Jak złowić amura w stawie ?

/ 14 odpowiedzi
Witam Ja chcialbym sie dowiedzec jak zlowic amura na malym stawie gdzie jest pelno karasi poniewaz co chwile biora. Glownie chcialbym sie dowiedzec co nalozyc na haczyk i z jakim zestawem sie wybrać. Z gory dzieki
Ernest755


na hak załóż skórkę chleba a co do zestawu to utnij patyka około 20 cm wbij do niego krętlik i zaklej klejem przywiąż patyka do żyłki i zrob przypon około 1m. (2012/06/03 09:58)

lol4321


Amur jest roślinożerny, można je łowić na śliwki, trzcine, skórke od banana lub kilka ziaren kukurydzy żeby karaś nie brał (2012/06/03 11:40)

Dziunik


Zrób zestaw ze spławikiem, gdyż opór na gruncie pozwala im  ściągać przynęty z haka, załóż kukurydze najlepiej 2-3 ziarnka używaj ciemnych haków żeby nie błyszczały w wodzie, co do zanenty ja używam najtańszej jaką uda mi się znaleźć w sklepie dodaje garstkę kukurydzy z puszki mocno pogniecionej w dłoniach  i cukier wanilinowy, i odrobinę ziemi z nad wody żeby zanęta miała kolor zbliżony do koloru dna. kukurydzę też lepiej kupić polską bo jest twardsza, ale mniej słodka, więc dobrze nasypać trochę do zanęty przejdzie jej zapachem.

Pozdrawiam i powodzenia. (2012/06/03 12:56)

Dziunik


Amur jest roślinożerny, można je łowić na śliwki, trzcine, skórke od banana lub kilka ziaren kukurydzy żeby karaś nie brał


skórki od banana nie ruszy za gorzka chyba nie wiem ale próbowałem, na trzcinę miałem branie ale słabe chyba ukłuł się hakiem i wypluł więc też nie polecam co do śliwki bardzo możliwe ale czereśnia powinna być o wiele wiele lepsza,  (2012/06/03 13:00)

rafals10717


Spróbuj założyć na haczyk , coś co Amur lubi , a Karaś tego nie tknie mianowicie może być to śliwka,czereśnia,mirabelka,sałatę,proteinę,lub skórkę z powierzchni. (2012/06/03 21:24)

Czajes


Ja bym polecał gotowana marchew lub ziemniaka. Łowić spławkiem i w zależności od pory dnia ustawiać grunt np: W południe tuz nad powierzchnią a po południu przy gruncie lub całkowicie na dnie. U mnie to zdaje egzamin :) (2012/06/11 14:41)

kulina


ja próbowalem na czereśnie ale itak karaie łowiłem (2012/07/01 20:39)

Drabik321


najlepsza bd trzcina i  jezeli łowisz z powierzchni zanęć koniczyna ! lub poprostu wez przypon włosowy załóż 4-5 ziarna kukurydzy z puszki ona jest słodka amur ja lubi . a przynętę zadipuj czyms słodkim truskawka , wanilia m tutti-frutti , (2012/07/01 22:19)

BIG


kup ciasto wedkarskie najlepiej smak truskawka lub wanilia koszt okolo 7 zl sam na nie zlowilem amura 11 kg ;] (2013/02/19 20:26)

u?ytkownik158964


witam od pewnego czasu czatuje na amura  i mogę powiedzieć , że bez jakiegoś specjalnego nęcenia zwabimy go czymś słodkim. Trzeba wiedzieć tylko jedno- amur ma bardzo delikatne branie np: można zauważyć, że spławik porusza się w lewo, prawo, lub lekko podskakuje. Wtedy należy go szybko zaciągnąć, dziś wybieram się na niego znów , jak go złowie to wstawie foto (2013/07/17 11:56)

nicponios


potwierdzam, amur bardzo delikatnie bierze.Zlapalem dopiero dwa na tym samym stawie w tym samym miejscu na 3male kolorowe robaczki na splawik, brania byly strasznie delikatne, myslalem ze to ukleje szarpia mi robaki, a wygladalo to tak, splawik kiwal sie na boki i podskakiwal, odchylenia i podskoki na oko od 0,5 do 1,0 cm.Amur jakby stal w miejscu i mlaskal robaki:)  (2013/07/17 16:40)

rafiki8542


Witam. Mi amur wzioł na kluskę taką z żółtka przy samym brzegu (2013/07/17 18:47)