Zaloguj się do konta

Jak zrobić kotlety z karasi?

utworzono: 2011/04/08 23:43
Hubi1

Witam, trzymam od tygodnia w zamrażarce Karasie i nie wiem jak się zabrać do zrobienia z nich kotletów. Czy mielić w maszynce całe jak leci (ok. 20 cm. każdy-już bez łba) tylko bez płetw? Czy podgotować i bawić się w oddzielanie mięsa od kręgosłupa? Skórę jakoś ściągnąć czy nie? Jakie dać przyprawy oprócz soli, pieprzu, pietruszki czy koperku? A może jakiś lepszy przepis? Z góry dziękuję za pomoc.

[2011-04-08 23:43]

adams2

Przed robieniem kotletów musisz je rozmrozić i pokroić na mniejsze kawałki.Z większych ryb usuwam kręgosłupy(filetuję).Przekręcam przez maszynkę(mniejsze z ościami nawet trzy,cztery razy-drobne sito),dodaję zmielony boczek(mazurzy do kotletów rybnych dodają słoninę) namoczoną w mleku bułkę,jajko,posiekaną natkę,przyprawy(pieprz,sól,odrobina wegety) Proporcje w zależnosci od ilości ryb.Wyrabiam to(mieszam)przez pare minut i formuję kotlety.Przed położeniem na mocno rozgrzany olej,obtaczam w mące.Smacznego!

[2011-04-09 07:10]

Najlepsze kotlety robi moja mama, ale jak ona to robi to nie wiem. [2011-04-09 09:45]

marek-debicki

Karaś ma dużo ości, więc po obgotowaniu (duże kawałki ryby na kilka minut do wrzątku) zmielić dwa razy. Przyprawiać ja zwykle mielone. Ewentualnie pobawić się  w oddzieleniem po obgotowaniu mięsa od ości. Wówczas wystarczy mielić mięso raz. [2011-04-11 20:56]

mielec

Kolega adams2 robi to bardzo dobrze. Przemrozić, ja tylko filetuje z kręgosłupa, mielę tylko 2 razy wystarczająco. 
[2011-04-11 22:14]

adams2

Dzięki! [2011-04-12 19:53]

gruby0113

dodaj jeszcze posiekaną natkę pietruszki a zobaczysz różnicę.Pozdrawiam
[2011-04-14 21:09]

Panowie. Panowie. Panowie!!!Najlepsze kotlety z ryb podają na placu Piggal.  A na poważnie to już Ktoś tu podał doskonałą recepturę. [2011-04-14 21:16]

ReBeXeR

sól, jajko maka i na patelnie a później skrop cytryną i Smacznego pozdrawiam ReBeXeR
[2011-04-14 21:54]

mielec

Podam jak to ja robię.

Większa ilość karasia wyciągam kręgosłupy z ciągam skóry mielimy 2 razy.

Do mięsa dodaję namoczonej bułki, jajko natka pietruszki pieprz sól do smaku wedle uważania, dodaję jeszcze odrobinę chili bo lubię pikantne.
Całość mieszamy w jednolitą masę i tyle NIE DODAJEMY MĄKI BO CAŁY SMAK ZANIKA RYBY.

Nie panieruje w ogóle takie bez panierki kładę na oliwie z oliwek i juz gotowe opcja na grilla wygląda tak obklejam patyczki do szaszłyków i kładę na grilla pychota. 

Fotka pierwsza stan surowy:):)

Fota druga stan oskomy hahaha proszę się częstować.

[2011-04-14 22:08]

Hubi1

Dziękuję za odpowiedź wszystkim Kucharzom, jutro poszczę więc już wiem jak przyrządzić rodzince obiad :)
[2011-04-14 23:43]

zbynio5o

Podam jak to ja robię.

Większa ilość karasia wyciągam kręgosłupy z ciągam skóry mielimy 2 razy.

Do mięsa dodaję namoczonej bułki, jajko natka pietruszki pieprz sól do smaku wedle uważania, dodaję jeszcze odrobinę chili bo lubię pikantne.
Całość mieszamy w jednolitą masę i tyle NIE DODAJEMY MĄKI BO CAŁY SMAK ZANIKA RYBY.

Nie panieruje w ogóle takie bez panierki kładę na oliwie z oliwek i juz gotowe opcja na grilla wygląda tak obklejam patyczki do szaszłyków i kładę na grilla pychota. 

Fotka pierwsza stan surowy:):)

Fota druga stan oskomy hahaha proszę się częstować.



No Panie Mielec, podoba mi sie ten szaszłyk  rybny. Napewno w tym roku to wypróbuje.

Z dużych płoci też powinno smakować, prawda ?

