jesiotry (biały i żółty);
f)10 płoci;
g)Inne. Rozmnożyły się w sierpniu; (2012/02/09 10:05)

withanight88


W najgłębszym miejscu zrobił bym min 150 cm głębokości.  (2012/02/09 17:31)

u?ytkownik77866


ja mam takie same tylko głębokość to równy 1m  (2012/02/09 17:47)

u?ytkownik70140


W najgłębszym miejscu zrobił bym min 150 cm głębokości. 



I taki jest mój cel. (2012/02/09 18:10)

withanight88


A Czecio podał bardzo dobry sposób jak nachodząca wode wypompowywać. (2012/02/09 18:25)