Jak zmontować zestaw włosowy?

/ 6 odpowiedzi
Zamiast kupować zestaw włosowy za 8zł chciałbym sam zrobić. Mam żyłki przeróżne, haczyki. Czy na karpia, amura lepiej dać żyłkę czy plecionkę? Co dać na koniec po nabiciu kuku, w zestawach są takie plastikowe blokady.
u?ytkownik51314


Cześć. Też próbuje zawiązać zestaw z włosem, również na kukurydzę.
Ja proponuje plecionkę bo będzie trzymała lepiej przynętę, zwykła żyłka przetnie kukurydze z łatwością.
Problem polega na tej blokadzie. Jak będziesz miał coś sprawdzonego, nie koniecznie kupne to pisz:)

Jak wiazać przypon karpiowy - filmik: http://www.youtube.com/watch?v=W8_ehaty_bo (2012/07/27 14:48)

u?ytkownik120782


Cześć. Też próbuje zawiązać zestaw z włosem, również na kukurydzę.
Ja proponuje plecionkę bo będzie trzymała lepiej przynętę, zwykła żyłka przetnie kukurydze z łatwością.
Problem polega na tej blokadzie. Jak będziesz miał coś sprawdzonego, nie koniecznie kupne to pisz:)

Jak wiazać przypon karpiowy - filmik: http://www.youtube.com/watch?v=W8_ehaty_bo


weź kuleczkę ołowiu w kombinerki pozgniataj i "ulep" coś podobnego do stopera na kulki ja tak robiłem tylko pamiętaj żeby zrobić rowek na środku w tedy nie spadnie przynęta.  (2012/07/27 14:50)

kamilxd89


Ja stosowałem i wyciągałem karpie
Na haczyk nr 6 najlepiej Wziąść drut
Obedrzęć ja z skorki tego plastiku co ochrania .
tu zdjęcie drutu : http://www.antidotum.sote.pl/product/image/3470/braz-drut.jpg w plastiku.
Potem wziąść Haczyk i owinąć 3-4razy zalezy ile mamy tego drutu i poprowadzić go tak aby był z tyłu haczyka potem jeśli chcesz łowic na kukurydze / kulki proteinowe to zakładasz na nasz drut a na końcu jak załozysz robisz kuleczke z tego drutu co ci został taki jak by węzełek zeby hamował przy rzucie Kulke Proteinowa lub Kukurydze ja tak stosowałem metode włos i działała 10-20minut roboty a efekty sa . Jak zle wytlumaczylem to poszukaj na internecie tez jest lepiej opisany sposob z drutu . (2012/07/27 14:50)

Bernard51


Jakie stoperki zastosowac do zestawu wlosowego ?- jak koledzy pisza sa w sprzedarzy za grosze plastykowe w każdym sklepie ale jak mlodzi nie macie przy sobie to lodyzki zielonej trawy proponuje do kukurydzy i nozyczki male do obciecia. Trawy tez mozna wykorzystac nie majac stoperków, moze byc grubsza nic wiazac supelki po obu stronach, lub gumka recepturka tez obciac nozyczkami po zaciagnieciu. Polamania!! (2012/07/28 06:46)

kubarybnik


Recepturka to świetny pomysł ,nawet starsi (bardziej doświadczeni) karpiarze czasami ją stosują .Będąc kiedyś w sklepie wędkarskim widziałem jak pewien pan robił zestaw włosowy z kulką zakończoną recepturką ,ja wtedy nie wiedząc co to jest zapytałem go a on dał mi swój zestaw:)).Do dziś od czasu do czasu stosuję gumkę ,lecz podane wyżej przykłady też się sprawdzają .Pzdr Kuba. (2012/08/02 09:58)