Jak zmusić właściciela do zbudowania przepławki ?

/ 11 odpowiedzi
Witam . Koledzy mieszkam niedaleko rzeki Łeby a całkiem blisko mam odnoge Łeby . Rzeka jest piekna malownicza czysta niestety uboga wrybe. Kiedyś eldorado trociowe (naturalne tarliska). Bieda z rybą spowodowana jest odcięciem od łeby( zarybianej ) stawami hodowlanymi. Brak przepławki sprawia ze ani troć ani pstrąg lipień.... nie wchodzi. Jak zmusić właściciela do zbudowania przepławki??? Gdzie udeżyć!!! Prosze o pomoc.
raku-m


Gratuluje waszej interwencji dobrze wiedzieć ze można wygrać. Jednak prosze o pomoc na "wendkuje"  (2012/02/29 09:08)

Artur z Ketrzyna


Składasz do instytutu ochrony przyrody jak i budownictwa. Zawiadomienie że dana budowla nie spełnia wymogów ustawowych i działa na szkodę środowiska. Organizujesz pikietę, zapraszasz TV. Jeśli to wody twego koła to też tam porusz ten problem. Bo jeśli to jego woda to może żądać od użytkownika jego wody zastosowania się do wymogów prawnych i budowy przepławki. W innym, razie będzie bulił (co roku) im spore odszkodowania za straty jakie przylosi ta budowla dla właściciela wody. (2012/02/29 09:55)

Romuald55


Niestety,nie ma na to siły.Polska jest krajem gdzie wymiar sprawiedliwości jest ślamazarny a prawo jest tylko na papierze. (2012/02/29 10:50)

raku-m


W kole nie raz był poruszany temat przepławki jednak nic z tym nie zrobili??? Trzeba gdzieś dalej, spróbuje jak napisał Artur i poszukam adresu w necie. (2012/02/29 12:36)

bobus86


Witam . Koledzy mieszkam niedaleko rzeki Łeby a całkiem blisko mam odnoge Łeby . Rzeka jest piekna malownicza czysta niestety uboga wrybe. Kiedyś eldorado trociowe (naturalne tarliska). Bieda z rybą spowodowana jest odcięciem od łeby( zarybianej ) stawami hodowlanymi. Brak przepławki sprawia ze ani troć ani pstrąg lipień.... nie wchodzi. Jak zmusić właściciela do zbudowania przepławki??? Gdzie udeżyć!!! Prosze o pomoc.



mam identyczny problem jak ty tylko u mnie przeszkada jest elektrownia.og glownego koryta jest zrobiony kanal na ktorego srodku stoi ta posrana elektrownia.jest rowniez w tym miejscu na glownym korycie tama ktora jest praktycznie caly rok zamknieta.tama szanowny wlasciciel reguluje poziom wody w elektrowni.no i jak ma ryba isc na tarlo?wszystko co przyjdzie zatrzymuje sie przed zamknieta tama a tam rzez w bialy dzien chmara wedkarzy i bicie ryby lepiej to idzie niz na prad.co roku tony ryby ida na pozarcie.a pan wlasciciel podobno dostal nakaz zrobienia przeplawki jaka powinna byc ale gdzie tam .kiedys nie mial pozwolenia na to by elektrownia chodzila od wiosny znowu idzie pelna para i gdzie jest sprawiedliwosc?co chwile to jest zglaszane chodza komisje ale wszystko przepada.znajomosci i tyle

(2012/02/29 16:24)

Artur z Ketrzyna




mam identyczny problem jak ty tylko u mnie przeszkada jest elektrownia.og glownego koryta jest zrobiony kanal na ktorego srodku stoi ta posrana elektrownia.jest rowniez w tym miejscu na glownym korycie tama ktora jest praktycznie caly rok zamknieta.tama szanowny wlasciciel reguluje poziom wody w elektrowni.no i jak ma ryba isc na tarlo?wszystko co przyjdzie zatrzymuje sie przed zamknieta tama a tam rzez w bialy dzien chmara wedkarzy i bicie ryby lepiej to idzie niz na prad.co roku tony ryby ida na pozarcie.a pan wlasciciel podobno dostal nakaz zrobienia przeplawki jaka powinna byc ale gdzie tam .kiedys nie mial pozwolenia na to by elektrownia chodzila od wiosny znowu idzie pelna para i gdzie jest sprawiedliwosc?co chwile to jest zglaszane chodza komisje ale wszystko przepada.znajomosci i tyle



Miał nakaz, to super. Nie stosuje się do niego? To zgłosić to do organu który ten nakaz wystawił. Oczywiście na piśmie. To jeszcze, gościu straci zezwolenie na korzystanie z wody. I będzie musiał interes zamknąć. Najgorsze jest w takich przypadkach wyegzekwować by właściciel takiego ustrojstwa dostał nakaz postawienia przepławki. Wyegzekwowanie by się zastosował do nakazu, to już tylko kwestia czasu i uporu zainteresowanych osób. (2012/03/01 19:04)

raku-m


Koledzy tak im wszystkim zależy siedzą na swoich tłustych dupskach i nic!!!! wysłałem meile do kilku organów i zero odp     :    Ośrodek Ochrony Wód
Ośrodek Ochrony Przyrody i KrajobrazuZakład Polityki Ekologicznej (2012/03/04 13:14)

Pitbul


Gratuluje waszej interwencji dobrze wiedzieć ze można wygrać. Jednak prosze o pomoc na "wendkuje" 


Na czym ta pomoc miałaby polegać?
To Ty i Twoje Koło jesteście blisko tej wody. Do Was należy działanie.
W podanym linku ( http://grodzkie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=175&mode=thread&order=0&thold=0 ) masz jasno podane jak można takie sprawy załatwić:"Dnia 4 sirpnia 2010 roku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w efekcie pisemnego wniosku Prezesa Koła PZW Grodzkie dokonał kontroli, która oprócz wielu nieprawidłowości formalnych, wykazała naruszenie najważniejszego obowiązku z punktu widzenia interesów wędkarzy - zapewnienie przepływu w rzece poniżej jazu piętrzącego."

Powodzenia i napisz jak poszło.
T. (2012/03/05 23:55)

raku-m


Wiem kolego oni(panowie z koła) nie widzą problemu:( tylko my cierpimy. Napisałem kilka meil i nic zero odzewu trzeba żale przelać na papier!!! I powysyłać. (2012/03/06 21:35)

mastifff


Najgorsze jest to, ż uderzyć to można głową w mur a sprawy tego typu mogą trwać latami..niszcząc pracę , dbałość i dobytek wszystkich wędkarzy.

No a znam sie na tym najlepiej.

 

 

(2012/03/06 21:55)