Jak zorganizować zawody spinningowe ?

/ 9 odpowiedzi
Witam serdecznie szanowną brać wędkarską!
Mamy zamiar zorganizować zakładowe spinningowe zawody wędkarskie.
Nie mamy jeszcze doświadczenia i chcielibyśmy dowiedzieć się jak przebiegają tego rodzaju imprezy. Na co zwrócić uwagę?
news34


zwróć uwage na bezpieczeństwo,pozwolenie od dzierzawcy wody,i bawcie sie

pozdrawiam

(2011/04/19 22:41)

gruby1-g3


Witam. Zacznijmy od tego czy będą to zawody na żywej rybie czy też regulaminowe tzn do 2 wymiarowych ryb? Opcja 2 jest prosta ; odkąd- dokąd łowimy , i jaki wymiar (tzn np większy niż w regulaminie), ile godzin ,3 sędziów w tym główny, bezpieczeństwo oczywiście podstawą, nagrody, jakie ryby wchodzą w grę (wiadomo drapieżne), ale lepiej wyjaśnić. To tak pokrótce. I połamania oczywiście na rybie. Pozdrawiam (2011/04/20 08:21)

lorak


Witam. Zacznijmy od tego czy będą to zawody na żywej rybie czy też regulaminowe tzn do 2 wymiarowych ryb? Opcja 2 jest prosta ; odkąd- dokąd łowimy , i jaki wymiar (tzn np większy niż w regulaminie), ile godzin ,3 sędziów w tym główny, bezpieczeństwo oczywiście podstawą, nagrody, jakie ryby wchodzą w grę (wiadomo drapieżne), ale lepiej wyjaśnić. To tak pokrótce. I połamania oczywiście na rybie. PozdrawiamZgadzam się, że ta druga opcja będzie lepsza, ale do dyspozycji będziemy mieli tylko jednego sędziego i to może być utrudnieniem. Druga sprawa: jak klasyfikować ryby? według rozmiaru i wagi sum byłby najwyżej punktowany, a dużego (40cm) okonia jak punktować? Może jestem upierdliwy, ale takie otrzymuję pytania od uczestników.
Zawody planujemy w rzece przy moście (I sektor na jednym brzegu, drugi na drugim, po 2 godzinach zamiana) na odcinku 500m lub na starorzeczu Warty.
Jeżeli będą w rzece, to akurat na tym odcinku można zabrać tylko jednego szczupaka, wymiar ochronny to 50cm. Następna sprawa: czy boleń i kleń wchodzą w grę? To przecież drapieżniki. (2011/04/21 15:44)

gusto


ryby punktowane w zawodach i ich punktacja:
głowacica,sum-za wymiar regulaminowy-700pkt.
                     za każdy dodatkowy cm.-70pkt.
szczupak,sandacz-za wymiar regulaminowy-500pkt.
                         za każdy dodatkowy cm.-50pkt.
brzana,boleń-za wymiar regulaminowy- 400pkt.
                  za każdy dodatkowy cm-40pkt.
jaż,kleń-za wymiar regulaminowy-150pkt.
           za każdy cm -35pkt.
okoń-za wymiar regulaminowy-50pkt.
        za każdy dodatkowy  cm   -20pkt.
                
ryba poniżej wymiaru nie jest kfalifikowana do zawodów.

powodzenia i czekamy na relacje (2011/04/21 16:23)

Samotnik


 Takie zawody to fajna sprawa .  Popieram w 100% .  Jeśli to mają być wasze zawody  /  zakładowe  / to ja osobiście myślę  że im mniej komplikacji  tym lepiej dla wszystkich zawodników . Regulamin prosty i zrozumieły to podstawa dobrej zabawy . Bezpieczeńztwo to pierwsza ważna  sprawa a co do reszty możecie się wszyscy dogadać . Życzę udanych łowów i przedniej zabawy .    Pozdrawiam. (2011/04/21 18:03)

slawomir66


Witam. Chcąc miec pewność, że dobrze przygotujesz zawody odsyłam do poniższego linku. Są tu regulaminy zawodów które opisują wszystko co i jak zrobić zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego. Pozdrawiam i udanych zawodów:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/4/wiadomosci/29812/pliki/iiiregulamin_zawodow_wedkarskich.pdf (2011/04/21 18:39)

lorak


Wielkie dzięki wszystkim forumowiczom za cenne uwagi i spostrzeżenia.
Pozdrawiam i jak tylko będę mógł zdam relację z przebiegu zawodów.
Pozdrawia i połamania kija, byle nie na kolanie. (2011/04/21 21:20)

Manolo8


Pamiętaj że jako organizator zawodów musisz powiadomić o nich właściciela wody (np gminę, PZW), zabezpieczyć teren zawodów, czyli wcześniej umieścić informację o czasie i  miejscu zawodów ( min 24 godziny), aby uniknąć nie potrzebnych sprzeczek z innymi użytkownikami wody. Jeżeli masz licencjonowanego sędziego to już jego zmartwienie aby zawody odbyły się zgodnie z zasadami organizowania wędkarskiego sportu kwalifikowanego oraz RAPR. Miłej zabawy. (2011/04/21 21:50)

lorak


Pamiętaj że jako organizator zawodów musisz powiadomić o nich właściciela wody (np gminę, PZW), zabezpieczyć teren zawodów, czyli wcześniej umieścić informację o czasie i  miejscu zawodów ( min 24 godziny), aby uniknąć nie potrzebnych sprzeczek z innymi użytkownikami wody. Jeżeli masz licencjonowanego sędziego to już jego zmartwienie aby zawody odbyły się zgodnie z zasadami organizowania wędkarskiego sportu kwalifikowanego oraz RAPR. Miłej zabawy.

Oczywiście, tabliczki będą
dzień wcześniej przy wybranym łowisku, ale niestety licencjonowanego sędziego nie będziemy mieli. Mam nadzieję, że mimo to poradzimy sobie.
Dzięki serdeczne za cenne uwagi. Połamania... (2011/04/23 08:39)