Zaloguj się do konta

Jak złowić duże leszcze?

utworzono: 2009/06/29 20:44
krzychu14

Witam mam 15 lat i nie wiem jaką żyłkę jaką przynęte i zanęte użyć aby złowić duze leszcze . Ciąle łowie małe ok 20 cm . Kilka razy zdażyła się sztuka ok 1 kilograma ale spieła się co zastosować?? [2009-06-29 20:44]

kuba94

no to tak w sumie też mam 15 lat i leszczy nie łapę ale pamiętam jak mój wujek łapał je z gruntu na białego. [2009-06-29 21:14]

http://forum.wedkuje.pl/post/jak-zlowic-duzego-leszcza/31079 młody człowieku ,trochę inwencji własnej . używaj mózgu to nie boli, czas nauczyć się korzystać z zawartości portalu. [2009-06-29 21:38]

szczupak1993

jeśli znajdziesz gdzieś larwę chruścika to chyba będzie najlepsza jeśli nie to biały robak do nęcenia można użyć pęczak [2009-06-29 21:47]

withanight88

dobrze spines młodych trzeba uczyc:) [2009-06-29 22:06]

malon

Siema. Uwielbiam łowić leszcze metodą gruntową. Poprostu zakochałem sie w feeredkach:) Myśle,że powinieneś np. zakupić zanęte 2 kg piernikową np. (leszcze bardzo lubią piernik, w kazdym sklepie wędkarskim jest wieelki wybór), bardzo polecam mączkę piernikową (moim zdaniem bardzo jest pomocna choć nie można z nią przesadzać) i np. ćwiartkę pinek, dodatkowo zaopatrz się w 2 puszki kukurydzy, zapaż pęczaku w termosie.. Ja bardzo często jeżeli łowie z "dojazdu" zasiadam na nocki:) nęce wtedy popołudniu (z procy) i jeszcze przed wschodem Słonca (po parenaście kulkek),donęcam później w trakcie łowienia po parę kulek, a jako przynęty uzywam na jednej wędce kukurydzy,a na drugiej pinek i sprawdzam co danego dnia leszcze zbierają;) zdarzyło się parę razy,że nie brały na nic innego jak na jedno ziarnko kukurydzy:D ale to juz zalezy od Twojej inwencji twórczej.. próbuj kolego! W ostatnim tygodniu razem z moim ojcem mieliśmy dobre wyniki. Złowił leszcza 69 cm czego mu zazdroszcze, ale wiem że i mój gdzies sie na mnie czai;) Zachęcam do feederka. Pozdrawiam i życze ładnych łopat [2009-06-30 16:32]

Przede wszystkim trzeba wytypować trasę żerowania dużych leszczy i nęcić przez kilka dni. Do zanęty wprowadzać przynęty godne dużych leszczy ( makaron kolanka, małe ziemniaki w mundurkach, siekane rosówki, kukurydzę ). Drobna zanęta ( pszenica, pęczak, pinka ) szybciej zwabi drobnicę a leszcz nie lubi jak mu się na stołówce kręci małe tałatajstwo. Tak więc nęcimy grubszymi produktami i czekamy. Radzę nawet nie zarzucać w tym miejscu wędki przez kilka dni. Leszcz musi się oswoić i poczuć bezpiecznie w łowisku. Ważne, by nęcić o jednakowej porze ( porze przyszłego łowienia ). Jeżeli wszystkie czynniki spełnimy i leszcze wejdą na stale w łowisko, będą brać bez względu na fazę księżyca, wiatr czy ciśnienie. Pamiętaj,że leszcz to płochliwa ryba. Należy umiejętnie go holować, by nie płoszył innych leszczy. [2009-07-01 06:40]

Żyłka - 16-18 to pozwoli Ci wycholowac dużego leszcza.
Przynęta - Biały robak, przenica, kukurydza
Moim zdaniem, leszcze najlepiej łowic metoda spławikowa, wczesnie rano . Bo jak wiadomo leszcze co pewien czas płyną 20-30 metrów dalej .
[2010-04-27 23:11]

dyziek15

Siemanko :)
Zapytałeś jak łowić duże leszcze ? Powiem ci,że byłem dziś na rybach z głupoty. Lubie łowić leszcze i powiem ci jak to najłatwiej zrobić.
1.Kup Sobie zanętę o zapachu piernika (nie ważne jaka firma).
2.Załóż Sobie mały haczyk i na niego tylko jedną kukurydzę.
3.Spławik max. 5g.
Nie kupuj żadnej kukurydzy z wędkarskiego. ponieważ ona jest taka wodnista,a normalna kukurydza z puszki ze sklepu jest twardsza.

Ja dziś miałem 4 leszcze ok.2kg Więc życzę powodzenia i połamania kija :) :)
[2012-06-10 20:39]

MASTINO

Na rybach byłeś z głupoty? Poza tym dodam w temacie, że na czerwonego gnojaka, czy na pęczek białych, na pęczek pinek, także można złowić rekordowe leszcze. Leszcz nie jest ryba wybredną w przynętach. @Krzychu14 łowisz mniejsze sztuki, bo małe haki i przynęty stosujesz, poza tym staraj się tych większych szukać przy gruncie. [2012-06-10 20:47]

dyziek15

Mówiąc z głupoty. Mam na myśli, że nie byłem przygotowany. Zabrałem tylko kukurydze i na prawdę brania były niewiarygodne. Oczywiście jak najbardziej można spróbować na coś innego.
[2012-06-10 20:53]

MASTINO

Mówiąc z głupoty. Mam na myśli, że nie byłem przygotowany. Zabrałem tylko kukurydze i na prawdę brania były niewiarygodne. Oczywiście jak najbardziej można spróbować na coś innego.



Teraz kumam. Na jakim łowisku? Woda stojąca, czy płynąca?



[2012-06-10 21:14]

dyziek15

Woda stojąca. Zanim się rozwinie wędkę do można rzucić garść kukurydzy.
[2012-06-10 21:19]

leszczu006

Witam wczoraj byłem na rybkach.I złowiłem 4 leszcze dość duże na białego robaka i zanętę dragon + rozgniotłem makaron z aromatem anyż i cukrem waniliowym.Łowiłem o godzinie 15 było pochmurnie idealna pogoda na leszcza byłem zadowolony leszcze łowiłem na haczyk 14 zlapiesz leszcze na bialego kukurydze pszenice pęczak  pozdro polamania kija
[2014-08-14 22:29]

konrad-zapiec

Ja łowię na Wiśle i zdarza mi się czasem złowić całkowicie przyzwoite leszcze od 2 do 5 kg łowię żyłką 0.25 mm lub plecionkom 0.17 mm przynęta to najczęściej biały z czerwonym robakami lub kukurydza [2015-07-05 23:07]