Jak złowić rybę życia? Dodatek do gazety wyborczej

/ 93 odpowiedzi
mielec


Bartuś nie flooduj (2011/08/09 15:54)

FranceCola


Linek83 -- że się tak wyraże, ty masz jakieś "odpały" emocjonalne??  (2011/08/09 22:13)

u?ytkownik87383


Linek83 -- że się tak wyraże, ty masz jakieś "odpały"
emocjonalne??
...........................................................................................

I to są właśnie próby robienia zadymy na forum. Mnie to nie bawi.  ...........................................................................................                                                                                                                                  (2011/08/10 11:01)

u?ytkownik37148


Linek83 -- że się tak wyraże, ty masz jakieś "odpały"
emocjonalne??
...........................................................................................

I to są właśnie próby robienia zadymy na forum. Mnie to nie bawi.  ...........................................................................................                                                                                                                                 

I dobrze że Ciebie nie bawi bo nie będziesz już tego robił. Nie pisz Capsem. :)  Właśnie pośrednio można to wytłumczyć.  A co do laicyzmu to hmmmmmm. Ja to z ciekawości sciągnąłem... Może młodzi adepci coś tam znajdą. W kwestii poprawności jest w 90% ok LEPIEJ NIŻ W FAKCIE :) (2011/08/10 11:19)

junio40


Chciałbym przeczytać ten o szczupaku ale się spóźniłem  czy napisałbys mi jakie są najlepsze przynęty i ich rozmiary oraz kolory na tego drapieżnika??? (2011/08/10 12:27)

junio40


Chciałbym przeczytać ten o szczupaku ale się spóźniłem  czy napisał by mi ktoś jakie są najlepsze przynęty i ich rozmiary oraz kolory na tego drapieżnika(albo podał link z tym dodatkiem(o szczupaku)???
(2011/08/10 12:30)

GhostRider89


Dzisiaj w Gazecie wyborczej :Dodatek Jak złowić rybe zycia: Karp (2011/08/11 11:06)

Artur z Ketrzyna


I NADAL UWAŻAM TO HASŁO "JAK ZANĘCIĆ SZCZUPAKA , CZYM PODEBRAĆ LINA  ( MIMO IŻ ISTNIEJĄ PEWNE POŚREDNIE  SPOSOBY JEGO USPRAWIEDLIWIENIA ) ZA PRZEJAW TOTALNEGO LAICYZMU .ODWROTNIE MIAŁOBY ZNACZNIE LEPSZY WYDŹWIĘK I SZYK.  TA SYTAUCJA PRZYPOMINA MI EKSCESY DZIENNIKARZY Z TELEEXPRESSU ZDAWKOWO PODAJĄCYCH RELACJĘ  Z POŁOWU OKAZOWEGO SUMA W CZASIE OKRESU OCHRONNEGO ALBO OZNAJMIEŃ TYPU "OKAZAŁEGO SZCZUPAKA ZŁOWIONO NA ZWYKŁĄ WĘDKĘ  - A NA CO MIAŁ BYĆ ZŁOWIONY NA MIEROŻE , NA PODRYWKĘ CZY KOMPLEKS WONTONÓW ? ALBO JESZCZE LEPSZA PEREŁKA Z TELEWIZJI : "DZIŚ ODBYŁY SIĘ ZAWODY ( EKRAN ZAWIROWAŁ ) I NA POWRÓT UKAZAŁ POSTAĆ DZIENNIKARKI , KONTYNUUJĄCEJ MOWĘ ;"GRATULUJEMY ŁOWCOM , KTÓRZY ZAPEWNE SUSZĄ TERAZ SWOJE SIECI I ODPOCZYWAJĄ ! ŚMIECHU WARTE .

I znów kolega się rozpisuje, bo gdzieś coś mu nie leży. Z bastuj ze swoimi teoriami i wywodami, zacznij normalnie wędkować i daj innym pogłębiać wiedzę wędkarską.

