Zaloguj się do konta

Jak złowić suma w wodzie stojącej ?

utworzono: 2012/02/28 20:55

Witam! Chcialbym sie przygotowac w tym sezonie na suma. Jakie przynety polecacie na ta rybke i na jakiej glebokosci przewaznie sie trzyma oraz gdzie ich szukac. Dodam ze bedzie to moja pierwsza przygoda z ta piekna rybka i chcialbym sie co nie co dowiedziec o jej zwyczajach. Nie interesuje mnie lapanie na zywca ani na spinning(oczywiscie w przypadku tej ryby), tylko lapanie z gruntu.Pozdrawiam:) [2012-02-28 20:55]

marcianek109

Sam nie wiem jak się tom rybke łowi więc ci nie pomogę:D
[2012-02-28 22:08]

marcianek109

Sorry za błąd miało być " tą "
[2012-02-28 22:09]

przemo1980

myślę że z gruntu też można na żywca, ale na żywca Cię nie interesuję :)
[2012-02-28 22:14]

No tak:) [2012-02-29 15:32]

dealer081

Zawsze mozesz spróbowac na trupka lub watróbke. [2012-02-29 15:49]

jakubnob

moj kolega wyciągnął w zeszłym sezonie 2 kg sumika na spławik w nocy przy brzegu siedział pod obaloną wierzbą :O w jeziorze w ktorym nie powinno byc sumow :O ciekawe kto go tam wpuścił  ale za to jaka radosc 


ale raczej nie radził bym ci szukac ich pod drzewami z splawikowką i czerwonym robakiem wykopanym prosto z obornika :> strasznie ciężko szuka sie ich w nocy  ;p
[2012-02-29 16:02]

jakubnob

aha i w cale nie sa one takie piękne :PP
[2012-02-29 16:04]

No moze nie jest taka piekna ale za to jak walczy:) i nie zamierzam latac ze splawikowka tylko sobie przerobie karpiowke na grunt:) [2012-02-29 18:07]

BBR

witam u nas na stawie sum bierze na wątrobke drobiową ,wołową ,rosówki no i oczywiscie zywiec. 


[2012-02-29 20:17]

adamek19969

duży pęk rosówek, wątróbka wieprzowa/drobiowa, martwa rybka, ponoć łowią na  filet z ryby, ;) Pozdro  [2012-03-01 10:18]

ocbkaczy

Jeżeli ma być to woda stojaca to proponuje Ci pek "lebkow" rosówy i przede wszystkim zaby(u mnie w regionie nawet starsza czesc wedlarzy sami je wedza przed zapodaniem do wody,choc ja preferuje zywe).i najlepiej znajdz w swoim ulubionym miejscu jak najglebsza "dziure" no i oczywiscie noc(cóz to za wedkarz zasiadajacy tylko w dzionek).Poza sumem mozesz na takie przynety zlowic sporego sandacza wegorza nie mowiac o szczupaku.A jesli byś chcial probowac z wegorzami to w nocy na skraju trzcinki rzucaj:) sukces murowany!Sam kocham wedkowanie jeziorowe(splawko+gruntowka)A i jeszcze sprawa watrobki najlepsza jest drobiowa choc jej delikatnosc przegrywa z wieprzowa i trzeba czesciej sprawdzac czy haczyk nie jest"pusty"ale jest to nieporownywalne z rezultatami:D takze czekajmy do sezonu i pekania kiji:D Pozdrowienia dla wszystkich jeziorakow!:D
[2012-03-01 14:29]

adamek19969

Jeżeli ma być to woda stojaca to proponuje Ci pek "lebkow" rosówy i przede wszystkim zaby(u mnie w regionie nawet starsza czesc wedlarzy sami je wedza przed zapodaniem do wody,choc ja preferuje zywe).i najlepiej znajdz w swoim ulubionym miejscu jak najglebsza "dziure" no i oczywiscie noc(cóz to za wedkarz zasiadajacy tylko w dzionek).Poza sumem mozesz na takie przynety zlowic sporego sandacza wegorza nie mowiac o szczupaku.A jesli byś chcial probowac z wegorzami to w nocy na skraju trzcinki rzucaj:) sukces murowany!Sam kocham wedkowanie jeziorowe(splawko+gruntowka)A i jeszcze sprawa watrobki najlepsza jest drobiowa choc jej delikatnosc przegrywa z wieprzowa i trzeba czesciej sprawdzac czy haczyk nie jest"pusty"ale jest to nieporownywalne z rezultatami:D takze czekajmy do sezonu i pekania kiji:D Pozdrowienia dla wszystkich jeziorakow!:D

Kiedyś założyłem wątek na temat łowienia na żabę ! Przykro mi ale jest pod ochroną więc lipa z tej metody :) !
POZDRAWIAM [2012-03-01 16:23]

fragu

suma najlepiej z gruntu na plecionkę, sam stosuję taką do 60kg (może kiedyś taki okaz się trafi;p) na haczyk zakładam wątróbkę drobiową, dodatkowo obwiązuję ją cieniutką nitką aby podczas rzutu nie spadła, ciężarek zakładam w granicach 40-60g. Do tego mocny kij i nic tylko czekać;p

p.s w tym roku sprawdzę jak działa turkuć podjadek - podobno jest bezkonkurencyjny
[2012-03-01 17:09]

Lutii

Witam cie serdecznie. Tez bede sie nastawial na sumka w tym sezonie i z tego co sie dowiedzialem to najlepiej polowac na niego na filety z okonia,pek rosowek,watrobka drobiowa a ostatnio sa niezle wyniki na kulki proteinowe i pelet o zapachu halibuta oraz rybne. Pozdro i powodzonka
[2012-03-01 17:46]

Dzieki wszystkim za odpowiedzi,dowiedzialem sie paru nowych rzeczy na temat tej rybki. Pozdrawiam i zycze polamania kija:) [2012-03-01 18:16]

adamek19969

suma najlepiej z gruntu na plecionkę, sam stosuję taką do 60kg (może kiedyś taki okaz się trafi;p) na haczyk zakładam wątróbkę drobiową, dodatkowo obwiązuję ją cieniutką nitką aby podczas rzutu nie spadła, ciężarek zakładam w granicach 40-60g. Do tego mocny kij i nic tylko czekać;p

p.s w tym roku sprawdzę jak działa turkuć podjadek - podobno jest bezkonkurencyjny

też właśnie obwiązuje ;)   [2012-03-01 18:18]

maniu5@poczta.onet.pl

jakie przynęty na wody stojące??? [2018-06-23 23:31]

Sith

jakie przynęty na wody stojące???
Poczytaj temat od początku to się dowiesz...
[2018-06-24 07:19]