Jak zrobić mini tokarkę do spławików?

/ 41 odpowiedzi / 6 zdjęć
u?ytkownik54091

Podłącz go do prądu ( w tym przypadku do akumulatora) i staraj się przycisnąć jego ośkę jakimś drewnianym klockiem (deseczką). Jeżeli nie zatrzymasz go to będzie się nadawał. (2011/12/07 17:22)

Dawidbergandy

Sprawdziłem i wydaje mi się ok przyciskałem z całej siły deseczką drewnianą i silniczek zwolnił prawie że się zatrzymał ale zatrzymać się nie udało więc raczej sie nadaje (2011/12/07 18:28)

u?ytkownik54091

Tzn. jest OK! Teraz ci proponuje, abyś dopasował na jego ośkę malutki uchwyt wiertarski. Taki uchwyt bardzo ułatwia prace związane z toczeniem, wierceniem itp. (2011/12/08 06:16)

Dawidbergandy

cięzko będzie dopasować uchwyt wiertarski bo ta ośka cienka jest  ale myślałem nad takim rozwiązaniem jak na zdjęciu
(2011/12/08 12:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik54091

Dawid! W bardzo prosty sposób dopasujesz uchwyt! Poproś tokarza o wytoczenie o odpowiednich wymiarach tulejki. Daj silniczek i uchwyt tokarzowi, a on będzie wiedział jak to ma zrobić.Chętnie ja Ci bym to dorobił, bo mam tokarkę, ale dzieli nas za duża odległość. (2011/12/08 12:46)

Dawidbergandy

Dzięki za info to nie długo udam się do tokarza a mam pytanie odnośnie spławików z czego i gdzie można dostać takie elementy jak na zdjęci zaznaczyłem włókno jakieś czy coś
(2011/12/08 13:58)

Dawidbergandy

znalazłem taką tulejkę  w garażu ale ten silnik jest jednak za słaby jak dopasowałem główkę i próbowałem coś wytoczyć ale silnik staje więc za słaby (2011/12/08 16:20)

u?ytkownik54091

Tak to jest włókno węglowe i chyba jest dostępne w sklepach wędkarskich,ale pewny nie jestem.Na pewno możesz kupić szczytówki z takiego włókna. (2011/12/08 16:49)

u?ytkownik54091

znalazłem taką tulejkę  w garażu ale ten silnik jest jednak za słaby jak dopasowałem główkę i próbowałem coś wytoczyć ale silnik staje więc za słaby

Na pewno będą ładnie i szybciutko toczyły się z balsy. Mówię Ci, że robota z balsą to sama przyjemność. (2011/12/08 16:51)

Dawidbergandy

teraz tylko balse kupić ale to tylko  przez internet bo u mnie szukałem w sklepach ale ni gdzie nie mieli słyszałem że jeszcze z lipy się też dobrze robi spławiki (2011/12/08 18:22)

u?ytkownik54091

No tak, lipa też jest miękka i bardzo ją lubią rzeźbiarze. (2011/12/08 19:48)

maslak102

jeśli chcecie kupic tanio materiały na spławiki od balsy po tanie włókno węglowe polecam modelarski.pl miła obsługa dobre ceny i dużo materiału (2012/01/21 19:53)

maslak102

poprawiam sie modelarski.com tam dokonuję zakupów (2012/01/21 19:55)

sudercom

A co sądzicie o takim silniczku da rade mam taki w domu
 http://allegro.pl/silnik-dmuchawy-polonez-lublin-honker-nowy-st-i1935677312.html

Strona przedmiotu została przeniesiona do archiwum ..
 A szkoda bo chce sobie coś wyczarować i szukam informacji co i jak , chciał bym mieć regulacje obrotów, zastanawiam się nad użyciem silniczka od wentylatora procesora z komputera - mam takich kilka.... i nawet z regulacja obrotów by było ale... jak mocować balsę do tego ? / na kropelkę?

A co do materiałów mam w poznaniu jeden ze sklepów modelarski - polecam, do wyboru do koloru, balsę maja tez okrągłą w różnych rozmiarach, deski z balsy, włókna węglowe, druciki na kile, i masę innych przydatnych ajzoli itd....
(2012/09/11 22:45)

sudercom

No i zrobiłem dziś tokare z małym silniczkiem z drukarki - odpowiednik w sklepach elektronicznych kosztuje 5 pln... w planach mam poważniejszą z użyciem drugiego silniczka z drukarki o pod 18V sporo mocniejszego... pomiędzy silniczkiem a bateriami polutowałem niezbędne elementy do regulacji obrotów - schemat i sposób wykonania pod linkiem: http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-prosty-regulator-obrotow-silnika
Kupiłem sobie większa obudowę bo będę chciał w jej wnętrzu schować większy silnik wraz z układem (regulatorem obrotów) oraz zasilacz - obecnie mam koszyk z 4 paluszkami...Potrzebuje też dołożyć włącznik/wyłącznik - puki co skręcam druciki na czas toczenia.
Działa super ale wiem że muszę jeszcze coś wykombinować do mocowania toczonej balsy - puki co kleje kropelką balsę do kila (węglowego) a następnie nakładam kawałek gumki (do kili) na Końcówkę silniczka oraz na kil... wytoczyłem dziś w godzinkę bez pośpiechu 6 spławików :D  (2012/09/12 22:23)

piotrbiniu83

Witam.

Kolego ja jestem na etapie budowy takiej właśnie tokareczki. Przy silniku końcówka jest z gwintem na nakrętkę '13' wkręciłem ją do połowy a w środek wkleiłem najgrubszą dostępną w aptece igłę, ma ona 1,2 mm grubości i około 5 cm długości. obecnie się klei tak więc czekam a i tak muszę czekać do 10 i wtedy zamówię balsę dopiero.

Podłączyłem to pod zasilacz z regulacją napięcia i tak przy 12 voltach daje mi to 15W mocy (sam zasilacz) Żeby go zatrzymać to potrzebuję naprawdę go solidnie przycisnąć, tak więc z balsą sobie poradzi.

Jak zbuduje całość to wrzucę fotki lub filmik na youtube i pokaże jak to wygląda i działa.

Powiedz mi tylko jedno, skąd masz te "kile" do spławików? Bo ja szukałem na allegro i nic takiego nie ma

(2012/09/30 14:31)