Co do szczupaka to go można nęcić. używając odpowiedniego atraktoru, bądź pośredno nęcąc drobnicę. Szczupak tez na kubki smakowe jak i linię boczną, kieruje się też tymi bodźcami.
Ty zawsze krytykujesz coś czego nie rozumiesz i wysnuwasz teorie spiskowe, z bastuj kolego troszeczkę bo to już staje się nie smaczne.

GhostRider89 dzieli się z nami swoją wiedzą, i za to go się chwali. Pewnie nie jeden z nas gdyby w porę wiedział o tych poradnikach, to by je zakupił. Nie po to by zaraz wyrybiać akweny, ale po to by pogłębić lub zweryfikować swoją wiedzę wędkarska. (2011/08/11 12:23)

Artur z Ketrzyna


Bartuś nie flooduj

Proponował bym koledze ostrzeżenie, gdyż jego wypowiedzi są zbędne i nie na temat a do tego drażniące wielu użytkowników tego portalu. Tak więc może dojść do niezłej zadymy jak na przykład z Dawolfem. (2011/08/11 12:31)

Artur z Ketrzyna


Wrzuciłem te 3 Dodatki na MegaUpload jak by ktos nie miał chomika, bo nie mam za bardzo czasu na wysyłanie wszystkim na meila( a troche to trwa).


http://www.megaupload.com/?d=QMDPIGFZ      OKOŃ
http://www.megaupload.com/?d=UBVHW1ZQ     Szczupak
http://www.megaupload.com/?d=U3SO50BV      Płoć


Właśnie chciałem stamtąd pobrać te pliki, bo nie mam własnego chomika, i wyświetlił się taki komunikat;
Łącze jest niedostępne.
Oto możliwe przyczyny:
- Nieprawidłowe łącze
- Plik został usunięty z powodu naruszenia Regulaminu.
Nasz kolega nieźle się napracował by przekazać tą wiedzę, ale nie wszyscy co chcieli z nie skorzystali. Ale i tak chwała mu za to.
Ja jestem ciekawy tych 3 wyżej wymienionych poradników. ktoś może mi przesłać na mejla; artursadlowski@poczta.fm
Z góry dziękuję...

Linke83 ja tą wiedzę chcę tylko po to by jak wcześniej pisałem pogłębić i zweryfikować swoją wiedzę wędkarską. Mam kilka rybek życia na swoim koncie, może nie są zbyt wielkie ale są moje i jestem z tego dumny. A mianowicie; szczupaczek 84cm i 4,5 kg wagi, okoń 35 cm/0,6 kg, karaś złocisty 33 cm/0,9kg, lin 63cm/1,9kg, płoć 39 cm/0,8kg... a ty?... (2011/08/11 12:52)

u?ytkownik37148


Bartuś nie flooduj

Proponował bym koledze ostrzeżenie, gdyż jego wypowiedzi są zbędne i nie na temat a do tego drażniące wielu użytkowników tego portalu. Tak więc może dojść do niezłej zadymy jak na przykład z Dawolfem.

1. nie post pod postem (za to na innych forach dają warna)
2. Co Ci do tego co napisał kolega? Jako user też może zwrócić uwagę
3. proponować to Ty możesz żonie co będzie na kolacje ostrzeżenia są wystawiane przez moderatora i to jego sprawa czy da czy nie oczywiście według wytycznych Redakcji. Nie możesz sugerować dal kogoś warna chyba że sam chcesz go zarobić. (2011/08/11 13:26)

