Jak zostać strażnikiem PSR?

/ 45 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy..
pojawiło sie wcześniej pare tematów dotyczących tego jak zostać społecznym strażnikiem rybackim, mnie bardziej interesuję jak należec do państwowej straży rybackiej.
jakie trzeba spełniać kryteria by zostać strażnikiem PSR?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik57785


-Uregulowany stosunek do służby wojskowej

-Niekaralność

-Wykształcenie conajmniej średnie

-Obywatelstwo polskie

-Nienaganna opinia

Podanie do Komendanta PSR w danym rejonie.

(2011/02/02 12:16)

jurek


Dodam jeszcze Maćku , że prawo jazdy jest obowiązkowe i też mile widziane ----- uprawnienia na środki pływające , te powyżej 10 KW ---------- pozdrawiam .
(2011/02/02 12:41)

u?ytkownik57785


Dodam jeszcze Maćku , że prawo jazdy jest obowiązkowe i też mile widziane ----- uprawnienia na środki pływające , te powyżej 10 KW ---------- pozdrawiam .



No tak tak... Mile widziane, są tez umiejętności samoobrony oraz sportów walki. Ale to juz w szczegółach dot. angażu u poszczególnych komendantów.

(2011/02/02 12:44)

jurek


Masz rację , większość pyta o takie sprawy .
(2011/02/02 12:55)

Elmiszello


Tak jak koledzy wcześniej wymieniali wymagania to ja jeszcze dodam że najlepiej mieć patent żeglarski lub zawodowy motorosterniczy  (2011/02/02 13:16)

kadab


no i jeszcze szybkie nogi gdy klusoli jest kilku (2011/02/02 13:27)

u?ytkownik8975


Przepraszam że zabieram głos- ja laik- w tak ważnym temacie. Ale niech mnie któryś z Panów uświadomi co to jest (patent zawodowy motorosterniczy ).  No dobra - wiem o co idzie - ale zawsze dobrze jest się pośmiać z najnowszych profesji.A jak mówi dobre przysłowie....Nie matura a chęć szczera.....Kto chce ten będzie..Pozdro  (2011/02/02 18:20)

u?ytkownik57785


Przepraszam że zabieram głos- ja laik- w tak ważnym temacie. Ale niech mnie któryś z Panów uświadomi co to jest (patent zawodowy motorosterniczy ).  No dobra - wiem o co idzie - ale zawsze dobrze jest się pośmiać z najnowszych profesji.A jak mówi dobre przysłowie....Nie matura a chęć szczera.....Kto chce ten będzie..Pozdro 




No kończysz Wyższą Szkołę Rybactwa Żeglugi Morskiej i Śródlądowej to możesz uzyskać patent starszego sternika oceanicznego na tankowce, kontenerowce, pasażerskie i rybackie :)))). Może to to, bo ja tez o zawodowych patentach sternika na małe jednostki nie słyszałem :) (2011/02/02 18:30)

u?ytkownik60775


no i jeszcze szybkie nogi gdy klusoli jest kilku

witam kolego _moim zdaniem uciekanie jest bezsęsu jak już byś był strażnikiem bo po co to się szkolić a potem uciekać ,wystarczy jakiś dobry GAZ i kładą się w błoto jak małże>pozdro

(2011/02/02 20:51)

krzychu64


no i jeszcze szybkie nogi gdy klusoli jest kilku

witam kolego _moim zdaniem uciekanie jest bezsęsu jak już byś był strażnikiem bo po co to się szkolić a potem uciekać ,wystarczy jakiś dobry GAZ i kładą się w błoto jak małże>pozdro


Bochniakas On mial na myśli gonienie kłusoli a nie uciekanie. Przdała by się jeszcze pyzdra do ich łapania by nie uciekli.:D

Pyzdra to taki przyrząd - trzy linki połączone pośrodku z obciążnikami na końcu. Kręcisz jak lassem rzucasz kłusolowi w nogi i jest spętany jak świnia do uboju. ( to tak dla rozluźnienia atmosfery)

Pzdr. (2011/02/02 21:02)

MaN90


no i jeszcze szybkie nogi gdy klusoli jest kilku

witam kolego _moim zdaniem uciekanie jest bezsęsu jak już byś był strażnikiem bo po co to się szkolić a potem uciekać ,wystarczy jakiś dobry GAZ i kładą się w błoto jak małże>pozdro


