Zaloguj się do konta

Jak złowić karasia jesienią?

utworzono: 2009/10/24 22:57
lech9791

Witam szanownych Kolegów,
Koniec października się zbliża... ..a ja chciałbym zasadzić się na karasia - ale jak to zrobić? Dzisiaj próbowałem ..i nic :( - ani karaś, ani karp (bo te też są w tym zbiorniku)
Czy to już za późno? Jeśli nie, to jak je skłonić do wzięcia przynęty?

Pozdrawiam [2009-10-24 22:57]

Spin-men

Witam cieżko w tym okresie złapac karasie ale jeśli w zbiorniku którym łapiesz są karasie radził bym próbowac necic w jednym miescu peczakiem przez 2 dni a na 3 na peczak oraz czerowne na robaczki nie zaduze z gruntu . [2009-10-25 00:39]

piotr 0206

kol.jednak temat karasia o tej porze roku możesz sobie odpuścić.Anomalia jednak
w przyrodzie występują.Proponuje delikatny zestaw i pinkę.Ja o tej porze
poławiam jeszcze karasia na żywca,właśnie w ten sposób. piotr0206 [2009-10-25 06:21]

Petrys

możesz próbować ale ja na karasia czekam do kwietnia :D już się nie mogę doczekać ;D pozdrawiam i połamania kija na rybie życzę :D [2009-10-25 07:53]

przemi4

Karaś zazwyczaj jest jedną z ostatnich ryb które biorą w okresie przedzimia.
Na płytkiej wodzie go nie znajdziesz. Wybierz stanowisko gdzie jest od-1,5metra głębokości .... Wędzisko feeder. Chyba że masz inne.
Koszyczek zanętowy .... Zanęta na karpia albo karasia. Do tego dajesz paczkę białych robaków i około 150 sztuk robaków czerwonych pociętych...
Na przynętę dajesz kukurydzę i czerwony robak lub sam czerwony robak...
Poławiaj tą porą z gruntu. Połamania [2009-10-25 09:26]

lech9791

Dzięki koledzy. Zarzucę jeszcze dzisiaj i zobaczymy...

Pozdrawiam [2009-10-25 11:19]

lech9791

No i byłem około godziny 14 na rybkach. Miałem lekko ponad godzinę czasu.
Przynęta: kukurydza z puszki + ochotka (tylko to miałem)
Nęciłem troszkę kukurydzą.
Wynik: karp 37 cm i karp 34 cm
Spostrzeżenia: Brania były dość intensywne, ale mało zdecydowane. Kilka z nich zmarnowałem zacinając poszarpywany zestaw i nie mogąc się doczekać konkretnego brania. Nie wiem, czy to karpie tak sobie "podcmokiwały", czy drobniejsze karasie podgryzały przynętę. Poza tym walka karpia to już nie ta z lata - chyba już są trochę odrętwiałe.
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
P.S. A wybierałem się na karasia... :) [2009-10-25 19:53]

Witam, otóż jeszcze jest sprawa na jakiego dużego karasia?? jesli ci chodzi o patelniaki no to masz dość duży problem. zaś jeśli chcesz te karasie mieć na żywca to małe raczej dasz rade złapać. co innego karp. póki nie ma lodów na tafli wody to karp żeruje i to dośc ostro. nawet jak jest już grudzień to karp bierze. [2009-10-26 19:08]

lech9791

Ja raczej myślałem, że to karp lubi żerować w cieplejszej wodzie a karaś bierze w zimniejszej. Praktyka pokazuje inaczej.. Chociaż na wiosnę, pamiętam, pierwsze wykazywały aktywność karasie. Brały nawet po zachodzie słońca. Już prawie nie widziałem spławika, a te atakowały jak szalone... Może jesienią już nie są takie głodne..

Pozdrawiam

P.S. Chodziło mi o te większe karasie [2009-10-26 23:11]

certa111

karaś osłabia żerowanie późną jesienią i na czas zimy, jest w tym czasie bardzo trudną rybą do złowienia aczkolwiek są pewne sposoby na niego...
nalerzy go szukać w miejscach gdzie latem występowała roślinność(rozkładająca roślinność wydziela ciepło), jest rybą denną czyli żeruje na "półgruncie" więc zanęta musi być lekka, musi rówież spełniać następujące wrunki: o tej porze roku dobra jest jasna zanęta o silnym zapachu(najlepiej ochotkowym) i z durzą ilością konopii prażonej która ułatwia trawienie, nęcić mało ale często, na haczyk zakładać ruszające się przynęty w postaci pinki, białych robaków, ochotki i jokersa...

co do karpi to żerują przez cały rok i zapachy silnie oocowe są w stanie je przyciągnąć a mieszanka zapachu tutifrutti ze smakiem miodu "powala je na kolana"
pozdrawiam certa111 [2009-10-29 22:15]

lowcazdziczy2901

Kolego karasie biorą bardzo na larwę muchy czyli biały robak i kukurydza czarami na czerwonego robaka oczywiście zanęta na karasia ja złowiłem 2 kg 

powodzenia [2014-08-26 22:13]

Jędrula

Kolego karasie biorą bardzo na larwę muchy czyli biały robak i kukurydza czarami na czerwonego robaka oczywiście zanęta na karasia ja złowiłem 2 kg 

powodzenia

Kolega autor już pewnie pięć lat temu rozwikłał problem łowienia karasi :)

[2014-08-26 22:35]