Zaloguj się do konta

Jak złowić karpia? Wasze metody

utworzono: 2012/06/24 11:58
Lutii

Mam pytanko do karpiarzy.Do okola mojej miejscowosci jest sporo wody PZW a ostatnio postanowilem zanurzyc sie troche w wedkarstwie karpiowym tylko jest problem a mianowicie sa ladne karpie tylko bardzo sprytne i nie bardzo chca brac i moje pytanko brzmi w jaki sposob moge je przechytszyc,jakich zestawow mam uzywac,jakie haki stosowac,jakie kulki by sie najlepiej sprawdzily i jak je necic??? Za odpowiedzi bede bardzo wdzieczny. Dzieki wielkie. [2012-06-24 11:58]

JKarp

CześćPodobnie a nawet tak samo jak na Okoniu tylko trzeba dużo więcej cierpliwości.
"  No panowie bylem ostatnio na Okoniu i powiem szczeze ze takiej jazdy to ja jeszcze nigdy nie mialem! Razem z kolega zlowilismy ponad 70 karpi 1-4kg ok 20 karasi,jesiotra,jazia. Kilka naprawde ladnych bran niestety po krotkiej  walce przegralismy a ja po 30min walce obolaly niestety skapitulowalem. Powiem wam jedno ze od czasu do czasu warto pojechac i sie pobawic i z rybkami. Pozdro wielkie."Tak opisałeś swoje łowienie na Okoniu.JK [2012-06-24 12:15]

rafik156

kukurydza na włosa a haczyk 4 [2012-06-24 12:42]

endriu1994

Temat jak rzeka długa i szeroka :D
A tematów na forum mnóstwo wyszukiwarka nie gryzie.
[2012-06-24 12:44]

endriu1994

trochę o kulkach [2012-06-24 13:06]

Lutii

Ostatnio bylem na Laszce z kolega,4 wedki kazda na co innego; a to truskawka,miod,krab,rak z halibutem,kukurydziana i nic,nawet branka,14 godzin bez nawet skubniecia no patologia poprostu,jak podnecilismy to po ok 3 godz bylo widac ze jakies rybki sie tam w lowisku krenca ale co z tego jak bez efektu. Moze to wina tego ze malo jest karpiarzy i te karpie nie sa przyzwyczajone??? [2012-06-24 13:14]

JKarp

CześćDo dobrych przynęt, kulek, pelletów itp karpi nie trzeba przyzwyczajać.Karpie miały ( mają ) jeszcze tarło i stąd taki słaby czas brań.JK [2012-06-24 13:21]

dawidm883

hej ja troche lapie kaperkow i najlepsza przyneta jest pinka z kukurydza do tego nece zaneta waniliowa nie ma opcji by nie bylo nawet skubniecia,tak jak koledzy pisza  musisz miec duzo cierpliwosci a napewno trafisz na duza sztuke,pozdrawiam

[2012-06-24 13:32]

Lutii

Wlasnie tak mi sie zdawalo ze tarlo moga miec. Jakos nigdy za karpiem sie nie uganialem,wolalem zlowic karasia albo lina niz karpia ale po wizycie na okoniu zakochalem sie w wedkarstwie karpiowym i juz wiem co to znaczy adrenalina z zasiadki na karpia. A w moich stronach jest troche karpia i to ladnego,sam widzialem kilka prosiaczkow ok 15kg i wlasnie bardzo bym chcial uslyszec ten odjazd z kolowrotka:-) a nie jestem awolennikiem prywatnych lowisk gdzie ryby biora na wszystko co wpadnie do wody [2012-06-24 13:35]

damiano89

Ja sam się przekonałem jak nieobliczalne są karpie, więc trzeba kombinować;D Choć osobiście polecam na pieczywo pszenne i pellet;D No i poczekać do końca tarła, wtedy na pewno wygłodniała rybka będzie skubać;D
[2012-06-24 13:42]

damiano89

Dodam że pieczywo na włosie na krótkim przyponie z fluorocarbonu (ok 10 cm) i koniecznie stoper przed rurka antysplątaniowa  tak aby chleb pływał 10 cm od dna;)
[2012-06-24 13:46]

Lutii

Na moim lowisku gdzie planuje wedkowac najczesciej stosowana przez wedkarzy jest zwykla kukurydza konserwowa wiec moze na wlos nawlec kilka ziaren??? Wlasnie mam taki dylemat jakie smaki tam zastosowac? [2012-06-24 13:52]

damiano89

no tak, tylko konserwowa jest za miękka;) Musisz kolego sam sobie przygotować
[2012-06-24 13:55]

damiano89

A smaków jest dużo, ale próbuj na truskawkę lub wanilie
[2012-06-24 13:56]

damiano89

Jak duży to zbiornik??
[2012-06-24 13:57]

Lutii

No zbiornik jest dosc spory bo ciagnie sie przez ponad kilomet,szerokosc od ok 70m do ok 100m,glebokosc srednia to ok 1,5m wiec dosc plytko [2012-06-24 14:27]

bolekr

Najważniejszym elementem w karpiowaniu jest wybór miejsca. Jeśli trafimy z miejscem to mamy 70% sukcesu. Tak jak ktoś pisał wyżej to temat rzeka...