[2011-04-15 00:05]

mielec

Do tegoż przepisu nadają się wyśmienicie rybki takie jak karaś, płoć, leszczyk, oraz krąp.
[2011-04-15 17:14]

Do tegoż przepisu nadają się wyśmienicie rybki takie jak karaś, płoć, leszczyk, oraz krąp.


Ja Ci chyba podam adres, na który wyślesz próbkę dwóch lub trzech szaszłyków..........hehehehe [2011-04-15 18:46]

Samotnik

        Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. A nie szkoda tych ryb na kotlety . ??   Mogły zostać w wodzie i chocć raz sie rozmnożyć ?????? . [2011-04-15 20:11]

zbynio5o

        Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. A nie szkoda tych ryb na kotlety . ??   Mogły zostać w wodzie i chocć raz sie rozmnożyć ?????? .


Na kotlety idą tylko te ,po dwukrotnym rozmnożeniu. Nie bój żaby :-)))


[2011-04-15 22:04]

marek-debicki

Szanowny Kolego MIELEC. Wiele rzeczy ciekawych widziałem, miałem też okazję próbować różnych smakołyków rybnych, ale sposób przedstawiony przez Ciebie wprawił mnie w osłupienie. Rewelacja, gratuluję i serdecznie pozdrawiam miłośników kuchni wędkarskiej.

[2011-04-15 22:46]

Majster 81

No no chyba dziś wypróbuję ten przepis , jak zobaczyłem te piękne szaszłyki rybne to zgłodniałem , Wielkie Dzięki za podanie takiego mnie nie znanego przepisu . ps  Masz może jakieś przepisy na sałatki rybne pasteryzowane w słoiczkach , jeśli tak , nie było by to problemem proszę o przepis na prv.
[2011-04-16 10:05]

niutek40

Witam , zawsze Chciałem zrobić kotlety rybne ,ale  jakoś nigdy Mi się nie udało , a po tym co zobaczyłem to zrobię je jak to tylko będzie możliwe . Życzę smacznych kotlecików . [2011-04-16 17:22]

adams2

Brawo Kol.Mielec.Też wypróbuję! [2011-04-16 19:47]

adams2

        Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. A nie szkoda tych ryb na kotlety . ??   Mogły zostać w wodzie i chocć raz sie rozmnożyć ?????? .


Piszemy o kotletach z ryb a nie z narybku! [2011-04-16 19:55]

zbynio5o

Co by komuś nie przyszło do głowy, robić kotlety z karasi

tak samo, jak sie tłucze schabowego hehehe!

[2011-04-16 20:12]

edyta35

        Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. A nie szkoda tych ryb na kotlety . ??   Mogły zostać w wodzie i chocć raz sie rozmnożyć ?????? .


Piszemy o kotletach z ryb a nie o narybku .

A z narybku! jeszcze nie słyszałam żeby ktoś robił kotlety no ale może masz na to przepis?
[2011-04-16 20:30]

adams2

        Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. A nie szkoda tych ryb na kotlety . ??   Mogły zostać w wodzie i chocć raz sie rozmnożyć ?????? .


Piszemy o kotletach z ryb a nie o narybku .

A z narybku! jeszcze nie słyszałam żeby ktoś robił kotlety no ale może masz na to przepis?


Onarybku to takie stworzenia,które wycierają się raz lub dwa i giną(jak niektóre łososie).Nie znam dokładnie przepisu,ale "słyszałem",że przed pieczeniem,dobrze jest oskubać,( choć niektórzy wolą z pierzem).Podaje się z miodem i kapustą kiszoną.Żałuję,ale jak się dowiem,napiszę.Obiecuję. [2011-04-17 09:50]

adams2

        Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. A nie szkoda tych ryb na kotlety . ??   Mogły zostać w wodzie i chocć raz sie rozmnożyć ?????? .


Piszemy o kotletach z ryb a nie o narybku .

A z narybku! jeszcze nie słyszałam żeby ktoś robił kotlety no ale może masz na to przepis?


Onarybku to takie stworzenia,które wycierają się raz lub dwa i giną(jak niektóre łososie).Nie znam dokładnie przepisu,ale "słyszałem",że przed pieczeniem,dobrze jest oskubać,( choć niektórzy wolą z pierzem).Podaje się z miodem i kapustą kiszoną.Żałuję,ale jak się dowiem,napiszę.Obiecuję.


Mam nadzieję,że Koleżanka ma poczucie humoru.Szkoda,że ktoś wjechał z "humanitaryzmem" w temat.Zapowiadał się ciekawie... [2011-04-19 06:10]

gruby12345

kurde ciekawe te przepisy az slinka cieknie na sam widok niektorych dan yez musze cos wyprubowac w domku pozdrawiam i zycze smacznego
[2011-05-06 21:43]