u?ytkownik87383




           Możesz wiedzieć lub nie ale  swoimi wpisami  też często narażasz się na śmieszność człowieku
. Jeżeli mam zamiar wypowiedzieć się na jakiś temat - to piszę bez względu na na twoje zdanie Arturze z Ketrzyna ( mienisz się  przydomkiem mającym  przywodzić na myśl szambelana , lokalnego szlachetkę ? Piszesz "ty zawsze krytykujesz coś czego nie rozumiesz ". A co ty rozumiesz !?Ty mnie nie znasz i nie masz prawa oceniać tego co rozumiem a co stanowi dla mnie tajemnicę nieobjawioną .  Wiedz że na forum każdy ma prawo do własnego zdania - a skutek jest czasem katastrofalny : młodzi wędkarze częstokroć zostają wyprowadzeni w pole , wrobieni   w błędne teorie rutyniarzy . Po której stronie jesteś ?  Bo na pewno nie opowiadasz się za wolnością słowa i chęcią pomocy innym wędkarzom. W moim przypadku  - jest zgoła odwrotnie - otóż jestem na tym forum po to  by radzić innym , wymieniac doświadczenia ale i i również przede wszystkim po to  by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy . Na zakończenie dodam ( choć jest to pojęcie czysto względne , toteż moje wpisy też mogą jawić się jako kompletna bzdura ) że kilka twoich porad - było też  całkowicie pozbawione sensu ( z grzeczności nie wymienię  ). W moje bytności również  było WIELE   WPADEK NARAŻAJĄCYCH MNIE NA WSTYD I OŚMIESZENIE ( wielokrotne banowanie , gify tyłków puszczających bąki pod moim adresem , wyzwiska , groźba sprawy sądowej ) , pomyłki , lapsusy itp .  I kto tutaj niczego nie rozumie  ? Cofnij się do poprzedniej strony - gdzie pisałem na temat szczupaka - wiadomo że jego linia boczna jest bardzo wrażliwa na fale hydroakustyczne a kubki smakowe wyczulone  . Piszesz rzeczy tak oczywiste że zęby bolą . A w zasadzie cała ta teoria nęcenia ( choć jak wspomniałem znajduje teoretyczne usprawiedliwienie ) zdaje się psu na budę - gdy wędkarz idzie na szczupaka ze sprytnie pomyślana strategią i sensownym , precyzyjnie skonstruowanym zestawem spinningowym lub gruntowym (żywcówka)  . Poza  granicami kraju łowi się szczupaki także na martwe rybki - u nas na razie prym wiodą metody uznane za bardziej łowne czyli ww.
 Tak na marginesie :BZDURNE  JEST TO HASŁO : jak zanęcić szczupaka czym podebrać lina - tak piszą  wg mnie laicy i uzasadniłem już odpowiednio swój pogląd. (2011/08/11 14:38)

u?ytkownik87383


Nęcenie szczupaka można rozumieć poprzez nęcenie drobnicy za którą podążają drapieżcy . Czasem stosuje się systemiki wahadłowe - do martwych rybek , nacina się martwe rybki , istnieje też feeder na drapieżniki z martwą rybką (  proporczyki , filety , połówki  lub całe ryby  - można podać z dna  , z koszykiem zanętowym , z ołowiem dennym , pałeczką tyrolską albo za pomocą Pater Noster - nad dywanem roślin ) .   W przypadku typowych węchowców jako wabik   stosuje się żele , pasty , olejki , atraktory o zapchu małży , wątroby , mięsa , ryb  , skorupiaków , tranu itp Przynęty spinningowe ulepsza się brokatem , chwościkiem , jaskrawym akcentem , Dawniej i z  różnym skutkiem używano paru garści piasku z rybimi łuskami. Dzsiaj w sprzedaży dostępne zanęty na ryby drapieżne oraz pellety . Na okonie - skuteczny jest grad kukurydzy wpadającej do wody - gdy jest aktywny ,odgłos wabi go nawet z pewnej odległości ) . Pisałem o tym wszystkim w skrócie - ale zostało to usunięte i bardzo dobrze .Nadal też uważam że to hasło było laickie. (2011/08/11 14:52)

GhostRider89


za tydzień tj. 
18.08.2011 - Pstrąg
25.08.2011- Lin (2011/08/11 14:53)

GhostRider89


Kurde nie wiem czemu Tobie nie działa. Ja przed chwilą sprawdzałem to wchodzi normalnie, i pobiera tez normalnie. Jest jakas inna stronka na która można wrzucić te pliki zebyscie mogli pobierac ? chętnie wrzuce. Na chomiku jest juz Karp.  (2011/08/11 14:57)

u?ytkownik87383


Bartuś nie flooduj

Proponował bym koledze ostrzeżenie, gdyż jego wypowiedzi są zbędne i nie na temat a do tego drażniące wielu użytkowników tego portalu. Tak więc może dojść do niezłej zadymy jak na przykład z Dawolfem.

