Zaloguj się do konta

Jak złowić lina-porady

utworzono: 2014/06/20 21:24
Lukasz254

WitamOstatnio zainteresowałem się Linami chciałbym złowić jakiegoś ale mało o nich wiem.Dlatego mam do was pytania-na jaką przynętę najlepiej łowić Linki?-czym najlepiej zanęcić łowisko?-jak przygotować sobie stanowisko?Oraz kiedy zacinać bo z tego co wiem Lin jest ostrożną rybą.Chciałbym poznać wasze opinie oraz doświadczenia z tą rybą.Za odpowiedzi z góry dziękuje. [2014-06-20 21:24]

darek-salamon

WitamOstatnio zainteresowałem się Linami chciałbym złowić jakiegoś ale mało o nich wiem.Dlatego mam do was pytania-na jaką przynętę najlepiej łowić Linki?-czym najlepiej zanęcić łowisko?-jak przygotować sobie stanowisko?Oraz kiedy zacinać bo z tego co wiem Lin jest ostrożną rybą.Chciałbym poznać wasze opinie oraz doświadczenia z tą rybą.Za odpowiedzi z góry dziękuje.

    Poszukaj sobie watku nie brakuje ich tutaj na forum .Po co pisać jeszcze raz o czymś co dawno istnieje:-)  [2014-06-20 21:35]

Lukasz254

Wiem że pewnie jakieś są ale chcę się dowiedzieć czegoś nowego bo przecież ilu wędkarzy tyle metod, każdy ma swoje sposoby ale chcę się dowiedzieć jakie są najskuteczniejsze. [2014-06-20 21:37]

Wiem że pewnie jakieś są ale chcę się dowiedzieć czegoś nowego bo przecież ilu wędkarzy tyle metod, każdy ma swoje sposoby ale chcę się dowiedzieć jakie są najskuteczniejsze.




Na forum jest tyle tego, że głowa mała.
[2014-06-20 21:42]

Znajdź odpowiednią miejscówkę najlepiej płytka i najbardziej nasłonecznioną. Nęć przez kilka dni kuku i posiekanymi gnojakami,na hak zakładaj co chcesz moje bronie na lina to skórka od chleba,kukurydza konserwowa jak i gotowana,gnojaczki i rosowy robal. [2014-06-20 21:47]

Lukasz254

Dzięki za info z pewnością mi się przyda. [2014-06-20 21:57]

Artur z Ketrzyna

WitamOstatnio zainteresowałem się Linami chciałbym złowić jakiegoś ale mało o nich wiem.Dlatego mam do was pytania-na jaką przynętę najlepiej łowić Linki?-czym najlepiej zanęcić łowisko?-jak przygotować sobie stanowisko?Oraz kiedy zacinać bo z tego co wiem Lin jest ostrożną rybą.Chciałbym poznać wasze opinie oraz doświadczenia z tą rybą.Za odpowiedzi z góry dziękuje.

gdzie szukać?
blisko brzegu w zielsku, głębokość ok1 m. (płytkie zatoki)
zanęty?
można kupne na lina, jak i kukurydza konserwowa, kostka ziemniaczana (nie tłuc! to mają być kawałeczki nie piure!), makaron kolanka lub muszelki.
przynęta?;
 rosówka, czerwony robak, pęczek dzikunów, kukurydza konserwowa, makaron i kostka ziemniaka.
Co do zacinania, wszytko zależy jak bierze. Najpewniejsze jak już odpływa z przynęta. Jeśli się bawi, to czekać aż będzie odpływał lub inny zdecydowany sygnał...
Jak przygotować stanowisko, tak by było oczko miedzy zielskiem i możliwość przyholowania rybki.
[2014-06-20 22:44]

Artur z Ketrzyna

Tu masz dobry artykuł;
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,lin-z-gruntu-dla-poczatkujacych,76233
[2014-06-20 22:45]

pakul1206

Jak złowić lina ? najlepiej na wędkę, prądem i sieciom nie polecam :) Jest tyle tego na forum że po przeczytaniu wszystkich wątków stwierdzisz że prawie na wszystko, nic nowego zakładając nowy wątek się nie dowiesz, połamania :) [2014-06-20 22:57]

unix

Siedzieć  cicho po zarzuceniu zestawu, nie łazić po patykach nie gadać z sąsiadem... Lin jest płochliwy i bardzo ostrożny.  Ja łowię liny około 3-5 metrów od brzegu na głębokości nie przekraczającej metra. Woda w miarę przejrzysta więc gwałtowne ruchy także nie są wskazane.
[2014-06-21 06:08]