Jak złowićć suma?

/ 3 odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanko jeżdżę kilka lat na rybki, a od czterech lat na Odrę.  Moim marzeniem jest złapać suma nie musi być ogromny  jakiś 10kg, zawsze łapie na grunt, na rasówki, wątrobe drobiową , trupka ukleje i nic, może ktoś mi podpowie co mam zrobić żebym go złapał. Myślałem też o spinningu, ale nie wiem jakie woblerki  ani o jakiej porze łapać proszę o porady pozdrawiam.

Spin-men

Nie tu nie ma znaczenia czy spining czy żywiec
Ja powiem tak szukaj miejsca głębokiego w ciemnym miejscu .
Załóż żywca takiego z 20-25cm(karaś,,leszcz) i wyrzut od brzegu z 20m . (2010/04/22 15:39)

użytkownik35088

Żadnego głębokiego miejsca. Tak czy owak musisz czekać do lipca bo wcześniej jest zakaz no chyba że chcesz łowić w Odrze powyżej zapory we Włocławku gdzie sezon można rozpocząć miesiąc wcześniej. Po pierwsze to musisz wiedzieć że sum to nocny łowca dlatego najlepiej żeruje nocą a także o zmroku i o świcie. Wtedy szukaj sumów w miejscach dość płytkich takich do 2 może 3 metrów. Wszędzie tam posyłaj zestawy gdzie spodziewać się można drobnicy albo ślimaków małży itp. Generalnie tam gdzie drobnica tam i sum nocą podąża. Co innego dniem. Wtedy wąsaty siedzi ukryty w najgłębszych partiach wody i zacienionych tak jak napisał przedmówca. (2010/04/22 17:04)

użytkownik35088

Tak poza tym to suma najlepiej "złapać" za ogon:) (2010/04/22 17:05)