Jak złowić lina w niskiej temperaturze?

/ 5 odpowiedzi
Witam.
Jestem tutaj całkiem nowy.
I mam takie o to pytanko 1 maja wybieram się nad Jezioro na liny,mam zamiar właśnie je łowić i na nie się nastawiam.I pytanie jest takie,jak je łowić w niskiej temperaturze bo nadają jakieś 10-15 stopni.Piszcie jakie przynęty radzicie na niskie temperatury,jakie zanęty i jak zrobić zestaw.Ogólnie piszcie jak złowić lina w niskiej temperaturze i opisujecie wszystko po kolei.
I piszcie czy mam szanse złowić lina.


Z tego co wiem to teraz liny biorą chyba od 8 stopni zaczynają brać.
u?ytkownik75617


1 maja ruszaj na szczupaczka :) Na zanętę 0, 5kg zanęty linowej (obojętnie jaka) do tego 1,5 kg ziemi torfowej, lub z kretowiska  i cięte czerwone robaki i garstka kukurydzy  (2013/04/29 15:48)

u?ytkownik131131


Hmm lekki zestaw radził bym a zanętę Dragona Lin karaś i przynęty to czerwone lub białe robaczki. (2013/04/29 17:30)

marek-debicki


Może zanęta Lorenza, o szaleńczej wręcz nazwie Maghnetic Carassio Red Worm lub coś nawet z Trapera. Dużo ziemi i pineczka i oczywiście zestawik na dno i dużo cierpliwości. (2013/05/03 20:29)

okoniowy_bartus


Kolego nie napisałeś nic o warunakch w jakich chcesz na niego zapolować. Potrzebowałbym trochę więcej informacji na temat łowiska.

Jeśli ma to być łowisko pozbawione obfitej roślinności z miare twardym gruntem, pokusiłbym się o metode drgającej sczytówki z koszyczkiem zanętowym i nęcił owego lina punktowo, zważywszy na jego słabe żerowanie przy niskiej temperaturze.


Jeśli natomiast chcesz używać odległościówki i łowić go w wodzie stojącej, o zamolonym dnie wśród dość obfitej roślinności, nie używałbym zanęt sypkich i wrzucał niewiadomej ilości kul. Postaraj się ponęcić łowisko przez kilka dnii małą ilością kukurzydzy i pociętych rosówek. Wyselekcjonuje też to, gatunek i wielkość ryb.


Pamiętaj o tym, żeby nie przesadzić z tym co wrzucasz do wody; szczególnie wiosną.


Pozdrawiam.

(2013/05/03 23:03)

lesniutenki


Na wodach do 1,5m stosuj zanęty o intensywnych zapachem wanillia czekolada karmel gruba zanęta. Na dywan z grubej zanęty zasiej kukurydzę i załóz na hak 10 lub 8 zwa ziarka (jedno na zylce) lub jedno wieksze :)

Cisza i cierpliwość


Powodzenia :) (2013/05/05 10:57)