Zaloguj się do konta

Jak złowić karpia w Wiśle?

utworzono: 2012/02/13 19:45
napalonysumy

Witam, chciałem zadać kilka pytań o karpiach z wisły a więc: zaczynamy 1.Czy nęcenie kukurydzą karpia jest dobre tydzień i czy on podejdzie??? 2.Czy miejsca w Przewozie Tarnowskim są dobre??? 3.Czy koniec marca to dobry czas na wislanego karpia i amura ??? 4.Z jakiej żyłki robić przypony, i czy haczyk typu grrip będzie dobry??? 5.I co dodać do kukurydzy żeby drobnica odeszła i został tam tylko:leszcz,brzana,karp,amur??? Dziękuje za odp!. [2012-02-13 19:45]

jeśli chodzi o necenie to kukurydza groch polany aromatem wanili dodaj jakiś obciążnik aby nie popłyneło z nurtem nęć 5dni [2012-02-13 17:03]

marcinkarp18

witaj na lepiej szukaj jakiś dużych zatoczek bez dużego nurtu wody a nęcenie to tak jak ci kolega radzi bo ja ma wiśle łowie na kulki proteinowe bo mam taką jedną zatokę na Połońcu w podkarpaciu i nęce kulkami i kukurydzą bo polletem się nie opłaca do jest  mały nurt wody.
[2012-02-15 12:51]

JKarp

CześćSam nie łowię w rzekach ale kilkukrotnie rozmawiałem z kolegami łowiącymi skutecznie karpie i amury w Odrze i Wiśle.Postaram się powtórzyć w jaki sposób nęcą. Otóż należy zacząć od wytypowania miejsca gdzie te ryby są lub się pokazują. Rada , żeby znaleźć spokojną zatoczkę w tym momencie jest nie za dobra. Jeśli zatoczka jest bardzo zamulona a ryby z jakiś powodów unikają tego miejsca to nęcenie nic nie da - co najwyżej zwabi stada leszczy, kleni lub jazi. Trzeba poświęcić troszkę czasu i poszukać ryb - karpie jeśli są to na pewno się pokażą.Samo nęcenie jest proste. Co drugi dzień koledzy wywalają do wody duże wiadro kuku i dwóch kilo kulek. Kuku jest gotowana i polana boosterem np truskawkowym. Kulek używają najtańszych dostępnych na rynku - Euro TB 20mm. Należy tak dobrać miejsce wrzucenia do wody żeby kulki i kuku same spłynęły w łowisko lub wszystko dociążać gliną. Czas nęcenia minimum dwa tygodnie. Daje to pewność że w łowisko wpływają karpie i amury a nie tylko leszcze i klenie, które w łowisku są po kilku dniach nęcenia.Janusz JKarp
[2012-02-15 14:30]

napalonysumy

Bardzo dziękuje.Na szukanie zatoczki mam duzo czasu bo dopiero będe na karpia ruszał 28 kwietnia czy on będzie teraz żerował??? Z kolegom JKarp się zgadzam dzien nęcena i leszcze są(niestety małe)klonki terz pamiętam jak nęciłem zwykłom pszenicą w radomce dzien i są pamiętam jak złapałem pierwszego w tym miejscu gdzie nęciłem miał 58 cm. [2012-02-15 15:03]

napalonysumy

Bardzo dziękuje.Na szukanie zatoczki mam duzo czasu bo dopiero będe na karpia ruszał 28 kwietnia czy on będzie teraz żerował??? Z kolegom JKarp się zgadzam dzien nęcena i leszcze są(niestety małe)klonki terz pamiętam jak nęciłem zwykłom pszenicą w radomce dzien i są pamiętam jak złapałem pierwszego w tym miejscu gdzie nęciłem miał 8 cm.






Przepraszam
[2012-02-16 14:15]

mateusz196

Jak złowić karpia na Wiśle? Najłatwiej i najszybciej bez jakiegokolwiek nęcenia po powodzi:)
[2012-02-16 21:58]