Ciężko się łowi karpie na takich akwenach bo bardzo trudno znaleźć dobra miejscówkę..
[2012-06-24 15:02]

KamiCarp

Witam jako że łowię karpie już parę ładnych lat to powiem jak ja to robię :
A więc, zestaw tradycyjny spławik
stoperek (najlepiej 2 dla pamięci)
spławik przelotowy 5-6g
ciężarek przelotowy (wagą taką jak spławik)
2 wentylki rowerowe (takie po 2mm)
i haczyk u mnie sprawdza się nr. 4-6
na hak kukurydza, lub włos i kulki proteinowe

UWAGA
na karpia ważne jest nęcenie i nie chodzi mi o zanętę ze sklepu tylko jakieś ziarno
najlepiej kukurydza gotowana lub łubin gotowany
Nęcenie przez tydzień o tej samej porze może bardzo pomóc gdyż karp przyzwyczai się że o tej porze jest jedzonko i przypłynie a my siedząc sobie zakładamy na hak to czym nęciliśmy i karpik gotowy.

Tyle z mojej strony myślę że się przyda moje doświadczenie.

Pozdrawiam KamiCarp
[2012-06-24 16:26]

damiano89

W tak dużym zbiorniku bez nęcenia kuku nic się nie złapie, musisz mniej więcej ocenić populacje karpia żeby go nie przekarmić. Zorientuj się też czy przypadkiem nie występuje Amur w zbiorniku, pytaj dużo łowiących tam częściej wędkarzy

[2012-06-25 12:36]

moim zdaniem to nie o tarło chodzi bo przecież karpie sie wszystkie jednocześnie nie trą ,tarło karpia trwa około 3 miesięcy a niektóre ryby się  w ogóle nie wycierają ,moim zdaniem to zle dobrane miejsce ,lub złe necenie albo zestawy.
[2012-06-25 17:13]

JKarp

CześćPiotr ale czerwiec odkąd pamiętam nie był jakimś super czasem na karpie. Może też źle dobrane kulki, miejsce itd.JK
[2012-06-25 17:28]

dokładnie tak, tak naprawde to czesto trudno jest komuś pomóc jesli sie nie widzi zestawów ,wody itd choc by wszystko dokładnie opisał
[2012-06-25 17:43]

wodniczeek

Witam
... a co powiecie na necenie namoczonym chlebem??? sam bylem swiadkem jak 2 bulgarow przyjechalo na pewne lowisko z 3 bochenkami chleba. Dwa chleby rozdrobnione wraz ze skorkami i ugniecione na ciasto z dodatkiem wody. Nastepnie wrzucile mega wielkie kule chlebowed wody wraz z 2 puszkami konserwowej kukurydzy. Po okolo 2 - 2,5 godz podchodzily im karpie okolo 5-7 kg (wazone przy mnie po zakonczeniu lowienia). Najsmieszniejsze dla mnie byo dla mne w jaki srzet bulgarzsa wypopsazeni...mianowicie byly to teleskopowe wedki dl. 2,0 m z gruba iala zylka twarda jak drut :-) efekty miel super a miny wedkarz po sasiedzku - bezcenne :DDD
[2012-06-26 08:57]

na komercji czasem i takie numery sie udaja ale co do wedkarzy to jesli to jest prawda co piszesz to mieli farta a o wedkowaniu nie maja pojecia ,niech spróbują na dzikiej wodzie ta metodą złowić choćby karpia 2kg
[2012-06-26 15:23]

JKarp

Witam
... a co powiecie na necenie namoczonym chlebem??? sam bylem swiadkem jak 2 bulgarow przyjechalo na pewne lowisko z 3 bochenkami chleba. Dwa chleby rozdrobnione wraz ze skorkami i ugniecione na ciasto z dodatkiem wody. Nastepnie wrzucile mega wielkie kule chlebowed wody wraz z 2 puszkami konserwowej kukurydzy. Po okolo 2 - 2,5 godz podchodzily im karpie okolo 5-7 kg (wazone przy mnie po zakonczeniu lowienia). Najsmieszniejsze dla mnie byo dla mne w jaki srzet bulgarzsa wypopsazeni...mianowicie byly to teleskopowe wedki dl. 2,0 m z gruba iala zylka twarda jak drut :-) efekty miel super a miny wedkarz po sasiedzku - bezcenne :DDD

CześćNo super pomysł ;-)Na miejscu właściciela łowiska pognałbym na cztery wiatry! Ty wiesz co mogłoby się stać gdyby ryby nie wyjadły tej " zanęty " ?JK [2012-06-26 15:31]

damiano89

Witam

CześćNo super pomysł ;-)Na miejscu właściciela łowiska pognałbym na cztery wiatry! Ty wiesz co mogłoby się stać gdyby ryby nie wyjadły tej " zanęty " ?JK

A skąd wiesz czy inne karmy zjadają?? To jest dobra metoda jak ktoś chce iść na łatwiznę bo karpie uwielbiają wręcz chleb...
[2012-06-27 23:05]