A co - chciałoby się ? Nic z tego - że dla ciebie są drażniące to nie znaczy że dla innych . To forum powinno się już dawno oczyścić z przejawów tej paskudnej sobkowej etyki "RACJE SĄ DWIE - moja i żadna .Co ty sobie wyobrażasz że tylko ty możesz pisać ? Wyrocznia Delficka się odzywa .W dodatku nie jestem żadnym Dawolfem  i nie mam zamiaru być utożsamiany z dawnymi zadymami jakie miały miejsce na tym forum ( nie ukrywam ze czasem dałem się wmanewrować w jakąś głupią sprzeczkę). (2011/08/11 15:04)

omnes


( nie ukrywam ze czasem dałem się wmanewrować w jakąś głupią sprzeczkę).






Tak jak teraz :/
(2011/08/11 15:06)

u?ytkownik87383


Szczupak jest krótkowidzem w dodatku leniwym - najczęściej atakuje przynętę będąca w zasięgu jego wzroku . Kremy ,żele  itp stosuje się głównie na węchowce czyli suma i węgorza ( czasem też na miętusa i sandacza ) , na suma słyszałem skuteczny jest tzw kwok z, jako że jednak sumów nie łowię , przemilczę kilka kwestii odnośnie tej ryby   .To uzasadnienie - tak aby Artur z Ketrzyna nie rozrzewniał się nad kolejnymi  "głupotami " mojego autorstwa . Wszystkie moje wpisy dotyczyły hasła : "Jak zanęcić szczupaka , czym podebrać lina " . Kończę . Dziękuję. (2011/08/11 15:23)

kgx2bis


http://www.megaupload.com/?d=QMDPIGFZ      OKOŃ
http://www.megaupload.com/?d=UBVHW1ZQ     Szczupak
http://www.megaupload.com/?d=U3SO50BV      Płoć


Właśnie chciałem stamtąd pobrać te pliki, bo nie mam własnego chomika, i wyświetlił się taki komunikat;
Łącze jest niedostępne.
Oto możliwe przyczyny:
- Nieprawidłowe łącze
- Plik został usunięty z powodu naruszenia Regulaminu.

U mnie również normalnie otwiera się strona pobierania. Kolego Artur z Ketrzyna być może masz coś nie teges w ustawieniach przeglądarki i blokuje Tobie możliwość pobierania (tak tylko myślę ,pewności nie mam)

Kolego GhostRider89 dziękuję za udostępnienie dodatków GW (2011/08/11 15:57)

u?ytkownik87383


25 .08  - czekam z niecierpliwością na publikację poświęconą mojej ukochanej rybie ! Na pewno  nie zadowolę się plikiem ściągniętym z Chomika czym niestety przyczynię się do tendencji zwyżkowej wycinki polskich lasów ( ulotki , agitki , plakaty supermarketów i centrów handlowych to  produkt końcowy -  gospodarki rabunkowej jaką od kilku lat  prowadzą nadleśnictwa ). (2011/08/11 21:23)

GhostRider89


Pliki będa tez na MegaUpload nie tylko na chomiku :), mysle o wszystkich ;]. Jutro Karpia wrzuce na MegaUpload, miałem dzisiaj ale cos  net mi padał co chwile. (2011/08/11 21:51)

FranceCola


Mi podobają się te dodatki do gazety wyborczej. Nie jest to jakiś chłam, w stylu dodatku do wszystkim znanej gazety :) Wiele żeczowych informacji, podobało mi się wydanie PŁOĆ, wydanie KARP też ciekawe, jednak zbyt dużo ogólnych informacji, jednak i tak przyjemnię się czyta :=D (2011/08/12 12:48)

GhostRider89


Nie wydaje wam się ze tych dodatków powinno być więcej?? np
Sandacz
Leszcz
Sum
to są moje propozycje ale takie dodatki chętnie bym przeczytał  :) może ktes ma inne propozycje (2011/08/13 21:42)