jak zrobić woblery z pianki

/ 6 odpowiedzi
Witam. Czy wie ktoś w jaki sposób i z jakich materiałów można wykonać formę do odlewania woblerów z pianki
użytkownik34525

forma chyba nie ma sensu...pianke swietnie sie obrabia,poza tym kazdy taki recznie dotarty wobler bedzie wyjątkowy,ja wstępnie docieram papierem do zadanego kształtu potem lakieruje i docieram drobnym papierem,dwa razy lakieruje i dwa razy docieram... po koncowym lakierowaniu idealna gladż (2010/07/26 21:16)

wLk

A z jakiej pianki to robicie. Bo właśnie chciał bym się zabrać do woblerów z pianki. Interesuje mnie jaka, gdzie ja można nabyć.? Połamania (2010/07/31 15:28)

rubin44wr

Kup sobie styrodur jest dość twardy i pozwoli się dobrze obrabiać, dostaniesz go w każdej hurtowni budowlanej. (2010/07/31 16:03)

wobler17

nie sluchaj tych co tobie doradzaja zebys z pianki stugal. w necie poszukaj jak zrobic formy do wobkow z zywicy.jest tak dokladnie opisane ze kazdy laik to zrobi. Pianke tez teraz mozna kupic bez problemow.jak ja zaczynalem to byl to temat tabu.producenci wobkow  obawiali sie konkurenci. ja juz dla siebie robie ponad 10 lat. nie sprzedaje a najwyzej rozdam kilka znajomym.Pozdrawiam.

(2010/08/16 08:43)

kjb33

Witam kolegów.

Z pianki jeszcze nie robiłem wobków. Przymierzałem się. Poszedłem za radą kolegi po kiju. Na początek zacznij od balsy. Jest dość miękka do obróbki i lekka. Resztę materiałów czyli okleinę z wzorami rybek,materiał na stery itd. kupiłem w różnych sklepach. Na allegro też można wszystko dostać nawet za nie duże pieniądze. Wiadomoże nie odrazu jak i z pianki wyjdzie ideał. Troszkę prób trzeba wykonać nad wodą i obserwować jak się porusza,jakie ruchy wykonuję i jak głęboko schodzi. Jest to fajna sprawa i dużo uczy. Polecam popytać znajomych aby pokazał na początek jak sam robi. Może któryś z kolegów ma taki filmik i wstawi na stronkę ? Pozdrawiam.

(2010/08/18 09:22)

kobikobi1

dAREK DAM CI JEDNĄ DOBRA RADĘ.zACZOLEŚ STRUGAĆ Z LIPY I UŻYWAJ LIPY DALEJ NIE BAW SIĘ W ŻADNE PIANKI.a JAK NIE MASZ DOSTĘPU DO LIPY DAJ CYNK ZALATWIĘ CI BEZ PROBLEMU.
pOZDRAWIAM    kobi. (2010/08/18 11:04)