Jak złowić liny, karasie?

/ 12 odpowiedzi
Jakieś 3 km odemnie jest jeziorko ma około jakieś 3 hektary. Srędnia głebokośc to z 3 m na sroku na brzgach 1.5 cos takiego. sa tam karpie amury liny karasie okonie it i ryby drapieżne. ale mnie interseują liny i karasie.Na dnie dalej nie ma bardzo zaczepów. I nie weim jaką metodą łowić bo łowilem dziś na spławik i grunt a potem na dwa grunty i nic nie brałoo przez 6 godzin nie nie złowiłem .Węscie mi podajcie na co lowic i jaka metodą czy dalkeko rzuca czy jak priska..
psiokmok


ja polecam na koszyczek na czerwonego z zanętą uniwersalną.rzucaj daleko od brzegu.to najlepsza metoda na karasia srebrzystego. (2013/07/02 21:16)

kuba12345335


napewno sproboje lowilem podobna metoda tylko na kukurydze thxx (2013/07/02 21:42)

catrinna


Musisz dobrze podnęcić lwisko.. " Bez nęcenia nie ma łowienia"..

Nęci się różnego rodzaju zanętami, ziarnami, pelletem.. ;-)

 

(2013/07/02 22:56)

saviano


Jest zanęta "Dragona Karaś Lin". Do zanęty dodać kukurydzę. Proponuję znaleść dołek jakiś, ale raczej bliżej trzcin. Łapać na kukurydzę i/lub rosówki. Kiedyś w taki sposób łapałem i nigdy o kiju nie wróciłem (co prawda bez zanęty, bo było to z 12 lat temu, ale garść kukurydzy co jakiś czas lądowała w wodzie). Łapałem wtedy na spławik.
pozdro (2013/07/03 07:56)

MCSlawek


Witam,
Powiem Ci jaka jest najlepsza metoda spławikowa na ten typ ryb.
Otóż nęcenie codziennie w miejscu w którym zasiadasz kukurydzą twardą(pastewną) gotowaną lub parzoną.I łowienie 3-3,5g waglerem(spławik, który dobrze wskazuje nawet najdelikatniejsze brania).I na haczyku kukurydza konserwowa lub "kapanka" białby lub czerwony robak z kukurydzą.

Efekty mam takie, że zarówno o tej porze roku łapałem dziennie po 40szt. karasi powyżej 30cm, jak i rekord 52cm karasia.Oraz amury takie po 6kg.

Takie zanęty sklepowe zostaw na płocie itp, a weź konkretnie się za to. Nawet łapanie w tym miejscu drugą wędką blisko brzegu na włosa także będzie skuteczne przy cichym siedzeniu nad wodą.

Pozdrawiam i połamania. (2013/07/03 10:54)

kuba12345335


Dzisiaj jade wlasnie tam na rybki zobaczmymy ktora metoda  sie sprawdzi ;x ! (2013/07/28 09:58)

kuba12345335


Niestety nic nie zliwlem i kolo mnie Co wędkowali tez nic bo prostu złe ciśnienie (2013/07/29 10:32)

jarek-matus


Na bękarta najprościej kup zanętę linowo - karasiową - jasną (ważne) żuć jej trochę - jak przy trzcinach/zielu będziesz miał przyłów też karasia złotego i lina. Zrób ciasto - dodając do zanęty chleba, a jak się Ci chce to i ziemniaków (mogą być nawet osolone z obiadu) - będzie miało lepszą konsystencję i ugnieć - i jeśli łapiesz blisko to żeby było tak miękkie żeby tylko co nie spadało z haczyka a jak na większe odległości do twarde ale wtedy dodaj pinkę. (2013/08/12 15:54)

jarek-matus


Na bękarta najprościej kup zanętę linowo - karasiową - jasną (ważne) rzuć jej trochę - jak przy trzcinach/zielu będziesz miał przyłów też karasia złotego i lina. Zrób ciasto - dodając do zanęty chleba, a jak się Ci chce to i ziemniaków (mogą być nawet osolone z obiadu) - będzie miało lepszą konsystencję i ugnieć - i jeśli łapiesz blisko to żeby było tak miękkie żeby tylko co nie spadało z haczyka a jak na większe odległości do twarde ale wtedy dodaj pinkę.

Doskonałą zanętą z którą trzeba postępować jak powyżej jest pasza dla indyków - jeśli w wodzie jest dużo bękarta to za popołudnie jak złowisz mniej jak 10kg to nie masz się czym chwalić. (2013/08/12 15:57)

Artur z Ketrzyna


Musisz dobrze podnęcić lwisko.. " Bez nęcenia nie ma łowienia"..

Nęci się różnego rodzaju zanętami, ziarnami, pelletem.. ;-)

 


Uwaga z tym nęceniem, bo można zakwasić...
Gorzej jak zakwasi, to wtedy nie połowi.
Kolega nie słyszał o łowieniu bez zanęty????


Sam koszyczek bez denka jest wystarczający by dobrze zanęcić łowisko. Ona ma zwabić ryby nie nakarmić, a co gorsza przekarmić (bo już jeden taki ma moim łowisku, robi niezły zamęt. Nie dość że podsiada łowisko to potem kilka krąpi i kwita!)

Na karasia i lina stosuj ziemiaczki, lekko gotowane, tak by i na hak założyć można było. Za przynętę dodatkowo można użyć pęczek dzikunów, czy czerwony lub kopany robak.
Druga sprawa, to obserwacja z rana gdzie rybka żeruje, pomoże wybrać odpowiednie łowisko. (2013/08/12 23:50)

JKarp


CześćArtur najprościej zakwasisz łowisko właśnie ziemniakami. Kaśce nie musisz tłumaczyć jak nęcić i jak łowić ;-)Widziałem kilka rybek złowionych przez Kaśkę i jakby wie co to jest wędkarstwo, co z czym i dlaczego.
" Otóż nęcenie codziennie w miejscu w którym zasiadasz kukurydzą twardą(pastewną) gotowaną lub parzoną."Zaparzyć kuku to za mało .JK (2013/08/13 13:00)

szczupak39


czesc. jesli chcesz poprawic swoje polowy to zrob zanete kturej ja używam. Robię ją z . Płatek owsianych  -bulki tartej  -kozieradki  -nostrzyk  -anyż  -koper wloski  -kolendra  -wanilia    -siemie lniane  -kasza gryczana .To wszystko zmielić i zmieszać razem. ja efekty mam niezłe . A w łowisko podchodzi różnorodna ryba. Karpie,liny,karasie,plocie,leszcze,wzdręgi. Powodzenia. (2013/08/13 16:03)