Zaloguj się do konta

Jak złowić dużego sumika karłowatego?

utworzono: 2013/05/10 07:00
szewczenko

"Witam :D chciałbym się dowiedzieć na jaką przynętę złowić dużego kolucha "SUMIKA KARŁOWATEGO" ?

łowię we Wrocławiu na rzece Oławce "rozlewisko" ;)

osobiście łowie na rosówki i biorą takie 35 max...

rozmawiałem z okolicznym wędkarzem powiedział że największego złowił 60 cm na fileta ;)

ktoś wie jeszcze na jaką przynętę luba ma pomysł jak złowić dużego kolucha ?

Z góry dziękuję

POZDRAWIAM :D [2013-05-10 07:00]

luki1006

może kurza wątroba albo karma dla psów  [2013-05-10 07:39]

Zionbel

"Witam :D chciałbym się dowiedzieć na jaką przynętę złowić dużego kolucha "SUMIKA KARŁOWATEGO" ?

łowię we Wrocławiu na rzece Oławce "rozlewisko" ;)

osobiście łowie na rosówki i biorą takie 35 max...

rozmawiałem z okolicznym wędkarzem powiedział że największego złowił 60 cm na fileta ;)

ktoś wie jeszcze na jaką przynętę luba ma pomysł jak złowić dużego kolucha ?

Z góry dziękuję

POZDRAWIAM :D

Według mnie kolega wedkarz cie nasciemnial :)ale jakis procent prawdy w tym jest.Takze łapałem koluchy na fileta.Na rosówki tez. Ale nie sadze ze to co on złapał było sumikiem karłowatym.Poczytaj troszkę o tym gatunku bo on mial rosnac do 60-70 cm 15 lat temu zanim skarłowaciał.POZDRO [2013-05-10 08:00]

grzesiu92

Ogladalem filmik jak w usa chyba lowią byczki i to ogromne wlasnie 60-70 na konserwe miesną łapali. Na maly pellet miesny albo krwysty jakis sproboj.
[2013-05-10 08:33]

grzesiu92

https://www.youtube.com/watch?v=E1Ub5NB2gm4

Na kanale tego pana poszukaj. Albo w sugestiach gdzies, w pracy jestem w domu mam gdzies ten link w zakladkach. Jak znajde to Ci dodam.
[2013-05-10 08:36]

Bardziej niz o przynete w tym wypadku chodzi o dobór łowiska - jak dominuja w niej małe byczki to sie od nich nie opedzisz bez wzgledu na to co założysz na haczyk.
Za czasow posiadania przepustki na wodociagi lowilem je w setkach zarowno na malutkie fileciki , rosowki , czy nawet kukurydze - niestety gora do 20 cm. Natomiast na rozlewiskach Oławy / Na Grobli , koło młyna w Siechnicach / , czy Odry / barkowisko przy cmentarzu na Osobowicach / brały znacznie większe .
[2013-05-10 09:00]