Zaloguj się do konta

Jak złowić dużego leszcza na odległościówkę?

utworzono: 2012/07/23 10:16
szyryb111

drodzy wędkarze łowię odległościówką od niedawna narazie trafiają mi się płocie ,małe do20 cm nie większe ite ukleje wszyscy wędkarze mówią że wtym jeziorze są piękne leszcze no tak ale    nawet nie trafiają się małe sztuki czy coś pomóżcie mi bo niewiem co robić , jezioro rynnowe głebokie dno z brzegu pieszczyste porośnięte podwodną roślinnością żyłkę głowną mam0,16mm    przypon 0,12mm haczk 12 ownera zanęty używam traper leszcz special    a bym zapomiał mam trochę problemów ze stoperem i ustawieniem przynęty nad dnem tak jak bym chciał        

 

Z GÓRY DZIĘKI




[2012-07-23 10:16]

halski021

Przypon na dno,tak ,żeby spławik leżał i karmić stanowisko grubą zanętą(makaron,kukurydza itp.)Jak leszcze nie podejdą,tzn.że złe miejsce i trzeba poszukać nowego(najlepiej tam,gdzie spławiają się rano i wieczorem)
[2012-07-23 08:57]

halski021

Nie napisałeś jaką stosujesz przynętę.Jeżeli białe to zmień na kukurydzę,czerwone robakI(po kilka sztuk na hak),lub makaron.
[2012-07-23 09:02]

LYSY

Przede wszystkim, żeby złowić dużego leszcza, obojętnie jaką metodą musimy być pewni że leszcz odwiedza właśnie to stanowisko. Na jeziorach grube leszcze mają swoje stałe miejsca i trasy wędrówek, i jeśli tam nie trafimy, to szanse skutecznego połowu są mizerne.
[2012-07-23 11:49]

szyryb111

łowie na kuku , pęczak i białe [2012-07-23 12:27]

Bernard51

Ale nic nie napisales jaka gramatura splawika bo skoro lowisz ukleje to podejrzewamze przyneta zbyt wolno opada na dno i z tąd sa brania ukleji.
Splawik przynajmniej 7-12gr i przegruntowany lekko aby duzy leszcz (ostrożny) nie poczul zbyt duzego oporu, jezioro rynnowe wiec szukaj teraz (pora roku)nie glebiej jak do 4 m na spadzie.Duzego zeby sprowadzic w lowisko to trzeba przysiaść na pare-parenascie godzin?
[2012-07-23 13:02]

szyryb111

spławik 6g+3 albo 7g+4 ajezioro jest naprawde głebokie 15-20m ak nie więcej a ijeszcze jeszcze jedno czy przypon moze byc innego koloru co zylka glowna [2012-07-23 21:19]

danon1973

spławik 6g+3 albo 7g+4 ajezioro jest naprawde głebokie 15-20m ak nie więcej a ijeszcze jeszcze jedno czy przypon moze byc innego koloru co zylka glowna


Tak przypon może być innego koloru niż żyłka.
Nie patrz na to ile ma jezioro głębokości, nie szukaj leszczy na głębi tylko na górkach, stokach, wypłyceniach.
Jak nie znasz jeziora... a nie masz czasu na samodzielne poznawanie go... to popatrz po innych wędkarzach, którzy tam łowią. Ja kiedyś, na nowym, zupełnie nieznanym mi jeziorze dwie świetne miejscówki dorwałem właśnie obserwując tamtejszych wędkarzy. Inni wczasowicze z ośrodka, też łowiący rybki siedzieli nad wodą i nic nie mogli złowić a ja ciągnąłem leszczyki aż miło ;).
Pamiętaj, tak jak napisali koledzy wyżej, zestaw musi być dobrze wygruntowany. Najlepiej połóż cały przypon na dnie.
Pozdrawiam i połamania :)
[2012-07-23 21:56]

szyryb111

a czy spławik może leżeć na wodzie i jak będą wyglądały brania [2012-07-23 22:03]

Bernard51

Najlepiej jak bys ustawial splawik w pozycji półlezacej przy braniu poczatkowo wylozy(polozy) splawik a puzniej powoli pojedzie z nim to wtenczas zacinaj.
[2012-07-23 22:13]

szyryb111

dzięki wszystkim za rady jutro wyruszam na ryby i zobaczymy jak to będzie

 

[2012-07-23 22:22]

szyryb111

no niestety dzis nie udało sie wyruszyc na ryby ale jutro wyruszam o 4 rano oby pogoda dopisała [2012-07-24 21:52]

adrsta

powiem ci w taki sposob ja przez ladne dwa lata nie moglem namierzyc duzego leszcza az do tego roku kombinowalem sprawdzalem dziwilem az milo... wydaem nie wiem ile kasy.. na zanety to trapera to dragona i inne cuda na kiju na lowisku na ktorym lowie sprawdzila sie o dziwo zaneta bezfirmowa z zapachem marcepan.. to raz dwa kukurydza zwykla z puszki dokladniej bonduelle. czy jak to sie pisze.. mieszam zanete z kuku i na ta sama lowie.. po drugie jak pisali koledzy mak do 4m.. nie glebiej bo nie ma sensu.. po trzecie u mnie bierze jak jest sloneczko.. inaczej powodzenia.. po czwarte.. kup sobie dlugi splawiczek ok 6gr a zeby mial z 5 kolorow na sobie.. wywarz porzadnie zestaw.. i ustaw a zebys widzial polowe splawika nad woda.. kazde branie czy to leszcza czu ploci.. bedzie widoczne.. kwestia prob i bledow.. :D powodzenia.. :D i polamania kija.. :D [2012-07-24 22:24]

garbik23145

Jak leszcz nie bierze to spróbuj tej zanęty na leszcz melasy dodać i kuku i 0,5 kg bułki tartej kluski tez dorzuć najlepiej takie gwiazdki małe .
Melasy daj tak zęby dobrze było czuć
Najlepiej rozpuść ja w wodzie to zapach rozejdzie się po całej zanęcie
[2012-07-24 23:43]

rolak98

[2012-08-12 21:56]