Jak złowić dużego leszcza?

/ 47 odpowiedzi
rafal-k1


ok dziękuję bardzo za informacje :)

-pozdrawiam (2010/09/24 08:07)

u?ytkownik61065


proponuje przypon z plecionki grubą zanęte dragona mega baits,małe kuleczki proteinowe lub ziarna kukurydzy i rosówki:) (2011/01/03 17:10)

kolocarp


witam-duże leszcze łowię przy okazji połowów karpia na kulki proteinowe czasami robie parę sztuk z dodatkiem czosnku poniewasz jak sie przekonałem leszcz bardzo lubi czosnek.Do zanęty również wlewam parę kropel oleju czosnkowego według mnie bardzo skuteczna metoda pozdro. (2011/01/03 18:03)

kargul


zapraszam na mojego bloga tam jest wszystko dokladnie opisane pozdrawiam (2011/01/03 18:17)

Majster 81


Witaj zgadzam się z kolocarp czosnek to jest podstawa , jego aromat ma niesamowite zdolności wabienia leszczy - ogromnych leszczy . Pozdrawiam (2011/01/03 18:26)

dyziek15


Więc tak. Powinieneś zwiększyć grubość przyponu. Leszcz ma dużo siły w tylnej płetwie i Ta ryba na prawdę myśli podobnie jak karp. Mówiąc "myśli" chodzi mi o to że jak np. widzi coś w wodzie tzw. przeszkodę to chce się owinąć wokół niej i jak najmocniej szarpnąć i żyłka momentalnie się zerwie. Jedyna rada na to, to kręcić kołowrotkiem jak najwolniej.Żeby ryba nie odczuwała aż tak tego bólu. (2012/06/10 20:49)

bachuino


Witam. Jestem początkującym wędkarzem, łowie metodą gruntową na jeziorze pakoskim w skalmierowicach (Na zatoczce) . Powiem szczerze, że łapie tam dużo leszcza , płoci, krąpi, zdarzają się ładne okonie. Moim kłopotem jest to, że chciałbym złapać dużego leszcza a nie takie po 0,5 kg lub coś koło tego. Pomóżcie. (2012/08/08 10:57)

Bernard51


Musisz troche wiecej informacji podac na jaki hak lowisz co zakladasz czym karmisz i na jakiej glebokosci lowisz w tej zatoczce?? (2012/08/07 22:06)

u?ytkownik131115


W zalerznaości od tego w jakim miejscu łowiesz musisz pamiętać że najwazniejsze jest jedno. Jerzeli chcesz łowić duże ryby zacznij grubo nęcić Kukurydz Groch Pęczak a także makaron kolankowy. Jerzeli miejsce ma powyżej 2 do 4 metrów sumienne nęcenie o tej samej porze przyniesie ciekawe efekty. (2012/08/08 00:19)

michal2203


Leszcz lubi kukurydze i białe robaki, a także czerwone, które ja używam wyłącznie na nocce. Więc może spróbuj na to no i zanęcaj makaronem, kukurydzą, a powinny być efekty :) (2012/08/08 13:50)

Abramis96


Jak już wyżej napisali, nęć grubo i sumiennie a napewno beda efekty.

 

(2012/08/08 14:53)

bachuino


a więc kombinowałem już chyba z wszystkim małe haczyki od 12 do 1 zaneta zawsze kukurydza i oryginalna zanęta pana Brudy do tego makaron kolanka dorzucałem i melase łowiłem już na wszystkie robaki nawet na wątrobe, kukurydze,makaron robiłem kanapki i nic. Szczerze mówiąc to nie wiem jaka tam jest głębokość ale bedzie chyba coś koło 4 metrów tak bynajmniej było napisane na mapie batymetrycznej. (2012/08/08 16:35)

michal2203


Może po prostu nie ma tam większego leszcza niż 0,5kg? (2012/08/08 16:42)

adrianek19921


leszcz tak szybko nie przyjdzie,po prostu trzeba trafić na jego stałe wędrówki,to jest kluczem do sukcesu.Bo po co rzucać zanęte tam gdzie go nie ma? Leszcze mają swoje trasy i miejsca gdzie żerują. Trzeba popatrzeć lub podpytać miejscowych wędkarzy,bądź szukać ich zaraz tuż za spadem np z 1m na 2,5-3 m (2012/08/08 22:44)

leniuch135


Jak masz czas i lubisz na spławik łowić to łów na 6-8 g spławik i do przodu pod trzcinę kombinuj. Na leszcza polecam duże haczyki np Mikado bream nr. 6 dobre haczyki podkręcone : ) co do przynęty dżdżownica albo mada i kuku :D powodzenia : )
  (2012/08/09 00:10)

Pietresko


Masz złą wagę albo miarkę :P Ale gratuluję postępów w łapaniu leszczy :) (2014/07/30 23:36)

okontomek


Chciałem sie zapyta wędkarzy ile doda i jak przygotwowac czosnek do zanęty lorio leszcz 2 kg jakie proporcje czosnku ? (2014/07/30 23:45)

Barnaba


Tak jest ,bo na przyklad na Odrze ale tej dolnej czyli od kostrzyna do szczecina kluczem do sukcesu jest odczytac odpowiednio rzeke tzn.sama głowka i połów na niej nie gwarantuje sukcesu jeżeli jest z mieliznami ale dopiero dalej ze w sciany w kierunku nurtu przy zawirowaniu wody a prawie stojącej chociarz nie jest to prawdą bo pod  spodem zawsze wiruje prądy wsteczne  ,umieśc tam swoj koszyk min.90gram z zanetą smużąca a w niej robaki białe i zabarwione na żołto kukurydza oraz żółty chlebek fluo,ale najlepiej wrzuć  tam ze 2 lub 3kilo kuku żółtej nie pastewnej ,pastewna się nie nadaje .W nocy wtedy jeżeli łapiesz sam to zapal sobie z 5 latarek bo rece będziesz miał wciąz zajete wedkami .Na przynete to tylko porzadna tlusta wijąca się dendrobena ok 4rozmiar ,rosówki też ale na leszcza czy klenia tzn ryby dużych rozmarów rosowki są zbyt krótkotrwałe,pisze tu oczywiście o miesiącach letnich  oraz w dzień jesiennych.Reasumując jak nie wyczaisz na rzece tego dennego korytarza lub nawet przy samej ostrodze od strony napływu bo wiekszosć  główek to zalete ma to sobie możesz siedziec z federem nawet tydzień i wielkie G  złapiesz. (2017/09/04 19:15)

Artur19871992


Witam. Jestem początkującym wędkarzem na leszcza.Staram sie złapac dużego leszcza u mnie na jeziorze metodą feeder ale niestety nie udaje mi sie złapac nawet okazu 0,5kg. Czy mógłby mi ktoś powiedziec jak mogę poprawic swoje połowy?
  (2017/10/22 21:18)