Zaloguj się do konta

Jak złowić lina w stawie?

utworzono: 2014/06/16 15:30
bream

 siema,mam pytanie.Chciałbym złowić lina u nas na stawie ale problem jest taki że nikt w tym roku nie złowił żadnej,nawet najmniejszej sztuki.Macie jakies doświadczenia z tą rybą?jak go złowić w tym okresie i na jaka przynete?wspomnę że karpie biora teraz ładnie,za to z lina teraz nic :/

[2014-06-16 15:30]

SVT

 siema,mam pytanie.Chciałbym złowić lina u nas na stawie ale problem jest taki że nikt w tym roku nie złowił żadnej,nawet najmniejszej sztuki.Macie jakies doświadczenia z tą rybą?jak go złowić w tym okresie i na jaka przynete?wspomnę że karpie biora teraz ładnie,za to z lina teraz nic :/


Pozwól sobie na przedstawienie tarła dla Lina, zależnie od klimatu i regionu polski. Lin może już jest w trakcie tarła, co nie musi być widoczne, ponieważ karpi jest zbyt dużo w zbiorniku. [2014-06-16 15:38]

U mnie lin sie teraz trze nie wiem jak u ciebie. Może kilkudniowe nęcenie kukurydzą i zanętą z posiekanymi robakami pomoże i złapać lina, Przynęty rasowy robal ,kukurydza to u mnie sprawdza się najczęściej,jeżeli rano i wieczorem nie masz brań spróbuj nocą. [2014-06-16 15:39]

matchless

Jak jest i bierze to można go złowić bez problemu i na wszystko. Gorzej, kiedy chcemy go złowić a od dawna nikt go na oczy nie widział. Najprościej, jeśli to jakiś stawek/zbiornik niedaleko miejsca Twojego zamieszkania, zanęcić regularnie przez 3-4 dni, dobrze nawet przez tydzień.
Miejsce wybrał bym na chwilę obecną płytkie, takie do metra głębokości, blisko brzegu, w trzcinowisku, zarośnięte i muliste. Nęć lekko, nie wrzucaj dużych, ciężkich kul zanętowych - to błąd. Łowiska linowe mają to do siebie, że najczęściej są mocno zamulone i ciężka zanęta wbija się w tą warstwę i w niej grzęźnie. Lepiej położyć niewielki dywan rozłożony na 1m2.
Jak zanęcić? Dużo ciętego czerwonego robaka, garść białego, kukurydza z groszkiem. Codziennie podsypać robakiem i ziarnem natomiast przy łowieniu rzucić 2-3 delikatnie ulepione kulki zanęty z gliną rozpraszającą, tak, żeby utworzyła fajny dywan. Wrzucić niewielką już ilość robaczka plus kukurydzy i łowić. Wiadomo - jak zwykle - każde łowisko jest inne a warunki się ciągle zmieniają. Podałem Ci mój sposób, który rewelacyjnie sprawdza mi się w tym sezonie. Jeśli złowisz tego lina, wypuść go z powrotem do wody, na pewno sprawi Ci to dużą radość.


[2014-06-17 08:15]

limakryba

U mnie w stawie lin wytarł sie już jakiś tydzień temu i ładnie żeruje
[2014-06-17 09:35]

Jakub Woś

W weekend byłem na dwóch zupełnie różnych zbiornikach na obydwu trwa tarło lina. Wtedy ciężko go złowić.
[2014-06-17 10:45]