Bochniakas On mial na myśli gonienie kłusoli a nie uciekanie. Przdała by się jeszcze pyzdra do ich łapania by nie uciekli.:D

Pyzdra to taki przyrząd - trzy linki połączone pośrodku z obciążnikami na końcu. Kręcisz jak lassem rzucasz kłusolowi w nogi i jest spętany jak świnia do uboju. ( to tak dla rozluźnienia atmosfery)

Pzdr.

ja to bym ich prądem walił jak się da za te złodziejstwo ;), ja też chce dostać się do PSR ale muszę poczekać 5 lat aż mi papiery wyczyszczą przez młodzieńczą głupotę;/  (2011/02/03 08:50)

Sniper64


no i jeszcze szybkie nogi gdy klusoli jest kilku

witam kolego _moim zdaniem uciekanie jest bezsęsu jak już byś był strażnikiem bo po co to się szkolić a potem uciekać ,wystarczy jakiś dobry GAZ i kładą się w błoto jak małże>pozdro


Bochniakas On mial na myśli gonienie kłusoli a nie uciekanie. Przdała by się jeszcze pyzdra do ich łapania by nie uciekli.:D

Pyzdra to taki przyrząd - trzy linki połączone pośrodku z obciążnikami na końcu. Kręcisz jak lassem rzucasz kłusolowi w nogi i jest spętany jak świnia do uboju. ( to tak dla rozluźnienia atmosfery)

Pzdr.
Albo strzelba z siatką..:)) (2011/02/03 09:08)

krzychu64


no i jeszcze szybkie nogi gdy klusoli jest kilku

witam kolego _moim zdaniem uciekanie jest bezsęsu jak już byś był strażnikiem bo po co to się szkolić a potem uciekać ,wystarczy jakiś dobry GAZ i kładą się w błoto jak małże>pozdro


Bochniakas On mial na myśli gonienie kłusoli a nie uciekanie. Przdała by się jeszcze pyzdra do ich łapania by nie uciekli.:D

Pyzdra to taki przyrząd - trzy linki połączone pośrodku z obciążnikami na końcu. Kręcisz jak lassem rzucasz kłusolowi w nogi i jest spętany jak świnia do uboju. ( to tak dla rozluźnienia atmosfery)

Pzdr.
Albo strzelba z siatką..:))

Sniper mam coś dla ciebie.
Niedaleko mnie bo jakieś 5 km produkują takie siatki obezwładniające do AK 47
( kałacha). Gorzej by było z samą bronią bo kałacha tylko służby zmilitaryzowane mogą używać. A i ta nie ot tak sobie. (2011/02/03 10:08)

Sniper64


Dobrze znam to wszystko..:))  (2011/02/03 12:04)

Elmiszello


Jeżeli chodzi o ten patent to można go było uzyskać na kursach w Państwowej Straży Pożarnej na odpowiednim kursie lub też można go uzyskać na uzupełniających kursach WOPR. Różni się on tym że z takim papierkiem można podjąć pracę zawodową jako motorosternik a ze zwykłym patentem możemy tylko rekreacyjnie popływać motorówką. Kolego pawelek poczytaj sobie troszkę na stronach PSP lub WOPR  (2011/02/03 12:44)

u?ytkownik57785


Jeżeli chodzi o ten patent to można go było uzyskać na kursach w Państwowej Straży Pożarnej na odpowiednim kursie lub też można go uzyskać na uzupełniających kursach WOPR. Różni się on tym że z takim papierkiem można podjąć pracę zawodową jako motorosternik a ze zwykłym patentem możemy tylko rekreacyjnie popływać motorówką. Kolego pawelek poczytaj sobie troszkę na stronach PSP lub WOPR 




To się wszystko zgadza, ale zawodowy patent stermotorzysty wymagany jest od osób, które chcą prowadzić działalność gospodarczą związaną z pływaniem na jednostkach motorowodnych w celach zarobkowych, również na wodach śródlądowych. Ale patent zawodowego stermotorzysty nie jest warunkiem do przyjęcia w szeregi PSR, tak jak zawodowe prawo jazdy, czy zawodowy patent ratownika WOPR. Wystarczą uprawnienia amatorskie.

