Jak zmodyfikować położenie kotwicy w woblerze ?

/ 4 odpowiedzi
Witam. Jakis czas temu zakupiłem smużaki nieznanej marki, dosyć tanie bo po 5 zł od szt. Jeden z nich okazał się fenomenalny, klenie waliły w niego jak szalone. Niestety polowa bran była nie do zacięcia gdyż kotwica, a raczej mała kotwiczka jest umiejscowiona dokładnie pośrodku smuzaczka tuz przy sterze. Duzo bran było pustych bo ciężko było zaciac rybe z kotwica w takim miejscu. Zdecydowanie inaczej byłoby gdyby kotwiczka była umiejscowiona z tylu woblera, przy "ogonku". Doszlem do wniosku by zalozyc wieksza kotwice, co miało rozwiazac problem pustych zaciec, lecz wieksza, a co za tym idzie ciezsza i bardziej widoczna kotwica, troszkę przyćmiły smużenie woblera i klenie już niechętnie uderzaly w przynete. Czy waszym zdaniem można jakos rozwiazac ten problem? zależy mi żeby szybko uzyskac odpowiedz, gdyż w niedziele mam zaowdy okręgowe w spinningu i chciałbym mieć dobrze skompletowane przynęty. Może drugie koleczko lacznikowe byłoby dobrym pomyslec, kotwiczka wisiała by nieco nizej i lepiej by się zacinalo? tylko czy to nie zakloci pracy przynęty??? proszę o w miare szybka odpowiedz, jest to dla mne bardzoe ważne. Z góry dziekjuje za wszelkie wpisy.
JOPEK1971


Skręć oczko z drutu,wywierć lub nakłuj igłą miejsce w które wkręcisz oczko na np. cyjanopan i po sprawie. (2015/08/12 16:02)

halski021


Wg mnie zmieniając położenie kotwicy zmienisz pracę woblera ,prawdopodobnie na gorszą . Wyjęty co drugi przy częstych braniach , to i tak chyba lepiej , aniżeli brak brań . (2015/08/12 20:57)

kaban


Przydałoby się zdjęcie woblerka ale popieram zdanie kolegi @Jopek1971. (2015/08/12 21:17)

Artur z Ketrzyna


Na gwałt nie znajdziesz tu odpowiedzi. Ponieważ każdy wobler inaczej reaguje na różne zmiany.
dodatkowe kółeczko łącznikowe czy też takie z drutu, w kształcie ósemki. Często pomaga, ale nie musi
Co do przełożenia mocowania kotwiczki, może pomóc zacięciom, ale za to zmieni prace wobka. Oczywiście nie polecam wklejania za pomocą cyjanopany "super glu" Duże lepiej się w tym temacie sprawdzają kleje 2 składowe jak poxipol itd. Im dłuższy zrobisz gwint z drutu na oczku tym lepiej się będzie trzymać korpusu.

Takie rzeczy musisz nad woda sprawdzić.
Jeśli mas klasyczne zamontowanie kotwiczki. Czyli wystaje uszko. To możesz odciąż pierwszy brzeg od steru i i zapiąć o drugą część lekko całość odginając ku tyłowi. Możliwe że to pomoże, z tym że nie wiem jak mocne będzie połączenie tego oczka, bo nie wiem jak jest prowadzony stelaż.
Jak mówi Kaban, bardzo przydało by się zdjęcie.
(2015/08/12 21:58)