Zaloguj się do konta

Jak złowić suma

utworzono: 2019/06/09 23:00
Krykit

Witam chciałbym się dowiedzieć jak i na co najlepiej łowić sumy, piszę ten temat dzisiaj, ponieważ około 21. 00 byłem porzucac za okoniem a tu nagle pojawiły się ogromne pola z bąblami nagle cała drobnica zaczęła wariować, a kaczki jak to zobaczyły to momentalnie dały nogę. Dodam jeszcze że jest tam bardzo płytko a z tego co mi wiadomo sum na zer wypływa na plytsze wody był to mega widok i w weekend spróbuję dorwać ten okaz ale chciałbym zasięgnąć więcej porad. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! [2019-06-09 23:00]

Smolik

Nie mam dużego doświadczenia w łowienia sumów, ale z tego co wiem, to łowi się go na rosówki (może być pęczek rosówek), wątrobę, na żywca oraz na spinning. Złowiony przeze mnie nieduży sum wziął na przykład na dużą błystkę obrotową. Jednym słowem - masz spory wybór. Pozdrawiam i powodzenia. Napisz za jakiś czas jak tam "polowanie na grubego zwierza"? [2019-06-09 23:10]

Jakub Woś

Najwięcej w mojej okolicy łowi się na żywca na karasie srebrzyste około 1kg (ale jak wiadomo ryba stosowana na żywca musi być z tego samego łowiska, a czasem karasia tam nie ma i trzeba posiłkować sie czymś innym).. Biorą też na pęczek rosówek, pijawek, wątrobę. Na spina na wahadła, pękate woblery. Józef Pojedyniec robi fajne sumowe wobki. [2019-06-09 23:24]