(2011/02/03 13:14)

arekde


No tak umiejętniości to PODSTAWA!

Tylko po co jak większość czasu będziesz spędzał przed kompem mądrując się?

Lepiej zapisz się do Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam wszyscy są lubiani i pio 50 zł za wyjazd biorą......

Dla maruderów...ja tam nie nalężę!

(2011/02/03 21:39)

Stypa63


A może ktoś napisze jak zostać społecznym strażnikiem rybackim?? Szukałem jakiegoś artykułu na ten temat, ale nic nie mogę znaleźć,

(2011/02/03 22:22)

u?ytkownik60775


no i jeszcze szybkie nogi gdy klusoli jest kilku

witam kolego _moim zdaniem uciekanie jest bezsęsu jak już byś był strażnikiem bo po co to się szkolić a potem uciekać ,wystarczy jakiś dobry GAZ i kładą się w błoto jak małże>pozdro


Bochniakas On mial na myśli gonienie kłusoli a nie uciekanie. Przdała by się jeszcze pyzdra do ich łapania by nie uciekli.:D

Pyzdra to taki przyrząd - trzy linki połączone pośrodku z obciążnikami na końcu. Kręcisz jak lassem rzucasz kłusolowi w nogi i jest spętany jak świnia do uboju. ( to tak dla rozluźnienia atmosfery)

Pzdr.
Albo strzelba z siatką..:))


no no no strzelba z siadką ,to naprawde musi efektownie wyglądać,troche ci zazdroszcze takiego sprzętu ale trzeba tępić kłusownictwo bo to w niektorych rejonach jest prawdziwą plagą>serdecznie pozdrawiam (2011/02/03 23:25)

u?ytkownik8975


Kolego Stypa w Twoim własnym kole na pewno funkcjonuje S S R. Wystarczy popytać Kolegów z zarządu a na pewni udzielą wystarczających informacji.Na pewno spełniasz wszystkie kryteria pozwalające na przystąpienie do S S R.Powodzenia i pozdro. (2011/02/04 17:10)

Sniper64


A może ktoś napisze jak zostać społecznym strażnikiem rybackim?? Szukałem jakiegoś artykułu na ten temat, ale nic nie mogę znaleźć


Tutaj możesz troch poczytać i pooglądać:)
http://home.rybieoko.pl/ssryb/Pradnia/index.html (2011/02/04 17:33)

Stypa63


No i już wszystko wiem, więc będzie trzeba się zastanowić czy starczy czasu na następne obowiązki które idą za przystąpieniem do SSR. Ale mogło by być ciekawie :) (2011/02/04 20:25)

radekszumocki


Straznikiem SSR moze byc osoba ktora
-

jest obywatelem polskim
ukonczyla 18 lat
ma pelna zdolnosc do czynnosci prawnych
korzysta w pelni z praw publicznych
posiada stan zdrowia pozwalajacy na wykonywanie czynnosci straznika

jest czlonkiem PZW
Dodatkowo u mnie kandydat na straznika ssr przechodzi 2 do 3 miesiczny okres kandydacki jezeli po tym okresie stwierdze ze nadaje sie do wykonywania czynnosci kontrolno prewencyjnych dostaje ligitymacje blache i do roboty.POWODZENIA. (2011/02/05 06:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

zbynio5o


NO WŁASNIE !   I do roboty !
Bo ja od 15 lat nie spotkałem strażnika nad jeziorem (Pzw 244h) na którym wędkuje.
Za to na forach wędkarskich,  od rana do wieczora  niektórzy strażnicy nieżle sie udzielają
w kwesti porad i regulaminów.
I tu moje pytanie :
Co należy do obowiązków strażnika ssr ? (nie chodzi mi o jego prawa).
Ile kontroli, patroli itp. musi wykonać np. w miesiącu ?
Czy poprostu nic nie musi.
Pozdrawiam wszystkich aktywnych STRAŻNIKÓW ssr. (2011/02/05 14:43)

zbynio5o


Sorry! Raz widziałem strażnika. Razem wędkowaliśmy obok siebie.
Podczas lużnej rozmowy pochwalił sie blachą .  I tyle... go widziałem.:) (2011/02/05 14:58)